Acil önerilerinizi bekliyorum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve METZ__ tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. METZ__

METZ__ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Acıktıkça kullanacağım ve karbonhidrat oranı düşük sporcu besinleri mevcut mu ? (lütfen okuyun)

Arkadaşlar ben 2 buçuk seneye yakındır spor yapıyorum.ilk başladığımda 96 kiloydum ve hiç kasım yoktu.daha sonra öyle azmettim ki 78 kiloya düştüm 6 ayda,ve kas yaptım.Ancak daha da kilo vermeye devam ediyordum.Hoca da kasların erimeye başladı demişti.Çünkü çok öğünle kilo vermiyordum.Yemeyerek kilo veriyordum ki bu da yanlış bir şey. Ve beslenmeye başlamam gerektiğini söyledi. başladım ve hemen kilo aldım.Benim metabolizmam yavaş.Genlerden kaynaklanan obeziteye yatkınlık söz konusu.Çok yağ yakıcılar termojenik ürünler kullandım evet etkili,Azmettiğim de L-carnitine inde etkisini görüyorum,hydroxcut'ında.Yememeye başladığımda hemen göbeğim küçülüyor ve kaslarım ortaya çıkıyor.çok hoş fakat yine kendimi tutamıyorum.Şu an 96 kiloyum.ancak full yağ değil.Kaslarım var epey.Göbeğim olmasına rağmen göğüs kaslarım vücudumu güzel gösteriyor.yani full yağ değil vücudum ancak göbeği ve bel çevresini eritmek istiyorum fakat bir eksiğim var.O da ağzımın boş durmaması.Sürekli yemek istiyorum.Evet yemeği kesip spor yaparak kilo verilir farkındayım fakat yapamıyorum.Bu yüzden size soracağım şey en başta da belirttiğim gibi,acıktıkça yiyeceğim veya içeceğim karnımı şişirecek bir sporcu besini var mı ? veya normal yenebilecek ve bulunabilecek bir gıda da olabilir.

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle forum kurallarını okuyun. Açtığınız başlık içeriği açıklaması gerekiyor.

Onun dışında konunuza gelirsek aslında yaptığınız yanlış çok basit bir şey. Yediğiniz şeyler sağlıklı mı bunu düşünmeniz gerekiyor. Eğer yediğiniz ürünler sağlıklı ürünlerse besin değerleri olarak bahsediyorum zaten yağ olarak kilo almazsınız. Misal ben günde 2 kere kahvaltı yapıyorum. 3 Ana öğün yemek yiyorum. Ve atıştırmalık olarak 2 öğün daha yiyorum. Bakarsanız 7 öğün yiyorum ve sağlıksız beslensem alacağım kilolar yağ olur. Sporda zaten vücudumu yeteri kadar yorduğum için de o besinler yakıt olarak kullanıyorum desem yeridir.

Bir diğer yanlışınız da şu sporcu besinleri karın doyuracak besinler değildir. Yani öğün yerini tutmaz. Onun yerine yukarıda dediğim gibi sağlıklı beslenmeyi ön plana almanız gerekmekte. Örneğin size git protein tozu alın desek siz o supplementi içtikten sonra karnınız doymayacak. Yine acıkacaksınız çünkü ek besinlerin amacı bu değildir.

3. METZ__

METZ__ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Öncelikle yanlış konu açtığım için özürdilerim.Yeniyim. Şimdi günde 7 öğün yiyorsunuz da mesela bende ara öğünler yiyerek öğün sayımı artırmak istiyorum.Fakat ara öğün olarak ne yemeliyim.Yani ben hiç evde olmuyorum.Atıştırma olarak acıktıkca ne yiyebilirim.öneriniz var mI ?

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Misal evdeyken salata filan hazırlıyorum bazen tavuk parçacıklı filan. Ama sizin için örnek verebilirim . Muscle and fitness ın Ocak 2011 den alıntı yapıyorum. Kafanıza göre düzenleyebilirsiniz bunları illa bunların aynısını yapacaksınız diye bir şey yok. Sadece örnek teşkil etsin diye

1 kase yoğurt
    14 adet ceviz
    1 yemek kaşığı bal

Misal bu o kadar basit bir şey ki bunu dışarıda bile yapabilirsiniz. Ufak 200 gr lık yoğurtlar var onlardan marketten alabilirsiniz. Yine aynı şekilde ufak kahvaltılık bir bal ve ceviz. Yani bunlar pratik şeyler. İnternette böyle bir sürü şey var.

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiştir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş