Afedersiniz ama dur demenin zamanıdır !

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve sabunlusu tarafından 19 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    90 tl üzerine ithalatta yüzde 18 kdv sini koy = 105 tl Paket basına gümrük nakliye masrafı koy 15 tl = 120 tl
    ana toptancı bunu alt toptancıya 130 dan verse 20 tl kar kalıyor
    20 tl karda değil personel çalıştırıoyr dükkan kirası elektrik su vergi v.s.

Aslında o kadar kazanmıyorlar değilmi
    Yanlış anlaşılma olmasın notuma bakın
    (Not satıcı değilim İçiçiyim bu arada :) )

2. atoaga

atoaga Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Türkiye deki optimum amerikadan gelmiyor boşuna hesaplamayın.
    Bsn yi hesaplayabilirsiniz 45 dolar perakende fiyatı toptan alımda aynı fiyat olacağını hesaplamayın daha düşüktür.Türkiye deki satış fiyatı 200 TL satıcılar gerçekdende az kar koyuyomuş.Heleki personel çalıştırmayıp internetten satanlar 200 TL.Bizim burada eczane 230 TL diyor.

3. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.bodybuilding.com/store/whey.html
    sitede 10lbs 84 dolar deniliyor

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:49 ----------

2 lbs 21 dolar yani 1 kgs 40 tl civarı Arkadaşlar direkt yutrıdısndan getiren varmı bildiğim kadarı 150 tl ye kadar gümrükde uygulanmıyor
    Yurtdıışındanmı alsam direkt

4. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Bakın Güzel Arkadaşlarım Bir Lojistikçi Olarak Size Neden Bu Kadar Pahalı Olduğunu Türkiyede Anlatayım. Evet Yaklaşık 2 katı paraya yakın Alıyoruz Amerikadan Ama Bunun Nedeni Amerikanın Oyunu Falan v.s değil :) Tamamen Distribütör ün Lojistik Maliyetin Üretim - Alım - Satım üzerindeki Etkisi... Şöyle Basitçe Anlatmak Gerekirse Üretici Firma Malı Anlaşmalı Olduğu Mağazaya Veyahut distribütör e Üzerine belli bir kar marjı Koyarakdan Satar. Ham Üretimi Fabrikadan Çıkış fiyatı 70 tl ye gelen Supplementimiz Ülke içindeki distribütöre 90-100 TL arası bir fiyata gelir. Distrübitör de Bunun Üzerine yine 15-20 TL Arası bir kar Marjı Koyarak Toptan ve Parakende satar. Eğer Distribütor Yurtdışındaysa Elbetteki malın Ona gelişi Amerikadaki Her hangi 1 Mağazadan Daha Pahalıya gelicektir. (Malın Taşınması - Sevkiyatı - Depolanması - Gümrük Olayları vs vs) Malın Yurtdışındaki Satıcıya 100 TL Ye değilde 120-130 TL ye gelmesine neden Olacaktır. E satıcıda Haliyle Üstüne Kar Koyarak satacağı İçin 70 TL lik 5 KG lık Supplement Olacak Size 140-150 TL.... Daha Nasıl Açıklanır Bilmiyorum

hogan bunu beğendi.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    forumda kac tane baslık var bununla ılgılı getıremessın sadece mıllı sporcular getırebılıyor

hogan bunu beğendi.
  6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Olaya bence tek açıdan bakılıyor. Suplement olayı sadece whey proteinden ibaret değil çünki. Geçen ezcaneden melatonin almak istedim ne olduğu belirsiz bi markanın 3 mg lık 30 kapsül ürününe 40 TL istedi kapsul adedi 1 liranın üzerinde. Fakat malum yurt dışı sitelerinde Optimum'un 3mg lık 100 kapsul ürünü şaka gibi 1.99 dolar yani 3.7 TL 30 katından fazla bi fiyat artışı. Bu dediğiniz ürünün gramajıda öyle ağır bişey değil lojistik maliyeti filan minarenin kılıfı bence. Birçok üründe de bu kadar fazla artış olmasada bu politika uygulanıyor.

Son düzenleme: 22 Ekim 2011
  7. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Getirenler bize satanlar nasıl getiriyor Ben getirmeyi deneyecğim Bakalım gidersede 20 dolarım gider nolcak :)

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    bosa rıske gırmıs olursun buyuk ıhtmal takılcak ve iherb eger gumrukten gerı donerse paranı ıade edıyor

9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Yurt dışından ürün tedarik edenler ya yasal izinlerini (milli sporcu veya distributor) almışlardır veya kaçak olarak getiriyolardır. Bu ikisi dışında dışarıdan ürün getirtme şansınız çok düşük.

Danny Boy bunu beğendi.
  10. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
  11. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Bir firma açsaydık supplementler üzerine günümüz Türkiye koşulları ve şu bu derken bu fiyat zaten elde ediliyor..Bu nedenle firmaları suçlamamızın lüzumu yok..Ben gayet bu fiyata satanları takdir etmemiz gerektiğini düşünüyorum ülkemizde supplementler üzerine çok büyük firmalar yok yerli üretim v.b. gibi bir durumda söz konusu değil yurt dışındaki benzin ile burdaki benzin arasındaki fark ve burdaki domates ile ordaki domates fiyatı arasındaki farka benzetebiliriz..

Kazıklanmış olmamızın suçlusu da satan firmalar değil günümüz koşulları ve bu koşullar altında da bu fiyatları gayet normal bulmamız gerekiyor :))

Önemli:

-Yurt dışından güvenli site aracılığıyla 200 doları geçmeyecek şekilde ürünler getirtebilirsiniz ve oldukça güzel bir kar elde edersiniz..(ki günümüzde kalmadı desek yeridir)

-Fakat gelgelelim bu kadar uğraşa ne gerek var?Ürün gelirken gümrükte takıldı kötü ingilizcem başıma bela oldu diyebiliyoruz o nedenle:

Ülkemizdeki supplement fiyatlarını kabullenip idare etmemiz gerekiyor ki ben inanıyorum artan talep oranlarıyla yabancı veya yerli supplement üreticileri Türkiye'de bir yatırım yapacaktır fakat bu 5 sene demi olur 10 senede mi olur bilemem bildiğim şu yurt dışından getirtmek o kadar kolay olmuyor o nedenle ülkemizdeki fiyatları kabullenmemiz gerekiyor ayrıca yapılan baskıyla düzelecek iş değil..

Ben perakende 50kg-100kg ürün alırım diyorsan ülkemizin yasal hakları çerçevesinde uygun fiyata getirtebiliyorsun diye biliyorum..

Oldukça normaldir ki : Ülkemizde max. 15 milyon dolar pazarı olan bu pazarın ve amerikanın milyar dolarları bulan supplement pazarı ve artan rekabeti ile bizimki kıyaslandığında fiyatlar oldukça uygun gözüktüğü söz konusu bunuda unutmamak lazım..

Son düzenleme: 22 Ekim 2011
  12. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Adamlar 1 saatte cevap yazdı Müşteri hizmetleri ne güzelmiş ben Türkiyedeki telefon la bankalara bu kadar hızlı ulaşamıyorum
    Neyse bodybuilding sitesi olumsuz sonuçlandı (zaten sipariş aşamasında Türkiye seçeneği yoktu)
    Bir kaç yer ile yarın görüşeceğim

Bodybuilding sitesinin cevabı

Hello,

Thank you for your email. I am happy to help you. Unfortunately we are not able to ship to Turkey at this time. I am very sorry about that. Please let us know if there is anything else we can help you with. Don't forget to check us out on Facebook to stay informed on nutritional tips, events, give-aways and more! https://www.facebook.com/Bodybuildingcom. Thank you for using Bodybuilding.com!!

Thank You
    Pystol Pat
    Bodybuilding.com

13. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Iherb Türkiye'ye artık hiç göndermiyor. Takılırsa sorumlusu benim, risk alacağım desen bile göndermiyorlar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:06 ----------

Bu şuna benziyor, ticaretle uğraşan bir arkadaşım yanına yeni bir eleman almıştı. Daha öncekilerin çok çalmasından yakınıyordu. Nasıl yeni eleman diye sordum, çalıyor bu da çalıyor ama usturuplu çalıyor demişti. Nitekim eleman 4 senedir yanında çalışıyor.

Ben de diyorum ki sevgili distribütörler, kazıklayın ama usuturuplu kazıklayn.

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet uzun zamandr bakmamıstım yollamıyor gercektten . benım 6 sıparsım dondu gerı ve paramı ıade almıstım uzun zaman once :)

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    başlığı konu dışına taşıdım..

--------
    biri çıkıyor ve dönüp dolaşıp hep aynı konuyu açıyor..valla ben aynı cevabı yazmaktan sıkıldım..

öncelikle seçilmiş ve atanmışlar sporu ve özelde vg.yi bilip desteklemez, önemsemezse öncelikle vg gelişmez..vg.ci çoğalmaz..
    vg.cinin çok olmadığı ve aslında ciddi bir pazar oluşturmadığı bir ülkede bence dünya markalarını bulduğumuza bile sevinmeliyiz..yani normalde paranız olsa bile ulaşamayacağınız ürünler artık ithal ediliyor ve sıradan bir pazar payı olmasına rağmen..

bunun arkasında kar düşüncesi olduğunu çok sanmıyorum...yani 3-5 milyon tl. param olsa ve sporcu olmasam neden gidip ek besin işine gireyim..başka karlı işler yaparım..ya da gider paradan para kazanırım..
    arsa alır satarım..bakın ne karlar dönüyor..

aslında bu ülkede elini cebine sokup spor salonu açanın bile alnından öpmek lazım..yani çok fahiş fiyatlar koymadan ve çok lüks müşteriye hitap etmeden spordan para kazanmak çok çok çok zordur ve bunu spor sevgisi dışında bir şey yaptıramaz..

kısacası herşey sıra ile..önce bu spor bilinecek, önem kazanacak, kötü ününden kurtulacak ondan sonra artan pazarla ürün miktarı artarak fiyatlar düşecek..

türkiyenin gıda ithalatının çok kolay olduğu bir ülke olmadığını da unutmamak lazım...

Karakaş ve Danny Boy bunu beğendi.
  16. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Ben kendimce şöyle bir kural koydum. Türkiye fiyatı yurtdışı fiyatının 2 katından fazla olan ürünleri protesto ediyorum ve almıyorum. Örneğin yurtdışı fiyatı 50$ olan bir ürüne 50$*2=100 dolar yani 185 tl'den fazla vermiyorum. Bu şekilde bir prensip belirledim. Örneğin nitro-tech 4 lbs yurtdışında 50$ civarı Türkiye'de 175 tl civarı demek ki alınabilir. VPX Zero Carb protein yurtdışında 50-55$ arasında seyrediyor. Türkiye'de 275 tl. Almıyorum. Şimdi aynı ülkeden (abd) ithal edilen, aynı vergiye muhattap, aşağı yukarı aynı ağırlıkta 2 ürün arasında nasıl böyle bir uçurum olabilir anlamıyorum. Biri 175, biri 275. Bu 2 ürünü sadece şu anda aklıma geldiği için karşılaştırdım. Yoksa buna benzer en az 10 tane daha örnek verebilirim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:56 ----------

Sayın diez, söylediklerinizin büyük bir kısmına katılmakla birlikte, yukarıda söylediklerinize katılmamaktayım. Aşağıda muscletech ve optimum nutrition markalarının distribitorlerinin linklerini veriyorum. İsterseniz daha başka bir çok markanınkini daha verebilirim.

http://www.muscletech.com/global/wholesale.shtml#international
    http://www.optimumnutrition.com/retailers.php

Bu markaların Cezayir, Bahreyn, Mısır, Suriye, El Salvador, Guatemala, Honduras, Bolivya, Nikaragua, Moldova, Irak, İran, Bangladeş, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Fas, Umman, Katar, Panama, Dominik Cumhuriyeti, Sri Lanka, Surinam, Vietnam, Yemen gibi ülkelerde bazılarında birden fazla olmak üzere distribitörlükleri var.

Bu ülkeler Türkiye'den tartışılamayacak derecede, çok daha geri hatta dünyanın en geri kalmış ülkelerinden.

Biz bir İsveç, Danimarka olamayabiliriz fakat çok şükür yukarıdaki ülkelerden de çok çok daha ileriyiz. Bu yüzden "bence dünya markalarını bulduğumuza bile sevinmeliyiz..yani normalde paranız olsa bile ulaşamayacağınız ürünler artık ithal ediliyor" sözlerinize katılmamaktayım. Açıkçası bu fiyatlarla bu ürünleri alabildiğime sevinmiyorum, sevinemiyorum.

17. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    zamanında o ülkelerden mr.olympia finalistleri ve 1.si çıktığını ve ülkemize göre vg anlamında birçoğunun 2 kat ilerde olduklarını bilmeni isterim hem bilinç anlamında hem imkanlar anlamında..gold's gym şubeleri var adamlarda.. ve physique tv. de bile iran esintilerini görebilirsiniz..

anlatmak istediğim bundan 10 yıl öncesine göre kötü de olsa bir aşama kaydedildi..ülkemiz birçok konuda belki ilerde saydığın ülkelerden ama vg konusunda dünyanın çok gerisindeyiz..geri kalmış bir çok ülkelerin bile..
    serdar aktolgamız vardı ifbb pro oldu dünya çapında ama ülkemizde kariyeri açısından çekmediği çile kalmadı diyebilirim..

vanesy ve Karakaş bunu beğendi.
  18. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Şu son sözünüz aklıma şu klasik fıkrayı getirdi sayın diez,

cehennemde her ülkenin bir kazanı varmış içinde sıcak kaynayan yağ olurmuş günah işleyenler bu kazanlarda cezalandırılıyormuş.kazandan kafasını çıkaranları zebaniler kafasınıa vurarak geri kazana sokuyormuş. baş zebani bir bakmış diğer kazanlarda her kes çıkmaya çalışıyor ama türkiyenin kazanından kimse kafasını bile çıkarmıyor baş zebani zebanilerden birini çağırmış ve sormuş niçin türkiyenin kazanından kimse çıkmıyor yoksa orda günahkar yokmu?
    zebani: olmazmı, ama çıkmaya çalışanı alttakiler geri çekiyor...

Halimiz bundan ibaret. Bu yüzden ilerisi için çok da ümitli değilim.

19. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    senin bu saydığın ülkeler, genel ekonomi olarak bizden geride olabilir ama kabataslak ülke adlarına bakıyorum en az 10undan öyle sporcular çıkıyorki burdakilerle yarışsalar burdaki ilk 3 onların yanında ilk 6ya belki girer...

20. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Ben sitelerinde gördüğüm bazı ülkeleri kabataslak yazdım. Bu liste çok daha uzayabilir. Yukarıdaki linklere bakabilirsiniz. Genel anlamda sportif olarak bu ülkelerin tamamından açık ara iyiyiz fakat body building açısından bu ülkelerin bazılarından bizden daha kariyerli sporcular çıkmış olabilir. Örneğin Victor Martinez-Dominik Cumhuriyeti. (Bu arada Nasser El Sonbaty'nin babası Mısırlı-Annesi Yugoslav fakat doğma büyüme Almanyalıdır.)

Bu ülkelerden bizdeklerden iyi bazı vücut geliştirmecilerin çıkması Surinam'da, Sri Lanka'da, Guatemala'da, Irak'da, Suriye'de satılan ürünler için "Türkiye'de satıldığına" sevinmem gerektiği anlamına da gelmez. Sonuçta ticaret ekonomik bir faaliyettir ve biz bu ülkelerden çok daha iyiyiz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş