Afedersiniz ama dur demenin zamanıdır !

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve sabunlusu tarafından 19 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. sabunlusu

sabunlusu Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Evet arkadaşlar..Konuları gezdikten sonra anladım ki herşey için supplementler gerekiyor..

Fakat fiyatlarına bakınca anlaşılıyor herşey ve Amerika'nın oyunları..

Bir adet Optimum %100 Whey Gold STANDART

150.0 TL civarı.duh

Amerika'da ise bu fiyat

16.50 TL..:confused:

Şimdi diyeceksiniz ki mecburuz,alıyoruz

HAYIR değilsiniz..

Şuandan itibaren kimse herhangi bir ürün almasın.Aşağıdaki linklerden şikayetimizi,protestomuzu gerçekleştiricez ve tahminen 20 tl ye kadar düşürücez fiyatları.

Biliyorum pek yüksek rütbeli bir üye değilim.

Ama olucam.Oyuna gelmeyin arkadaşlar lütfen.

-----------------------------------------------

Linkler:

http://www.******-gida.com/tr/index.php?s=iletisim

http://******/hardline/request.asp

Başka aklınıza gelirse söyleyin ayrıca araştırın yabancı dilde olsa anlatmaya çalışın "kazıklandığınızı"

Son düzenleme: 19 Ekim 2011
  2. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    Dünyanın en pahalı benzini
    Araba fiyatlarından çok ötv ödeyen bir ülke olarak.
    Bir protein tozunun bu kadar pahalı olmasına şaşırmamız lazım bence...

deathlifter, goliaht, dues ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Türkiye'da 2273 gramı yaklaşık 150 TL, doğru... ABD'de 16 dolar olduğu ise yalan... ABD'de 5 lbsliği 47 dolar... Yani dışarıdaki fiyatı yaklaşık 90 TL... Bilmeden hemen atlamamak lazım...

ARNOLDschwarzeneggeR bunu beğendi.
  4. sabunlusu

sabunlusu Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Amerika'ya gitmiş ve o üründen almış biri olarak söylemiştim bunları ama yok sen o ürünlerin üreticisisindir falan onu bilemem tamam ? thums:

5. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Amerika'da senin aldığın 5 lbs'lik değil, 1 lbs'lik olur o fiyata. Amerika'dan gelenlerle supplementlerini aldırıp yurtiçinde hiç bir şekilde supplementlere para vermeyen bir adamla konuştuğunu ve forumdaki supplement kullanımına en karşı olan adamlardan biri olduğumu bilmeden atıp tutma istersen...

Ne ne kadarmış herkes biliyor burada, bilmeyenler varsa da buyursunlar: http://www.bodybuilding.com/store/opt/whey.html;jsessionid=44DE706741C64A6024AFB4CBF8055C6F Ne kadarlığı ne kadarmış görsün herkes.

6. atoaga

atoaga Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Amerikaya gitmeye gerek yok iherb,bodybuilding,ebay gibi siteleri açıp güncel fiyatı öğrenebilirdin.amerikanın işi gücü yok supplement oyunumu yapacak bize Türkiye'deki distribütör veya satıcıların kazığından başka bişey değil.
    16.50 Tl :D

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    tabı 5lbs urunu bızım sıkayetımızle 20 tl yapcaklar . adam ulkesınde 80-90tlye verıyor bıze kıyak yapcak :)

bız bu forumda cok unlu bır baslıkta bınlerce evet yanlıs duymadınız bınlerce kısı gumruk mudurlugune faks maıl ve telefonla sıkayette bulundu ve bısey ıstemedık sadece yurdısından yapacagımız alısverısler gumrukte takılmasın dedık ne mı oldu hıcbırsey tabıkde kımse dıkkate bıle almadı kesın :)

goliaht, serkanhancer ve demircan256 bunu beğendi.
  8. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    26 tl falan olmaz ya peynirin kilosu 10 tl iken. (biraz saçma oldu :D) neyse, yinede arada ciddi fiyat farkı var. amerikada 60-70 tl daha ucuza satılıyor. amerika fiyatıyla 2 tane alırız aynı parayla ama nerdeee. :D

9. sabunlusu

sabunlusu Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O site yurtdışınada sipariş yolladığı için fiyatları öyle ayrıca ben sana herhangi bir söz söylemedim ve atıp tutmadım.Kim olduğunu bilmiyor olabilirim ayrıca 16 dolardan olabilir.

Solgar adlı markadan istekte bulundum ve cevap geldi artık eczanelerde whey proteini görebileceğiz sanırım.

Ben sadece daha çok fiyatları arttırmasınlar diye konuya giriştim.Zaten 1-2 ay içinde zamlandı.

saygılar.dumbelllls

10. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    ispanya'da 2. ligde fubolcular ücretlerini alamıyorlar diye tüm liglerde 1 hafta grev yapıldı. Messi, Ronaldo , Xavi gibi dünya yıldızları 2. ligteki arkadaşlarına sahip çıktı. Amerikada milyon dolarlık NBA yıldızları Logout'talar. Keza italya yine öyle. Kısacası Avrupa ve Amerika'da sporcular haklarını kazanmak için birlik halinde mücadele ediyorlar. Vede kazanıyorlar. Lakin Türkiyede biz bodybuilding sporcuları böyle bir eylem yapacak kadar sistematik değiliz. Bu işler öyle 20-30 maille olacak şeyler değil malesef.

Ama bu yinede bir hak aramadır. İsteyen arkadaşlar bu firmalara mail atabilirler.

11. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    bizim gibi orta - alt gelir seviyesinde olanlar için gerçekten pahalı , ben mal alırken her ne ürün olursa olsun ilk dikkat ettigim şey f/p oranıdır , şimdi en basitinden nox ürünü aldık diyelim 150 tl civarı ürünler , 1 ay sonunda bu verilen parayı hak ediyomu bu ürün ? bence hak etmiyor onun için kullanmıyorum , sadece protein tozu kullanırım oda egerki antremandan sonra yemek yemek eziyet gibi gelirse ..... zaten supplementler abartıldıgı kadar etkili ürünler maalesef degil , bizim gibi orta-alt gelir seviyesinde olanların kullanmasını kesinlikle önermiyorum

diger bir yandan zevk parayla ölçülmez demişler , her kesin farklı zevkleri hobisi vardır biri futbolla ilgileniyordur gider 500 tl ye krampon alır , biri müzik sistemleri ile ilgileniyordur gider 1000 tl ye ampli alır vs vs......o ürüne verilen para cogu kişi için ziyan gibi gelsede , kullanıcısı verdigi paraya acımaz......diyecegim odurki bu işten zevk alan adam 1lb protein 200 tl olsada gider o parayı verir alır...

12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    düşünce iyi hoş..ancak konu bir yere ulaşmaz...

13. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Fiyatlar amerikada 20 tl veya 80,90 tl ne farkeder.Türkiyede ithal protein tozu 110,120 liralara da satılabiliyor.Hardline gibi Türk firması da ürünlerini 13-140 tl ye satabiliyorsa bu işte bi terslik var demektir.
    Amerikayla fiyat farkı protein tozu haricindeki ürünlerde 2 katını fazlasıyla geçiyor,distribütörün kar marjının amerikadaki satıcıdan fazla oldugundan eminim
    Fiyatlar ister 150 ister 550 tl olsun alacak, bu sporun piyasasını yükselten bir güruh olduğu kesin.

Son düzenleme: 20 Ekim 2011
  14. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    16.50 tl bulursan bir dahaki gidişinde stok yap türkiyede sat 150 tl ürün 16.50 tl diyorsun 50 tl satsan gene kar ama 100 tl bile satarsın merak etme karlı iş olur tek yapman gereken stoklaman.hardline gelince malzemeyi dışardan alıyor olabilirler ama üretimi türkiyededir ama fiyatları bu kadar pahalı anlayamadım heralde diğer ürünlere yakın bir fiyat sunmuşlar adam 100 tl satıyor bizde 40 yerine 80 verelim hesabı olabilir diye düşünüyorum kesin bir bilgim yok yani

15. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    16.50ye 5lbs ON whey bulabiliyorsan geleceğin parlak demektir. hemen ithalatçı ol, o ürünü getirt. burda 100 liraya bile satsan müşterin çok olur. paraya para demezsin.

*

tamam protesto edelim falan filan da, bu kadar abartmayalım.
    gerçekleri çarpıtmayalım.

16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    ya zaten 16.50 tl gıbı bır fıyat asla olmadı kı optımum ben bundan 5 yıl kadar once amerıkaya gıttıgımde bıle bu fıyata degıldı

16.50 tl 9 dolar yapar 9 dolara wheyın ancak hammaddesını alırsın

17. sabunlusu

sabunlusu Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaşlar siz neden bahsediyorsunuz bişey dedik döndürüp döndürüp aynı şeyden konuşuyorsunuz yazı gönderin 1 kuruş bile indirsek kardır.amerikada türkiyeden daha ucuz değilmi ? tamam o zaman susun ve gönderin şu yazıları a32

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Ekim 2011
  18. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ilk önce kibar olalım
    sen meseleyi anlamadın pek yurtdışından geliyor ürün bunun gümrüğü var daha ve adam bunu satıyor haliyle kar koyacak kendine bence yazı gönderilse birşey olmaz 10 milyon kişi yollasın gene birşey olmaz . türkiyeden ucuz olma nedeni zaten o ülkede üretiliyor ve ülkemiz amerika kadar gelişmedi ve o ürünü yurt dışına çıkıyor satan kişide kar koysun demi bence sen susup alıcaksan al ürünleri yoksa yurt dışından getirtmeye çalış gümrükte kalırsa tekrar konu açma

Danny Boy bunu beğendi.
  19. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    tamamda ne bu asabıyet :)

ya akıl var mantık var sence bız urunlerı yurtdsından getren sırkete hadı ucuz sat yoksa almıcaz desek sence bızı kım takar :)

ben solım adamlar bızımle dalga gecer

bız zaten forumca uzun zamna once gumruk mudurlugune maıl-faks yoluyla sıkayette bulunduk

hogan ve Ec0 bunu beğendi.
  20. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum bizim yapabilceğimiz birşey yok ama ne olur yapacağımız şey uzun süre supplement almayız bakıyolar satamıyolar 1-2 kampanya düzenlerler shaker hediye vb. fiyattan az birşey düşerler.
    sabunlusu eğer bu kadar agresif ve fiyatlardan memnun değilsen bence git amerikadan al supplementleri tamam fiyatlar amerikaya göre pahalı ama pahalı olmasının nedenleri var bende sipariş veririm amerikadan mesela 120 tl lik ürünü 30 $ misal salladım kafadan gelme şansı %100 değilki gümrüktede kalabilir böyle riski almaktansa türkiyedeki ürünleri tercih ediyorum ertesi gün elime ulaşıyor 2 hafta beklemeye ne gerek var

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş