Aeon_Flux'un Fitness Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Aeon_Flux tarafından 5 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Su gönderme olayını bır kenarı koyalım zamanla hedefınıze ulasırsınız zaman ve sabır meselesı basarılar:)

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    beni yanlış anladınız sanırım yada ben yanlış izah etim. herkesin amacı farklıdır sizin amacınıza bağlı beklentileriniz ve alacağınız sonuçlar. kimisi fit yağsız sıkı bir vücut hedefler kimi iri adelelere sahip olmak ister. kimi yağ oranını kafasına takmaz güç artırmak hedefindedir. önemli olan hedefiniz ve hedefinize ilerleyişiniz. yoksa bizim haddimize değil sizin seçimlerinizi yargılamak. ve siz bir bayansınız çok iri adeleler extrem görünmenize sebep olur ama oda bir hedef ,size bağlı. önemli olan sizin ne istediğiniz sevgili Aeon_Flux. forumdaki paylaşımlarınız içinde ayrıca teşekkür ederim:) paylaşımlarınızın devamı gelir umarım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:32 ----------

şimdi anladım bayan üyelerin niye fotograf paylaşmadığını (paylaşamadığını) :) bu ilk mesajınızdı daha MaXimuS_.

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ağustos 2012
  3. Aeon_Flux

Aeon_Flux Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Az önce birkaç günlüğe baktım kimse fotoğraf eklememiş ama benim nerdeyse ilk 20 mesajım neden boy fotoğraf eklemedin diyeydi... ilginç yani ...
    Neyse ben verdiğim sözü yerine getiriyim..

Tatilde olduğum için elimde çok fazla seçeneğim olmadığı için bugün çekildiğim fotoğraflardan bitanesini ekliyorum ...

fsmy, MaXimuS_, YandımAli ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bir önceki mesajımda belirtmiştim zaten. sadece yüz resminizin yerine forumu ilgilendiren bir resim koyarsanız daha iyi olur diyede eklemiştim. sonuçta forum vücut ile ilgili yüzlerin bir önemi yok.

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili Aeon_Flux ;

Kol fotosunu ekleme amacım çok başkaydı , ve artık ben defalarca olayı rafa kaldırdım sende kaldır lütfen sürekli gönderme yapmana hiç gerek yok ve hoş değil ...

Fotona da yorum yapayım , bu fotoya bakarsan aslında ideal kilosunda bir bayansın , karın bölgesi gayet sıkı , yalnız bacaklar görülmediği için yorum yapamıyorum , ama sanırım sen fiziğini beğeniyorsun ki önemli olanda bu bence sen aynaya baktığında güzel diyorsan yoruma gerek yok ...

Spor hayatında başarılar ....

Saygılarımla , Danny Boy ...

6. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Aeon_Flux cesaretnzden ve forumda bir ilke imza attıgınızdan ötürü tebrik ederm.

Ancak detaylı poz isteyen arkadaslara istinaden soyluyorum , şöyle bi kıytrk plaj portresnden muhabbetler nereye geldi.
    Malesef Türkiye şartları o kadar detaylara inmeye müsait değil.

Bir 20 30 sene daha sanırım vucut olculerıne gore yorum yapacagız ki , ben bile foruma resım (face kesmeden) koymaya cekınıyorum kaldıkı bır bayan ıcın daha da zor bı durum , en azndan kımlık desıfre etmeden suratsız foto koysanız daha makbul olurdu gibi.

Asıl konuya gırersek , bence şu aşamada eldeki fotoya gore yorum yaparsak cok sanslısınız , cogu bayan genelde fazlalıklardan dolayı bu spora giriş yapmakta.
    Siz olaya %70 lerden başlıyorsunuz , rötuşlar kalmış diyeblrz :)

Umarım gunlugunuz ve spor yaşantınız devam eder, saglıkcakla bol sporlu squatlı gunler dilerm.

Not: danny gereksız muhabbete gırmısın , hanı bunlar bitmiyor malesef sen ben düzeltemeyız zamanla görerek yaşayarak bu durumdan cıkacaktır onlarda :)

Aeon_Flux, GreenStreet, DEXONİA ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. theflash

theflash Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Gayet iyi bir merkez bölgen var,antrenmanlarında pilates topuna yer vermenin yanı sıra ne gibi hareketler yapıyorsun(merkez bölgen için)?

Aeon_Flux bunu beğendi.
  8. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    fazlalık yok gayet fitsiniz,sadece sağlıklı olmak için spor yapın bence,başarılar.

Aeon_Flux bunu beğendi.
  9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bu arada mesajlarınızda iri kaslı bir vücut istemediğinizi yazmışsınız zaten istesenizde erkeksi vücut yapamazsınız oldukça zordur hatta imkansıza yakındır birde forumdaki herşey bayanlar içinde geçerli onun için elinizden geleni yapın saygılar

10. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Polemik kisimlari gecerek size sahsi fikirlerimi aktariyim.

Yag oraniniz dusuk bu yuzden karin (core) bolgesinde guzel bir gorunum yakalamissiniz ama kas kutleniz dusuk oldugundan karindaki hos gorunumu kalca ve omuz bolgesi icin soylemek zor. Genel olarak kas kazanimi saglarsaniz yag oranini bir miktar yukari bile cekebilirsiniz bu durumda daha hatli bir gorunum kazanmak mumkun. Bacaklariniz gorunmese de ust kisimdam anladigim kadariyla ince olmali.

Baska bir baslikta yazmistim. Bir bayan icin squat, deadlift, walking lunges bacak ve kalca bolgesinde cok guzel etki ediyor. Kiz arkadasimi da bu sekilde calistiriyorum. Aslinda benim programinda da bu hareketler mevcut. Sadece tekrar konusunda 6-10 degilde 8-12 seklinde bir seviye yukarsini tercih ediyor.

Ust bolge icin, omuzlariniz zayif. Atletik gorunmuyor. Omuz presi ve lat raise gibi temel hareketler ile biraz gelistirmenizde fayda var. Cunku gogus bolgesini tasiyan omuzlar. Guzel bir oranti yakalamak icin sert bir omuz calismasi iyi etki edecektir. Onun haricinde kollari da atlamayin derim.

Gogus bolgesi icin bence bayanlarda incline bench/dumbell press ve fly hareketleri etkili. Ozellikle sert incline calismayi aksatmadan iki ay kadar surdurup sonuclari gormenizi tavsiye ederim.

Sirt goremedigim icin birsey demem mumkun degil. Ama deadlift yaparsaniz alt belinizde de cok guzel gelisim gozlersiniz. Dusuk bel pantalon seven bir bayansaniz bu hareketi atlamayin derim :)

Ozetle sert calisin. Erkek gibi. Sonuclar dusundugunuzun otesinde olacak cunku bu sektorler bayanlara resmen yalan satiyor. Sizin ihtiyaciniz olan sey 2gr soya yiyip pembe dumbell lar ile 20 tekrar yapip ustune 45dk bantta yurumek degil. Sizin ihtiyaciniz olan sey sert yorucu tuketen idmanlar.

Iyi calismalar dilerim.

technical1967, rockybalboa7, wrestler ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    onlarca off-topic mesaj silindi..tekrar uyarmayacağım!!!!! işi gücü bırakıp tek bir başlıkla günümüzü geçiremeyiz yönetim olarak..!

başlık sahibi üyemiz; lütfen başlığınızı günlük gibi kullanınız..başlık tamamen soru-cevap şekline dönerse bayanlar bölümüne taşınacaktır..

diğer üyelere bilgi : üyelerin paylaştıkları kendilerine ait resimler konusunda kurallarda dikkatli olmaları konusunda tavsiye niteliğinde maddeler vardır.Üye resim paylaşırken tüm sorumluluğu aldığını kabul eder..bu yüzden kural dışı olmayan her resim paylaşılabilir..

son olarak ; forumda ya da özel hayatınızda yaşadığınız ikili ilişkiler neticesinde çıkan anlaşmazlıkların, gerginliklerin çözüm yeri burası değildir..başlık sahibi ve birkaç üye arasındaki karşılıklı sataşmaları vs forum üyeleri çekmek zorunda değildir..buna dikkat ediniz.

varsa sorunlarınız lütfen özelden halledin..(Aeon_Flux ve Danny_Boy bu konuda tekrar uyarmayacağım!)

sthammer, wrestler, Phil_Heath ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  12. Aeon_Flux

Aeon_Flux Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi ben neden uyarı aldım anlamadım şaka gibi yani ... Onlarca off-topic mesaj silinmiş ben bişey yazmadım ki neler olduğundan haberim bile yok. Hiçbişey yapmasam bile uyarı alabiliyorum inanılır gibi değil yani. Benim kimseyle sorunum yok yani kimseylede tartışmadım kimin dolduruşuna geldiyseniz artık banada uyarı vermişsiniz.
    Uyarı mesajınızın altındaki teşekkürlere bakınca az çok kimlerin dolduruşuna geldiğinizi anlıyorum yani . Neyse yaa resmimi forumdan siliyorum artık günlüğümdede bişey paylaşmıcam içiniz rahat olsun ...

Son düzenleme: 27 Ağustos 2012
  13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    uyarılma sebebiniz paylaştığınız resim vs değil..burda farklı sebeplerden ki siz görmediniz 25-30 mesaj silindi..1 üye banlandı..siz başkalarına söz hakkı doğuracak ve polemik yaratacak cümlelerden dolayı uyarı aldınız..birilerine laf atarsanız doğal olarak cevap alırsınız..bizim de karşılıklı polemiklere ayıracak vaktimiz yok..

ayrıca garip bir huyunuz var..her olaydan çıkarken birilerine laf çarpmak..bu bir kaç üye ve yönetime oluyor genelde..son kez cevap vereyim bu laflara..bizim için her üye eşit..kimsenin de nazını çekmeye vaktimiz yok..yönetim kimsenin dolduruşuna gelmiyor, gelmez..yönetimin prensiplerinden biri de dolduruşa gelmemektir..dolduruşa gelmiş olsaydık başlığınız çöpte olurdu, siz ve birçok üye banlanmış olurdunuz..amacımız forumu işlemez, kilitlenmiş hale getirmek değil çalışır ve işler halde tutmak..
    sizin de üye olurken kabul etmiş olduğunuz "kurallarımız" vardır ve illada onları uygularız..

AngryHun, wrestler, rockybalboa7 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  14. Aeon_Flux

Aeon_Flux Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Bazıları buluttan nem kapıyorsa bu benim suçum değil yani . Burada her yazdığımı acaba kim alınıcak diye düşünmem mi lazım dünyada bir milyon tane 47 santimetre kolu olan insan var. Her sözümü kendisine çekiyorsa ben ne yapabilirim.
    Aksine onlar bana defalarca gönderme yaptılar cevap vermedim artık ne yaparlarsa yapsınlar umrumda değiller çünkü . Ben artık onların konularına bakmıyorum onlarda benim konularıma bakmasınlar ortada sorun kalmaz basit yani.

Sayfayı Paylaş