Acil kilo vermek istiyorum+boy uzaması

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve keremenes tarafından 29 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. keremenes

keremenes Guest

Mrb 14 yaşındayım 4 ay sonra 15 yaşıma giriyorum 1,83 boyunda 94 kiloyum şuan boy atma zamanım belki 1,2 ay içinde en fazla 5,6 cm uzarım uzamazsam acil kilo vermem lazım ben 1993 doğumluyum.Sizce boyum uzar mı?her sene bu aylarda boyum uzuyor.
    (Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz ama şu son aylarda boyum uzamıyor:( ) daha kaç yaşına kadar uzar(lütfen erkeklerde 18,20 yaşına kadar boy uzaması görülür bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır gibi şeyler yazmayın.)Uzarsa kaç yaşına kadar uzar? hergün :

5*8 şınav
    50*4 mekik
    3*5 barfiks

yapıyorum birde + ewde dumbell ile çalışma programını uyguluyorum (omuz+göğüs+sırt+biceps+triceps+bilek+önkol)
    çalıştığım kg.=2*2kg ancak 2*5kg da var ama şuan 5kg ile çalışmıyorum..

cewaplar için şimdiden teşekkür ederim....;)

Son düzenleyen: Moderatör: 29 Mayıs 2008
  2. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    Parantez içinde yazdığın ne demek anlamadım.
    Daha nasıl bir cevap istiyorsun ki,halamın oğlu 30 yaşına kadar uzadı mı diyelim..
    Boyum uzamıyor demişsin,içini rahatlatmak adına söyleyeyim,yakın bir arkadaşım lise 2den 3e geçerken yaz tatili boyunca yaklaşık 10 cm uzamıştı.
    3 ayda 10 cm..
    Ama tabi istisna bu,daha yaşın ufak,uzarsın daha,bu yaşında 183 boy olmuş,daha ne olsun.
    İlla daha da uzamak istiyorum dersen barfikse daha çok ağırlık ver,programlı yap ama bunun dışında aklına her geldiğinde,her canın sıkıldığında barfiks çek,uykuna çok önem ver,bol süt iç kemiklerin için,dengeli beslen.
    Yüzme ve basketbolun da faydasını görürsün

3. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    senin yaşlarında ben de kafama çok takardım boy olayını suan kol ölçümü taktığım gibi:) basketbol oynadığım dönemlerde genetik bi olay bu ..15 yaşındayken 1.88 boyundaydım takımdaki en uzun 3. adamdım pivot oynardım herkez 2metreyi rahat gecebileceğimi söylerdi ama sonra 3numaraya kadar düştüm ve boyum kısa kaldığı için o mevkide sıkıldım ve basketi bıraktım sonuç olarakta şuan 24 yaşındayım ve1.90 ım.. 2cm uzamışım yani kafaya takarak boyun uzamıyo kolunda genişlemiyo:) kafaya takmamak lazım

4. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    1.83 olmuşun ve daha 14 yaşındasın. Amacın uzayarak kilo vermek mi? Yani boy amaç mı araç mı? Zayıf görünmek için mi uzamak istiyorsun; yoksa önemli olan uzamak mı? O kadar uzun olmanın ne faydası göreceksin ki? Ayrıca sorduğun soruya parantez içinde zaten cevap vermişsen bizden senin lehine açıklamalar beklediğin için mi ısrarla farklı cevap istiyorsun? Sakın satogrowth gibi internet oyunlarına dalıp da zamanını oaranı çöpe atıp uyduruk hayallere dalma.

5. sfitness

sfitness Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    1.83 boy gayet ideal bence sen bir spor salonuna yazılarak kilo vermeyi dene.iyi sonuç alırsın cardio ağarlıklı çalışarak

6. Matt

Matt Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Sabır işi bunlar.Bolca süt iç her akşam yatmadan önce.Boyun çok rahat uzar.Kilo verme içinse body salonuna yazılmanı tavsiye ederim.

7. Doggy

Doggy Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    ahh ahh vakti zamanında bizde pivottuk, yaşımıza ve çağımıza göre uzunduk ama yeni nesil pehhh sanki toprak yüzü görmemiş, paso sulak yerde büyümüş gibi.

8. gabrielzagu

gabrielzagu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    hızlı olmasada yaglardan kurtulmak istiyorum

[FONT='Times New Roman TUR','serif'][/FONT][FONT='Verdana','sans-serif']6 yıllık aralıklıda olsa fitness gecmişimden sonra iş dolayısıyla verdigim 2 yıllık arada aşırı yaglandım.3 yıldır tenis oynuyorum ve son 8 aydır ciddi sekilde fitness ve tenis idmanı yapıyorum ama yaglarımdan kurtulup bir türlü define olamıyorum.şimdi yeni bir programa başladım kendi birikimim doğrultusunda. yanlış yada eksik noktalar varsa düzeltirseniz sevinirim.
    1-2-3-4-5-6. günler sabah 1saat %65-70 nabız aralıgında yürüyüş
    1-2----4-5. günler ögleden önce 60dk fitness
    -----3------6. günler ögleden önce 30dk yüzme
    1-----4----. günler saat 7 gibi 60dk %80-85 nabız aralıgında koşu
    -2-----5-günler saat 7gibi 60dk %65-70 nabızaralıgında bisiklet
    ----3.---6. günler akşam 120k karma nabızla tenis
    pazar günlerim tamamen offf

fitness programımım acılımı 1.-4. gün
    bench press 12-10-8-6 piramit
    üst gögüs 25-15-10 sabit agırlık
    yatarak dumb fly 25-15-10 sabit agırlık
    barbell curl 4 set max agırlık max tekrar
    ayakta dumb curl tektek 3 farklı agırlıkla aralıksız maximum yıpratmaya yönelik maximum tekrar 3set
    egilerek dumb fly 5 farklı agırlıkla aralıksız max. yıpratmaya yönelik max.tekrar 3 set
    10 dk karın egzersizleri
    10 dk ip atlama
    2.-5. gün
    omuz press 12-10-8-6 piramit
    ayakta yan açış (side)4 farklı agırlıkla aralıksız maximum yıpratmaya yönelik max. tekrar 3 set
    ayakta ön açış 25-15-10 sabit agırlık
    triceps dips 25-15-10
    z-barbell french 25-15-10
    tek dumb tri ex. 25-15-10
    10 dk karın egzersizleri
    10 dk ip atlama

sabah kalkarkalmaz ve saat 5 gibi animal cuts
    fitness ve aksam sporu sonrası animal nitro alıyorum [/FONT]

[FONT='Times New Roman','serif'][/FONT]

9. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben şuana kadar hiç boyum uzun boylu olmak isteyenlerin uzun boylu olduğunu görmedim. Hep kısa boylular uzun boylu olmak istiyor; uzun boylular da ne yapcaksın uzun olup diyorlar. Zaten birey 15-16'yı devirdikten sonra ne yaparsa yapsın, hiçbir işe yaramıyor. Anne ve baba'nın durumuna ve genetik mirasına bak derim sadece. 1.90'lık bir baban varsa istersen paso squat yap asgari 1.88'e vurursun.

10. vuvu

vuvu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    satogrowth diye bişey var diyorla bende cok merak ediyorum ama hem işe yaramamaısndan hemde kalıtsal bir yan etki bırakmasından tırsıorm bilgisi olan varsa cevap yazsın

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda arama yapın..mevcut..

Sayfayı Paylaş