Afterburn efekt

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Alobar tarafından 14 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Alobar

Alobar Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar. Birbuçuk ay önce bir spor salonuna başladım. 178boy 98 kilodan 88 e düştüm. Kardio olarak 25dk hızlı tempo yürüyüş ile başlıyorum 10 dk eliptik ile devam ediyorum. Karın 4 farklı karın hareketini 3x max yapıyorum. sonra yaklaşık 12 aleti 3x15 şeklinde dönüyorum. 15 dk hızlı tempo yürüyüş ile bitiriyorum. 2 saat 15 dk ile 2 saat 30 dakika arası sürüyor. Haftada 4-5 gün yapıyorum bu antremanı.

Şüpheci bir yapıya sahip olduğum için spor salonundaki hocaların söylediklerine tam olarak güvenemiyorum.

İnternette biraz araştırma yaparken aşşağıdaki videoya rasladım. Eleman kısaca afterburn efekt ile kısa ve etkili bir antremandan sonrası metabolizmayı yağ yakmaya teşfik ediyor. 48 saatte bir 30 dakikalık antreman öneriyor. Tabiki bu antreman videolarını satıyor, ticari bir olay yani. Buda hiç güven verici değil. Araştırdım tatmin edici bilgiler bulamadım hakkında. Buna rağmen eski moda kardionun sadece kardio yaparken yağ yaktığını kardiodan sonra yağ yakımın durduğunu söylüyor. Çok çarpıcı ve bazı temellere dayanıyormuş gibi gözüken bilgiler içeriyor. Açıkçası biraz kafamı karıştırdı.

Bu vücut geliştirme olayları tam bir kaos içinde. Herkes biyerlerden tutmuş savuruyor...

Bu afterburn olayı ile ilgili forumda bir başlık bulamadım. Bu konuda gerçek bilgi sahibi olan varmı.

Eğer bu adamın dediklerinde gerçeklik payı varsa saatlerce süren antremanlar yerine afterburnü tercih edecek çok kişi vardır sanırım.

Son düzenleme: 14 Kasım 2011
  2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş