Acil hayat tecrübesi olan insanlar...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve HeadSlayer tarafından 18 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. HeadSlayer

HeadSlayer Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Anlatmak istediğim konu biraz garip gelebilir fakat çarem kalmadı fikrinizi almak istiyorum.

Okulda sınıfımda bir çocuk var. Çocuk boksörmüymüş neymiş. Ben efendice kimseye takılmadan sıramda oturuyorum. Çocuk gelip geçip vuruyor. İlk önce sorunun ne diye konuşmaya çalıştım ''canım sana vurmak istiyor'',''sana vurunca stresim azalıyor'' gibi laflar etti. Kavgayı sevmeyen bir insanım. Çocuk ne laftan anlıyor ne sözden. Vurduğu yumruklar öyle böyle değil çocuk vurma dedikce vuruyor. Normalde çok sinirli bir kişiliğim var fakat çocukken 8.sınıfta çocuğun birine şaka yapayım dedim böbreğine hafifçe vurdum. Çocuğun böbrek yetmezliği varmış o günden beri kimseyle dövüş etmiyorum, laf atarlarsa duymamazlıktan geliyorum, omuz atar geçerlerse sen haklısın benim hatam diyorum, konuşmaya çalışıyorum insan olana bir defa söylenir anlamıyorlar senden mi öğrenecem gibi laflar ediyorlar. Abim A1 kickboxcu bende 12 yaşından beri kickbox yaparım. Ama kimseye kaba kuvvet uygulamam. Şimdi bana takılan çocuğa ne yapmalıyım.
    Mesela:
    *Geldi bana milletin içinde vurdu. Bende kendimi savunmak amaçlı çocuğu dövdüm okuldan atılırmıyım ya da disiplin cezası alırmıyım.
    Artık canıma tak etti kendimi tutamayıp yanlış birşeyler yapacağım çocuğu sakat bırakacağım ömür boyu vicdan azabı çekeceğim. Müdürle de konuştum çocuk rahatsız ediyo diye çocukla müdür de konuştu bu sefer daha çok vurmaya başladı. Sizce ne yapmam gerekiyor fikir verecek abilere ihtiyacım var yaşım 18.:mad:

2. ChopChop

ChopChop Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1 Kere kavga yüzünden disiplin cezası almıştım sonra temizlendi.

Üstelik kavgada bende yoktum sadece adım geçtiği için.Düşün hayatım boyunca hiç kavga etmediğim halde.Bana da bu tipler çok rast gelir.

Kavgaya girdiğin an korkman gerektiği andır eğer disiplin cezası almasan bile hiçbir öğretmenin yüzüne bakamazsın emin olabilirsin yaşayan çok arkadaşım oldu.

Ben yine ağırbaşlılığını korumanı tercih ederim eğer çok rahatsız ettiyse dilekçe yazabilirsin yetkili kurumlara eğer oda olmazsa son ve kötü çare okul değiştirmek.

HeadSlayer bunu beğendi.
  3. Ogden

Ogden Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sana yap diye demiyorum ama eğer çocuğu benzetebileceğime inansam (ki 12 yaşından beri kickbox yapan birinden bahsediyoruz) bu sorunun konuşarak çözülmediğini anladığım zaman mecburen kavgaya başvururum.

Ama kavgada başlatan olmak istemem. yine gelsin yumruk atsın sinirli takılırım, çatılmıycak günümdeyim falan derim üstüne gider artislenirim (ki bunu hakediyor - kimse gelip başkasını rahatsız etme hakkına sahip değil -).

Eğer dediğin gibi bir tipse zaten karşılık verir. karşılık vermezsede iyice ezersin zaten laflarınla, ama karşılık verdiğini varsayalım, o bir mi ilerliyor ? sen 2 ilerle. korksan bile belli etme ki cesaretin onun yüreğine korku salsın. zaten kavgayı başlatmakta bitirmekte bir yumruğa bakıyor.

Hem ne demiş atalarımız:
    Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı KÖTEK'tir.

zyzz bunu beğendi.
  4. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    benimde böyle bi arkadaşım vardı hiperaktif fırlama bi tip gelip geçer vururdu.Bende ona vururdum o bana ben ona.Şimdi hatirladikça gülüyorum.Sana diyiceğim kendini ezdirme müdürle filan uğraşma boş iş bunlar.

HeadSlayer bunu beğendi.
  5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Şimdi git ağzını burnunu kır demek olmaz çünkü malum genelde döven suçlu oluyor. Sen efendi olmaya devam et. Çekirge bir sıçrar iki sıçrar, elbet birisi arkadaşa gerekli muameleyi gösterir.

HeadSlayer bunu beğendi.
  6. mortimer

mortimer Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    13
    Muhtemelen boksun kickboxtan üstün olduğu düşünen ama bundan tam emin olamayan bunu da senin üstünde kanıtlamaya çalışan bir kişilik galiba. Aslında başta sağlam dursaydın bu işten kurtulabilirdin. Bence kendini ezdirme pısırık biri olmadığını göster. Ki sağa sola yumruk atan boksör fos boksördür kısacası ona patronun kim olduğunu göster.

7. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    Konuş önce, insan gibi konuş. Gurur yapıp öğretmenine veya müdürüne söyleyemezsin biliyorum erkeklik piskolojisini, ama doğrusu söylemek. Buna rağmen hala devam ediyorsa, hala sana durduk yere vuruyorsa,

Bi şekilde burun buruna gel, ve öyle bir kelle vur ki elemana, senin suratını her gördüğünde o sızlama aklına gelsin.
    Dövüş iyi bir şey değil, ama böyle hak edenleri dövmek bana göre sevap.

mehmetanil ve dht bunu beğendi.
  8. sthammer

sthammer Guest

[YOUTUBE]isfn4OxCPQs[/YOUTUBE]

geçen gün izlediğim video aklıma geldi, avustralya'da çocuk halk kahramanı oldu

HeadSlayer ve Danny Boy bunu beğendi.
  9. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    sevgili headslayer,
    " nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir" demiş Ziya Paşa.

Benim tavsiyem, sevgili eşeği suya gönderip de o dönene kadar ortamda elemanla sağlam bir muhabbet edersen büyük ihtimal seni okuldan atarlar.

madem kick-boks biliyorsun, hassas noktaları da bilirsin. nefesini kesecek noktalara bir darbe, küçük bir konuşma ve gözdağı ile sorunu halledebilirsin. Ha çıkışta seni beklerse o zaman benzetirsin.

Ancak, eleman boksör diyorsun. Tekniği, stili nedir? Kolları uzun mu? Yaklaşır da kendini kaptırırsan sonucunu bilemiyorum.

Diğer bir seçenek çalıştığı salonu bulup, gdip hocasıyla konuşmak. Yanına abini de al gidip hocasıyla konuş. Böyle tipler hocasının sözünü dinler.

Ama şunu bil okulda kavga edersen ve müdüre hatır geçiremesen okuldan atılırsın.

HeadSlayer bunu beğendi.
  10. AegeanDream

AegeanDream Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    kavgadan yana olan bir insan değilim hakedene gerekli cevabı başka alanda vermek lazım diye düşünüyorum çocuk tacizlerine halen devam ediyorsa iş sana kalmış ya eyvallah diyip baskılarına katlanıcaksın yada karşılık verip kendini ezdirmeyeceksin

HeadSlayer bunu beğendi.
  11. selim4141

selim4141 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Free
    Yer:
    Cehennemin dibi
    Madem boksörmüş , takın eldivenlerinizi , ne bileyim okulun çimenlik alanı falan olur bi yerde yapın kavganızı hem daha az zarar görürsünüz :)

HeadSlayer bunu beğendi.
  12. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    uzun boylusu şişmanı takip ediyo arkadan. tam bir "oğlum bak git" olmuş.

13. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sen buna acı hayat tecrübesi mi diyorsun.Acı hayat falan değil bu bir kaç yıl sonra aklına geldikçe güleceğin şeyler.Hayat bu daha neler göreceğiz neler.

14. SteeLHammeR

SteeLHammeR Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Valla forumda benim kadar kavga eden azdır heralde :) Hoş kendim için kavga etmedim pek genelde toplu kavgalardı arkadaşlarım çağırırdı boksör olduğum için. Ben böyle bişeyde olsam o vururken artık omzuma veya koluma vuruyosa bi anda boşa çıkarıp suratının ortasına patlatırdım. Bende arkadaşlarıma vurmayı severim ama sert vurmam takılırım ve bunlar benim kardeşten öte olduğum insanlardır. Okuldan kovulmaya kadar gelmiştim artık en sonunda okula gitmemekte bulmuştum çareyi. Sinir başa bela. Üzerinden sene geçti şimdi gülüyorum ama bi daha olsa bi daha yapardım. Kötü örnekte olmak istemem ama herkesin kişilik meselesi.

15. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    nerede oturuyorsun bilmiyorum ama ben sana bir yol göstereyim. Ankaradaysan Çinçine İzmirdeysen Kadifekale'den esentepeden - limontepe'den yada Yeni girne taraflarından arkadaş ediniyorsun aradan 1-2 ay geçtikten sonra adamlara 1 karton sigara alıyorsun. Çocuğu gösteriyorsun. Hastanelik edene kadar dövüyorlar hemde %100 müşteri memnuniyeti garantisiyle. Boksörmüş Teakwandocuymuş kungfucuymuş güreşçiymiş hiç dinlemiyorlar köpek sürüsü gibiler valla. 1 kartona hallolur bu iş :D

HeadSlayer ve online253 bunu beğendi.
  16. online253

online253 Yeni Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Gelip geçerken hiçbir şey yokken ortada sırf eğlence amaçlı sana vurup duruyorsa ve daha önce müdürle konuştuğn halde daha çok arttırdıysa ztn senden bi hareket bekleyen birisi değil bekle bir daha vursun konuşmaya çalış bi anda göm kafayı burnunun üstüne burnu parçalansın ***in bide alt bölgeye bi diz yapıştır bırak ibneyi kıvransın acayip sinirimi bozuyor o tip insanlar disiplin olayına gelince daha önce müdürle görüşmüşsün seni çağırıp konuştuğu zamanda anlatırsın daha öncede gelmiştim hareketlerini sürdürdü vs uydurursun kurtulursun merak etme ;) lisede çok sabıkam var bu konuda bir kez bile disiplin kurulu toplanmadı ağızın laf yapıyorsa sorun olmaz ;)

17. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Konu başlığını yanlış okumuşum.(acil 'i acı olarak)
    Üyelerden ve özellikle konuyu açandan özür dilerim.Saygılar!

HeadSlayer bunu beğendi.
  18. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bu senin değil türkiye nin ayıbı çocuklara gereken özen gösterilmiyor ne yuvada ne ilkokulda ne lisede boş boş insan kalabalığı oluyoruz. sen o burnuna kafa atıp burun parçalama hareketini ingiltere de yapsana bi bak ne oluyor.

sthammer bunu beğendi.
  19. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Şu ana kadar kimse bana vurmadı, ben de kimseye vurmadım ama bana böyle bir dingil gelse kesinlikle karşılığını veririm bir daha bana vurmayı bırak kimseye vuramaz, okulda karşılık vermene gerek yok haklı olsan da ceza alırsın, yolda sokakta denk gelip sana vurursa patlat ağzına 2-3 tane hatta vurmasını bekleme şimdiye kadar yaptıklarının karşılığı olsun direk sen patlat 2-3 tane gördüğün yerde, sabır da bir yere kadar hakedene acımanız olmasın, kimseye ezdirmeyin kendinizi.

HeadSlayer ve sthammer bunu beğendi.
  20. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Okuldan falan atılmazsın rahat ol.Git bitir şu işi.Lise yıllarını sürekli yumruk yiyip susan çocuk olarak geçirmek istemezsin herhalde.

HeadSlayer bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş