ACTN-3 Spor Performans Testi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ZeusS_ tarafından 27 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    ACTN-3 Spor Performans Testi hakkında bilgi:

Sporun hangi dallarına yetenekli olduğunuzu önceden öğrenebilirsiniz desek. Evet, ACTN-3 Spor Performans Testi'yle bunu anlayabilmeniz mümkün. Gen teknolojisine dayanan testte, kişinin kas genetiğine bakarak kas yapısı saptanıyor. Bu sayede sporcunun, dayanıklılığa mı, kas gücüne mi, yoksa depara mı dayalı sporlarda başarılı olabileceği belirleniyor. Dr. Keskineğe, bu test sayesinde kişilerin genetik olarak hangi spor dallarında daha yetenekli olduklarını önceden öğrenerek daha doğru antrenmanlar ve egzersizler belirleyebileceğini belirtiyor.
    Test ücreti: 650 TL.

Arkadaşlar bu test hakkında ne düşünüyorsunuz?
    Aramız da bu testi yaptıran var mı hiç?

Ucuz değil ama bir şekilde imkanlarımı zorlayıp er geç yaptırmak istiyorum bu testi...
    Vg sporun dan memnunum fakat genetik olarak en yatkın olduğum sporu ciddi anlamda denemek istiyorum, profosyenelliğe kadar zorlayacak şekilde...

Sonuç ne çıkarsa çıksın, yaşımı asla dert etmeden yine de denemek istiyorum; bazı spor dallarını çok küçük yaşlar da başlanılması şartı olduğunun farkındayım ama yine de şansımı deniyeceğim?

Düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz benim için çok değerli, şimdiden teşekkürler ;)

leecH bunu beğendi.
  2. StrongToMan

StrongToMan Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    ankara
    Kendin Keşif Etmeye Çalış En Azından Zevkle Yaparsın.

ZeusS_ bunu beğendi.
  3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    testı duydum ama yaptırma fırsatım olmadı hıc

turkıyede nerelerde yapılıyro acaba

aslında test oldukca yararlı cunku bazı kısıler kendını bosa yoruyor bazı spor dallarında .

mesela genetık olarak cok cok dayanıklı bır yapıya sahıp bırı gelıpde vucut gelıstırme yapması oldukca gereksız ama aynı kısı maraton kossa belkı dah basarılı olcak

ıronman trıatlonundakı sporcuların cogu da eskıden bırcok spor dalı ıle ugrasmıs kısıler ve hep basarısız olmuslar ama 45 derce havaı gunesınde saatlerce manyak bır spor bransını yapıyorlar cunku onlar ınsan ustu bır dayanıklıga sahıp

ZeusS_ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş