Adele çekmesi Kas yaralanması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve zenci beyaz tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. zenci beyaz

zenci beyaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaş öncelikle herkeze merhabar ben 16 yaşında lise öğrencisiyim , sırf bir soru sormak(yada bilgi ve birazda dertleşme diyelim ) için üye oldum buraya ceavaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum :)
    Sorum şu ;

Okulda bir gün öylesine top oynerken falan sağ arka adelemde iğnelenmeler başladı agırmaya falan başladı o günde şansa halı saha maçım var söz verdim diye gittim ondan sonra maçta bacağımı zorluyo ,zorluyo oynadım

ve maç bittiğinde neredeyse tutulmuş gibiydi çok zor yürüyodum ondan sonra ,bekledim geçmedi 2 hafta gittim doktora sağ arka adele zorlamışım geçermiş 1 ay daha dinlen dedi falan neyse bende öyle yaptım 1,5 ay sonra geçti

gibi oldu ondan sonra bir gün yine koştum öyle 100 metre depar gibi , 2 saat sonra yine aynı ağrı bu sefer 2 ayagım birden iğnelenmeye başladı , neyse yine doktora gittim falan emar çektirdim sonuç yırtık yok bişey yok

, neyse yine zamana bıraktık 2 ay geçti yine geçmedi falan sonra tanıdık vasıtasıyla futbolcu doktoruna gittik masör gibi ayagımı denedi güç verdirdi verebilemiyorum ama koşamaya gelince olmuyo sertleşmeye başlıyolar hemen ( sol yan bağ , sağ bacak arka adele )

masör bana sende sende çok nadir görülen hızlı gelişime bağlı ağrı olduğunu söyledi , büyümeyle alakalı ( ya kemiğin kastan önce ,yada kasın kemikten önce büyümesi gibi) 6 ay kadar süre zarfında kendiğinden geçiyomuş ) yürürken problemim yok , bu arada bu olanlardan sonra esneklik kabiletiyim nerdeyse sıfıra indi çok kaybettim eklemelerim kapandı sanki :( kafa_

böyle bir sakatlık geçiren varsa bana yazabilirmi nasıl oldu nasıl geçti diye gerçekten , birde bu ağrılarım eğer geçerseki geçtikten sonra bacaklarımın esneklik ve kuvvetini kazanacağım bir spor önerebilirseniz sevinirim:)
    umarım anlaşılır olmuştur :)

adele çekmesi diye gittik biliyoduk neler çıktı :( :eek:

2. kiss

kiss Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara, İstanbul
    buna benzer bir durum erkek kardeşimde olmuştu.. kemik kastan önce büyümüştü sanırım. sürekli ağrı olurdu.. kortizon vs iğnesi vurmuşları ve ağrı azalmıştı.. zamanla geçti.. kardeşimi götürdüğümüz ortopedist gençlerbirliği spor klubu doktoru idi ve bizi klübün fizyoterapistine yönlendirdi ve heyet raporu ile büyüme hormonu verdi.. tedavi süreci yoğun geçmişti.. kardeşim düzenli spor yaptı.. yüzme ve plates vs ile sorunu kalmadı... şimdi boyu 192cm ve hiçbir sorunu yok.. forumda spor hekimi olan arkadaşlar var (nikleri sanırım doctor, haven vs) onlar daha ayrıntılı cevaplar sanırım.. geçmiş olsun..

zenci beyaz bunu beğendi.
  3. zenci beyaz

zenci beyaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım teşekkür ederim zaman ayırdığınız için saolun :)

Sayfayı Paylaş