acnegen hap kullananlar bakabilir mi ?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve ineedpower tarafından 20 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaşlar bugün doktor tavsiyesiyle acnegen hap ve doktorun önerdiği bir tane krem aldım

yalnız internette araştırırken kullanmayın eskisinden kötü oluyor filan yazıyor dudaklarda feci şekilde kuruyup çatlıyormuş.

şimdi kullanan varsa birkaç soru soracağım

1-Benim aşırı akneli sivilceli yüzüm yok fakat yağlı ve lekeler var kızarıklar bu hap 4-5 ay gibi bir süre kullanınca tertemiz yapacak mı yüzümü ?
    2-75 Kgyim akşam yemekten sonra 1 tane hap alsam yeterli olur mu ?

Soracaklarım kullananlar için tavsiyeleriniz varsa paylaşır mısınız...

2. DeathProof

DeathProof Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    ben kullanıyordum ancak 1. aydan sonra test sonuçlarında karaciger enzimlerim aşırı yüksek çıktı.o yüzden ara vermemi istediler bende birdaha gitmedim(tırstım). evet çok faydasını gördüm hergün yüzümde 2 tane yeni sivilce ile uyanıyordum.şu anda ayda 1 tane çıkıyor.tamamen kesilmedi.bence en ideal kullanım şekli 30mg. 30mg ı ister 10 10 10 olarak 3 öğünde kullan istersen tek seferde 30 mg at.ben öğlen 20mg akşam yemekten sonrada 10mg alıyordum.çok faydasını gördüm.cilt direk kuruyor dudaklar felan çatlıyor doğru.ancak Bepanthen adlı krem i git al bu benim tavsiyem.mükemmel bir krem.ben onu kullandım hiç çatlama olmadı.ancak cebinde kremle gezmen lazım.birde eğer basur vs gibi hastalıgın varsa (bende varmış o zaman anladım.) cilt kuruduğu için sürekli kanaman olur.yani cilt esnekliğini kaybettiği için çok sıkıntı yaşarsın.cildin sıkılaşır. yağ oranı sıfıra düşer.kırmızı lekeler gider.derin lekeler sadece gergin cilt yüzünden azalmış gibi görünür.derin lekelerin varsa lazer tedavisi tek çözüm.sırtdaki sivilecelerde felaket azalıyor.ancak 1 ay sonra kontrole git.testlerini yaptır.yoksa çok kötü bir şekilde rahatsızlanırsın.birde psikolojik olarak sıkıntıya sokuyor insanı.dikkat et derim.ben onu kullanırken 1 yıldır çalıştıgım işyerinden ayrılma kararı almıştım.hemde hiç sebep yokken.başka soruların olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

3. emre7796

emre7796 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardesm acnegeni 5 aydır kullanıyorum ve ilk 3 ayıma lanet ettim psikolojim alt üst oldu yüzümde normal bir yer kalmamıstı herkes öyle bir bakıyorlarki keşke kullanmasaydım diyordum ama taki simdiki halime kadar o halimden eser yok ilerde cıkıcak olan tüm sivilcelericıkardı 3 aydan sonra 1tane bile sivilce cıkmadı harika bir ilça kullanmaya basladıysan psikolojini bozma ve etrafa kulak asma istediklerini desinler sonucu görünce agızları acık kalıcak ayrıca dudakların aşırı derecede kuruyor sürekli nemlendirmen lazım sakın millete kötü görünür diye sürme cok acır ve mahvolur dudakların sana önericeğim dudak kremi bioderma felan değil advantan 15 mg yağlı pomat kremi harika dudaklar için süper seni zorlu bir maraton bekliyor ama sabırlı ol dua ediceksin şimdiden geçmiş olsun :)

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Nisan 2013
  4. bozkurt73

bozkurt73 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    şırnak
    doktor tavsiyesiyle aldığın ilacı kesinlikle uzmanlara doktorlara en kötü ihtimal eczacılara sormalısın...ilaca her bünye aynı tepkiyi vermez...kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemeni öneririm...tahlillerini kontrollerini yaptır bence...

5. esra96

esra96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    berbat bişey kullanmadan önce çok sivilcem yyoktu doktor kontrolunde basladım ama suan yüzüm tanınmıcak halde neredeyse

6. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    bu yıl kullanmaya başladım ilacı 1 ay kullandım 15 gün ara verelim dedi doktor geçen hafta tekrar başladım sadece dudak kuruması oldu biraz sivilcelerim arttı ama eskisinden çok kötü değil biraz zaman alacak ama düzelecek inş

7. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Eskisinden daha kötü oluyor diyenler yalan söylüyor.Eğer ki sana bunu doktor önerdiyse günlük kaç mg kullanacağını da söylemiş olmalı.Bu ilaçların tedavi süreci şöyle oluyor.Kilogramın başına 120-150 mg arası ilaç alıyorsun.Basit bir hesaplamayla ; en az 75x120=9000 mg ilaç kullandığın zaman tedavi sonlanmış olacak.Atıyorum günlük de 60 mg kullanıyorsun.9000:60=150 gün.bu da 5 ay kullanacağın anlamına gelir.Bu ilacı kullanmak zordur.Dudaklar feci şekilde kurur,burnunun içi kurur buna bağlı olarak kanayabilir,kusma dönemi denilen evrede yüzünde akne artışı olabilir,sırt bel ağrısı yapabilir,yanında dudak nemlendiricileriyle gezmek zorunda kalırsın.Ama tedavinin sonrasında mükemmel bir cilde kavuşursun.İlacı yapana dua edersin.Şunu unutmamak gerek ki;Akne bir hastalıktır ve tedavisi ilaçlarla olur.Akne tedavisindeki kesin çözüm veren tek ilaç budur.O yüzden sana şunu söyleyebilirim;kesin sonuç alacaksın ama tedavi süreci hayli zor olacak.

ineedpower bunu beğendi.
  8. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    şuan günlük 40 mg alıyorum 80 kgyim kilo başına genelde 0.5 veya 1 mg veriyorlar yani benim doz artmazsa 7-8 ay sürecek peki bu izlere iyi geliyor mu kırmızı ve kahverengi izlere birde küçük deliklere biliyor musunuz ?

9. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kilogramın başına 1 mg olması mümkün değil.1 gramdır o.Ancak böyle olduğunda ise 80x1000mg=80000 mg. 80000:40:2000 gün eder.Bunu da ay olarak hesaplamaya kalksan 10 seneden fazla ediyor.Yani hesaplarınızda bir yanlışlık var.

10. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    :) araştırabilirsin interneten kg başına ne kadar mg verildiğini 0.5 mg veya 1 mg veriliyor yani 80 kg benim günlük dozum 40mg en az buna göre hesaplarsak 200 gün yapar yani 6-7 ay gibi bir süre

11. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Günlük doz diye bahsetseniz sorun ortadan kalkacak aslında.Çünkü aynı etken maddeye sahip "zoretanin ve roaccutane" ilaçlarında hesaplama genelde bu şekilde olmuyor.İlaçla ilgili herhangi bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

12. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    bende bu hapa bugün başladım ve sabah 20 mg akşam 20 mg olmak üzere tok karna hapı alıyorum. ilk hapı bikaç saat önce yemekten 20-30 dk sonra yuttum. bende acayip tedirginim şansa bu konuyu gördüm ve yazmak istedim. sivilcelerde artısmı oluyor ilk aylarda? cilt yenileniyormu güzelleşiyormu? kırmızı izler gidiyormu? korkuyorum bu ilaçtan ne yalan söyleyeyim

13. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Artma olabilir olmayadabilir.ama tedavi süreci tamamlandığında kesin sonuç verdiğini göreceksiniz.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    yeni başladım ve 6 aylık bi tedavi süresi olacak. ağustosun sonunda bitiyor havuz , deniz ve güneş yok. bu işkence gibi ama güzel bi cilde sahip olmak icin herşeyi yapabilirim sizde kullandınız sanırım

ineedpower bunu beğendi.
  15. Akay

Akay Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Tedavi sonrası sonuç kesin ama sadece belli bir süreliğine. Ben 2 kere kullandım 8 ve 10 ay olmak üzere yüksek dozlarda. 4 5 ay her şey güzel ama sonra aynısı gibi tekrar çıktı. Şu an 1 aydır bir kaç krem ve sabun kullanıyorum, hiç beklemediğim şekilde işe yarıyorlar şu an.

16. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tedavide kesin sonuç alınıyor.Ancak ilerisi için garanti yok.Yine de piyasadaki en kesin ve etkili ilaç bu.Çok iyi bir hekim tavsiyesi ile 3 yıl önce zoretanin tedavisi görmüştüm.Bana aynen şu ifadeleri kullanmıştı."Akne tedavisinde %100 sonuç alıyoruz bu ilaçlarla.İlerisi için de tekrarlama riskini %70-80'e kadar azaltıyoruz." Ben de 8 ay kadar zoretanin tedavisi gördüm.Küçük dozlarla başlayıp yavaş yavaş arttırdım.Tedavinin son 1-2 ayı tedaviye destek amaçlı yüzde peeling etkisi yaratan soyucu ilaçlar kullandık.(isotrexin,clindoxyl hatırladıklarım bunlar)

ineedpower bunu beğendi.
  17. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    anlıyorum. hergün ilaç hakkında yazılar okuyorum bilgi alıyorum malum ağır bir ilaç. en cok korktugum şey ise tekrar etmesi. benim yağlı bir yüzüm var ve ergenlikteyim yaşım 16. doktorum kremle geçmeyeceğini derimin altındada sivilceler oldugunu ve aşırı yağlı bir yüze sahip oldugumu söyledi. bu ilacın ise birdaha sivilce cıkarmayacağını iddia etti... bu akşamda yemekten sonra hapımı aldım 3. kere olmasına rağmen dudaklarımın kurudugunu hissediyorum. şimdiden hametan kremi süreceğim dudaklarıma. umarı tedavi işe yarar ve tekrarlamaz. umarım...

18. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şuan
    Yağlı bir cildin sorunudur akne.O yüzden kullanman senin yararına olur.Forumlarda okuduğun yalan yanlış,göz korkutucu şeylere çok takılma.Onlar çok çok ender görülen yan etkiler.Bu ilacı kullanırken kesinlikle göreceğin şey dudak ve burun içi kuruluğudur.Sırt ve bel ağrısı da olabilir.Burnunun içi kuruduğu için burnun kanayabilir.Bu nedenle burnunun içine kulak çöpü ile nemlendirici krem sürmeyi ihmal etme.Dudak kuruluğunu henüz görmedin.Çok ciddi boyutlara ulaşıyor bir süre sonra dudak kuruluğu.En büyük sıkıntın bu olacak.

19. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    dudak kurulugu icinde kremler sürüyorum kesinlikle aksatmamam gerek günde 4 defa. bu arada 4 hapımı şuan almama rağmen gece burnumun ici öyle bi kuruduki acayip rahatsız oldum ve ağzımla nefes aldım öyle yattım cok rahatsız etti beni. 2 günde etkileri geliyor acayip güçlü bir ilaç. umarım bende kusma dönemi yaşanmaz her şeyi göze aldım ama kusma evresi hiç hoş olmaz gerçekten

20. Mehmet7

Mehmet7 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Hatay
    1 hafta oldu. yüzüm soyulmaya ve hafiften dudağım kurumaya başladı. kulagımın icide soyuluyor. başka bir etki yok. bu arada dudak kenarımda öyle büyük öyle iltihaplı bi sivilce cıktıki cok farklı bişey kocaman neredeyse leblebi kadar. umarım yarına kadar iner.

Sayfayı Paylaş