Acil yardım nerede bulacagımı bilemedim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve samet0303 tarafından 17 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. samet0303

samet0303 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamların abilerim kardeslerım benım cok buyuk bır sorunum var gıtmedıgım doktor gıtmedıgım yer kalmadı oncelıkle sorunumu sıze anlatmak ıstıyorum. Ben yaklasık bundan 3-4 ay once spora baslamıstım ve yenı basladıgım halde agır calısıyordum ve bır gun agır calısırken daha 1. hafdadaydım bırden nefes alamadım gozlerım karardı ve bayılma raddesine geldim acaba bu neden oldu yenı baslayanlar cok agır yuk altına gırdıgı zaman bunların olması normal mı bide spor arasında ya da basında sonunda hep sıgara ıcıyordum bunlar normal mi ? Bir sorum daha olacak ben bu olayı kafaya cok taktım ve bende bu olaydan 2-3 gun sonra nefes darlıgı kalp carpıntı ıfalan basladı . Her türlü doktara gittim 5 farklı doktara gıttım her turlu testi yaptırdım bısey cıkmadı ve psıkolojık dedıler. Ve su anda anksiyete hastasıyım psıkolojık bır hastalık ve o gunden beri bununla ugrasıyorum carenın sızde oldugunu dusunuyorum. Tek sormak ıstedıgım spora yenı baslayan sıgara ıcen bırının agır yuk kaldırması dogru degıl evet ama bu semptonların yasanması dogal mı yada bı sıkıntıdan dolayımı yasadım ? Gercekten bunu sıze danısmak ıstıyorum bu zamana kadar neden danısmadım bılmıyorum da carem sizsiniz lütfen bana bir cevap verin yalvarırım.Yüregime su serpın tecrubelı arkadaslar lutfen yoksa kafayı yıcem bıktım bu agrılardanda kalp carpıntısındanda her gun acıle gıdıyorum bısey cıktıgıda yok lutfen bana yardım edın lutfen

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Öncelikle büyük ihtimalle anksiyete hastası değilsin anksiyete öyle 1 günde baygınlık geçirince ortaya çıkmaz merak etme sakin sakin düşün. O baygınlığı ağırlık çalışırken nefesini tuttuysan o yüzden o baygınlığı yaşamış olabilirsin.

Overtrain olmuş olma ihtimalin var semptomları benzerdir. Gece çarpıntı yapar, kalbin boşlukta atıyormuş gibi olur. Depresiflik, paranoya ve panik hali olabilir. sabahları yüzün normalden fazla şiş uyanırsın. üşüme ve ürperme hissi olabilir. Bir düşün bunları hangileri var diye.

Şunları gözden geçir;
    ağır antrenman yaparken beslenmen nasıldı? gerçekten yeterli besleniyor muydun? kaloriler çok mu düşüktü? çok katı bir diyet uyguladın mı?
    çalıştığın spor salonu havasız, nemli, basık mı?
    antrenman süren 1-1,5 saatten fazla mı?
    normalden fazla aşırı terliyor muydun?
    bu gelişmelerden önce son belki bir kaç hafta libidon ne alemdeydi?

bunları düşünürken otur dinlen. biraz sevdiğin yemekleri ye. açık havaya çık, kafanı meşgul et sosyalleş. sigarayı özellikle bu dönemde biraz azalt, sigara şeker nasıl insülini dengesizleştiriyorsa öyle stres hormonunun dengesini bozar yani seni gevşetir ama daha sonra daha gergin yapar. Günlük rutinine sabah c vitamini ekle. Yeşil çay iç, özellikle bu kaygıların ne zaman artıyorsa o saatlerde ve akşam yatarken filan tüket.

3. samet0303

samet0303 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yeterli beslenmiyordum hatta sabah yemek yedıkden yarım saat sonra antremana kosuyordum calıstıgım spor salonu evet basık ve havasızdı ve bu beni normalden daha fazla terletiyordu ve dedıgım gıbı spora gıderken yolda sıgara ıcıyordum ara sıra dınlenırken dısarı cıkıp ıcıyordum falan ve daha yenı baslamama ragmen her gün gidiyordum ve o aralar libidom pek iyi değildi zaten genellıkle ıyı degıldır :)

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    çok yeni bir sporcu olman bile gerekmiyor.ben maksimum ağırlık denediğim her idmanda böyle şeyler yaşayabiliyorum çok yeni de sayılmam.yaşadığın normal bir şey yani.

5. samet0303

samet0303 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    aynen ama o ara cok korktum işte cok kotu bır duyguydu nefes alamadım bayılacak gıbı oldum sanki ölecektim. Daha sonra gectı işte ama ben bu durumu kafaya cok taktım kesin kalbimde bir şey var diye sonra psıkolojık olarak bu hastalık cıktı bende ama doktorlar hıc bırsey bulamıyor maalesef sizinde dedıgınız gibi olagan bır seyi yanlıs kodladı beyin ve sımdı bunlar ugrasıyorum tesekkurler cevabınız ıcın

Sayfayı Paylaş