Adrenalin in vücuda etkisi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mr_bench_press tarafından 26 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. mr_bench_press

mr_bench_press Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar bugün değişik bişey farkettim normalde 9 barfiksi zar zor çeken ben çok mutlu ve heyecanlıyken adrenalin seviyem tavan yapmışken barfiks çekmeyi denedim rahat bi şekilde 12 tekrar çıktı. 96 kilo olduğumu göz önünde bulundurursak hiç fena bi rakam değil sizce? Ve çok belirgin kanatlarım da yok vasattır yani. burdan anladığım vücut normalde tam kapasiteyle çalışmıyor mu? İlaç falan alsam olacakları hayal edemiyorum. Bu konuda bilgili bi arkadaş yazarsa sevinirim. Mesela normalde bi yumrukla knock out edemiyeceğim birini demek adrenalin seviyem yüksekken yere serebilirim. siz de daha önce bi durumda karşılaştınız mı. heyecanlıyken gücünüzü denemenizi öneririm

2. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    tabiki psikolojik durumun performansa buyuk etkılerı vardır kımse hayır dıyemez .

3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bunlar kisa süreli ve ani patlamalar oluyor arada insana evde kapi arasi barfixim var pek kullanmazdim 4-5 anca cekerdim yazın. Bir ara sinirlendim cok fena ama bir asıldım 20 tane cektim. Üniversite sinavi felan tercih felan derken ani patlamalarim oluyordu. Çoğu sinirden kaynakli oluyor mutluluk sevinç vs pek olmadi bana .d ama bunun idmanla alakasi yok yani bunlar kisa süreli 20 sn geçmez bunu idmana uyarlama vs gibi bir durum olmuyor maalesef senin elinde olan bisey degil. Bu olay cok başima geldi yaz aylarinda. Sinirimi barfixten cikariyordum. Adrenalin esnasinda vücut acı hissetmiyor o yüzden o süre cok degisik bisey oluyor kavga edermiş giibi düsün . Bu dediklerim barfix icin gecerli ha sinirliyim diye gidip 100 120 kg bench yapma .d

redpack bunu beğendi.
  4. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    alacakaranlıkta edward ın arabayı tutması gibi dicem de saçmalamıyım :D
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Şubat 2014 ---
    Adrenalin (Epinefrin), böbreküstü bezlerinin iç kısımları tarafından öz bölgede salgılanan bir hormondur.

Doğada bu hormonun görevi, organizmayı acil harekete hazırlamaktır. Etkisini, nabzın atışı, kanın iç organlar ve deriden kaslara sevk edilmesi,karaciğerdeki glikojenin glikoza değişmesi ve böylelikle, acil bir enerji kaynağı sağlanması şeklinde gösterir. Heyecan ve korku durumunda adrenalin salgılanması artar. Kan damarlarını genişletir. Acı hissini azaltır. Göz bebeklerinin büyümesiyle göze alınan ışık artar, daha net ve hızlı görüş sağlanır. Adrenalin hormonunun yarılanma ömrü iki dakikadır

Adrenalinin salgılanması sırasında:

1. İskelet kaslarına ait atardamarlarda genişleme, düz kas ve sindirim sistemine ait atardamarlarda daralma meydana getirir.
    2. Koroner arterler genişler,
    3. Kan basıncı yükselir,
    4. Kalp atış hızı artar,
    5. Göz bebekleri (pupilla) büyür,
    6. Kan şekeri (glisemi) yükselir.
      alıntı.

Son düzenleme: 26 Şubat 2014
    Bekci, fatalrhyme95 ve Blonde bunu beğendi.
  5. efekrotos

efekrotos Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Mesela benim kavga oldugunda elim ayagim titrer heycandan demek o zaman bi saldirsam allahhhh :D :D

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Adrenalin vücutta sempatik sinir sistemini aktive eder, bu savaş-kaç tepskidir. Bu sayede savaşırken veya kaçarken ihtiyacın olacak tepkileri harekete geçirir. Kas gücünde artış, hız, göz bebeklerinde büyüme, kalp hızında artış, solunum hızında artış...

Yalnız kavga sırasında rakibinde de aynı nörotransmitteri salgılayacaktır, o yüzden nakavt olmayabilir :)

7. RoCCo2407

RoCCo2407 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    hocam bende 1-2 haftadır bitmek bilmeyen bir adrenalin var ama olumsuz etkleniyorum ağırlık çalışırken kalbimin atışı çok artıyor ve yarıda bıraktığım oluyor bayılacakmış gibi oluyorum geceleri de uykudan uyandığım oluyor adrenalin kalp atışı solunum hızlanması vs. ne yapmam gerekir bugün bacak günümdü ağırlıkları yarıya düşürerek çalıştım kalbimi zorlamamak için mesela

8. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bence o adrenalin degildir. Ya kalp sorununuz vardir ya da surantrane/overtraining oluyorsunuzdur. Bir sorun cikmadan doktora gidin derim.

9. RoCCo2407

RoCCo2407 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    kalp sorunum yok diyebilirim yakın zamandaki testlerimde hiç bi sıkıntı çıkmadı haftada 3 gün yapıyorum sadece ağırlık kardiyo çalışmıyorum 8-9 aydır hiç ara vermedm diyebilirim overtraining olabilir mi ki acaba 1 hafta ara vermek nasıl olur bilmiyorum ki tatilde geliyor :/

10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bu yazdiklarin ergenlige dayali bisiy olmasin??:)
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mayıs 2014 ---
    ilac derken???

11. RoCCo2407

RoCCo2407 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    20 yaşındayım :) stresten olduğunu düşünmeye başladım finallerimizde başlıyor memleketi de çok özledim oranın heyecanı sardı ama sporumu olumsuz etkiliyor 1 hafta ara verebilirim[/quote]

Sayfayı Paylaş