Adonis kasi???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve josh07 tarafından 15 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 42 üye.
  1. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    karın kasları yağ oranını düşürdükçe beli olan kaslar bu adonis dediğiniz yerde benm gördüğüm yağ oranı düşük her sporcuda mevcut

2. eXo

eXo Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    bence oblik kasınız 3 resimdeki gibi ise(genetik olarak)
    estetik duruyor

3. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    ben de özellikle yanları(sanırım external oblique oluyor) inceltmek özellikle yağsız olmasını ve böylece belimin mümkün olduğunca ince olmasını istiyorum ne yapmalıyım sizce?karın kaslarım belirgin olduğu halde yağ oranım düşük fakat yanlar kötü geliyor bana.

4. MrDeath

MrDeath Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşım şu linkleri yeniliyebilirmisin sana zahmet... ihtiyacım war gerçekten sadece karınım eksik ve p90x i duymuştum :)))

5. Erenarth

Erenarth Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yahu bi kısım ısrarla adonis derken öteki grup ısrarla bunu düzeltme gereği duymuş adonis diye bişey yok bunun adı external abdominal oblique dir die :):)

bu kasın adonis kası diye toplumda nam yapmasının nedeni persephone ve afrodit in aşık olduğu yunan mitolojisindeki adonis isimli delikanlının bu kas grubuna belirgin olarak sahip olması ve tüm heykeltraş ve resimlerinde ısrarla en çok vurgulanan kısmının bu kaslardan oluşmasına dayanmaktadır. buda işin mitolojik boyutu tabi ne işime yarar bunu bilmek diyenler olabilir ama açıklama gereği duydum :) neyse güzel kas hoş kas sıkı abdomenlerle birleştirilirse çok hoş bir görüntü oluşturduğu kanısındayım :evil:

TuGhAn bunu beğendi.
  6. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Lütfen teşekkürler butonunu kullanınız konu uzamaması adına.

7. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    mert671,kaufman03 o tesekkurler mesajını 23.03.2007 de yazmış uyarı vermek için biraz geç değil mi?

bende yeni bir mesaj var mı acaba diye giriyorum başlığa boşuna ve dikkatimi çeken bir şeyde bir çok yerde böyle boş mesaj atıyorsunuz bu yüzden yazmak istedim ve şu an da uyardığınız kişi değil siz konuyu uzatıyorsunuz bu mesajı yazarak aynı zaman da bende...

iyi çalışmalar dilerim...

Son düzenleme: 17 Ağustos 2009
  8. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Son 2 yorumu silmenizi önemle rica ediyorum saydam

9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Silinmesi gereken mesajlar silinmistir,daha fazla off-topic yapmayin.

10. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    dambıll bir el e alarak yan a eğilerek bir çalıima yapıyorum ayaklar açık ayakta bu çalışma sanki oraları geliştiriyor adını bulamadım bu çalışma nın nette anlattığınım gibimi çalışılıyor adonis kası ?

11. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Meraklı cümelenizden ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım ama sanırım ''Dumbbel side bend'' hareketini kast ediyorsunuz.

Bu hareketi çift dumbella ve tek dumbella yanlara eğilerek yapabilirsiniz ve oblikleri yanı adonis bölgesini çalıştıran hareketlerdendir.

Bu linkte hareketin yapılışı gösteriliyor.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kar-n-t204.html

İyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleme: 14 Eylül 2009
    zhu.zhq ve MERAKLI bunu beğendi.
  12. MeaCLup4

MeaCLup4 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ÇAKI hareketi öneririm sana, barfixde mideye çekişde olabilir.

13. madmancagri

madmancagri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar selam ben bir elimde 5-6 kiloluk yükle sola ve sağa 3 x30 sabah akşam aç yani günde 360 kere bu eğiliyorum.(sanırım dumbbell side bend idi)
    ayrıca günde 2 kez 5 x 20 yatay olarak ayaklarımı kırmadan birleştirip yerden 10-20 cm kaldırıp indiriyorum.
    kiloda verdim, boy 1.81 kilo 68 ama karnım hala biraz yağlı, öss sonrası 97 kiloydum, 4 senede verdim.
    hareketlere devam mı edeyim, yoksa karından daha mı fazla yağ yakayım?
    bir de hareketleri yaptıktan sonra çizgi hafifçe belirginleşiyor daha sonra kayboluyor, ama karnım yağlı biraz.
    ya da önerebileceğiniz hareketler var mı?
    teşekkür ederim :)

14. kayaker

kayaker Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Vay be demek ki bu durum o kasın fazlasını istememe durumu birtek bende değilmiş.

Forumda galiba mesaj sayımın az olmasından dolayı veya henüz bilmememden dolayı mesajlarımı silemiyorum. eğer silme imkanım olsaydı fotoğrafımı koyardım

Gerçekten de bu adonis denen olay bende biraz fazla ve arkdan bakıldığı zaman kemerimin üstünde taşmış bir yağ gibi duruyor boyum 178 kilom 67 ancak o bölgem yağlı duruyor gibi ama tuttuğun zaman bariz kat kütlesi olduğunu görüyorsun. Bu kasın bu şekilde oluşmasının sebebinin yaptığım hangi hareket olduğunu bilmiyorum ancak kayak sporuna bağlıyorum (avatarımdaki spor).

o bölge kasını geliştirmek için zannediyorum bu mekik hareketinde dizlerin kırık oturuyorsun kucağında bir ağırlık sağdan alıp sola, soldan alıp sağa koyuyorsun. veya seated cable row hareketini tek elle ve bellini döndürerek yapıyorsun veya benchrow hareketini biraz göbeğine yakın yapıyorsun. benchrowdan kastım http://www.ucsspirit.com/uploads/product-images/detail/A-630301-Prone-Row.jpg

Son düzenleme: 2 Mayıs 2010
  15. sheridan

sheridan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    ben daha çalışmaya baslamadan öncede görünüyordu ama alt karın ve yan karın haretleri yapmamla beraber cok fazla cıktılar belim cok kalın gözüküyor o yüzden:(

16. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    ben şunu yapıyorum ve ilk kez kısa sürede etkisini gördüğüm birşey. İki elinede dumbell al. Dumbelları dizine kadar indir kalk ama ağır olsun ( en az 10kg).[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]

17. mfd

mfd Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    bahsettiğin hareket arka bacak hareketi.ismi de stiffed legs deadlift

18. kumrujr

kumrujr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaslar

bu konuda uzman degilim ancak kendi tecrubelerimden yola cikarak bu kasin (ki ben de boyle bir kasin mevcut olmadigini dusunuyorum bir cok arkadas gibi onun icin goruntu demek daha makul) genetik olarak ortaya ciktigini dusunuyorum.

Bundan 3 ay eveline kadar hayatimda bir tane bile mekik cekmemis birisiydim. Boyum 1.72 kilom ise sigarayi biraktigim donemde 74 kiloya kadar cikmisti. 74 kilo sizi sakin yaniltmasin vucudumda kas namina pek bir sey yoktu. Ancak maksimum kilomda dahil adonis kasi olarak degerlendirdiginiz goruntu buraya koydugunuz fotograflardan cok daha fazla belirgindi. Su an fitness diyet ve agirlik calismalariyla 65 kiloya dusmus durumdayim ve bu zayiflama bile goruntunun ekstradan netlesmesini saglamadi. Ustelik bu donemde her turlu abs egzersizini yaparak karin bolgesini de yeteri kadar toparladim.

Kusura bakmayin biraz uzun oldu ama bence bu goruntuyu sahip olmak istiyenler genetik faktorunu de dusunsunler ve yukarida onerilen hareketlerin bele olan etkilerini de hesaba katsinlar.

19. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    bu görüntünün yağ oranıylada pek alakası yok bence aşırı hariç %15 üzeri..
    bazen güreşcilere raslıyorum türk.. onlarda dahi adonis belli oluyor :)

20. Gwindor

Gwindor Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0

adonis kısaltma değildir :) yunan tanrısıdır ve yakışıklılığıyla ünlüdür tasvirlerinde adonis kası dediğimiz yerleri hep belirgin ve çok çıkıktır bu yüzden bu kas grubuna uzun yıllardır halk arasında bu isim verilmiş.mitoloji dersinden aklımda kalmış insanları bilgilendirmiş olalım :D

ayberk123 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş