Acil Üstü Yardıma Ve Bilgilendirilmeye İhtiyacım Var..

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Seeeeee tarafından 10 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Seeeeee

Seeeeee Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Aranıyor
    Yer:
    TR
    İyi akşamlar bodyforumtr üyeleri.. Acil üstü bir sorunum var.. Kısaca durumu anlatayım.. Ben 140 kg agırlıgında ve 1,69 boyundayım önce diyet diyeceksiniz biliyorum nisan ayında tüp mide ameliyatı olacağım 6 ayda 2li rakamları göreceğim inşallah 6 ayda 75-80 kg veriliyor çünki.. Herneyse benim ameliyattan sonra egzersiz yapmam gerekiyor sarkma yaşanmaması için ve ben bu konuda çok bilinçsizim. Bir bütün bedeni sıkılaştırıp toparlamam gerekiyor kasta istiyorum tabi bi.. :) Gidebileceğim spor salonu olmadığı için yaşadığım şehirde uzman kişilerin yardımına ve desteğine ihtiyacım var.. Günlük ve haftalık egzersiz (özellikle doğru hareketler hakkında ayrıntı), beslenme ve takviyeler hakkında bilgi verebilirmisiniz? Şimdiden herkeze çok teşekkür ediyorum.. :)

2. canberkdinc1

canberkdinc1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    öncelıklen gecmıs olsun umarım en kısa zamanda saglıgına kavusursun.
    benım sana tavsiyem sabah ac karnına 40 dk orta tempo yürüyüş bide aksam 40 dklık bır cardio senın ıcın cok verimli olur ilk 3-4 yapmanı tavsıye ederım.
    agırık sonrakı evreler sımdılık vucuttakı fazlalıgını atalım sonrasını yaparsın.
    kesınlıklen ŞEKER yemiceksin yağ olarak zeytinyaga veya balık yagı kullabılırsın yemege atılan normal tuz mıktarı yanı sen ektra bır tuz kullanmıcaksın gunde 6 ogun beslenceksın 3 ana 3 ara olmak sartıyla
    beslenme- sabah uyanır uyanmaz 2 bardak ılık su 15-20 dk sonra kahvaltı 3-4 yumurta beyazı 1 dilim peynir sınırsız domates salatalık - 75-100 gr yulaf yogurtla beraber yıyebılırsın cay kahve sınırsız 2 saat sonra ara ogun karısık bitki cayı yada yeşil cay yanına yulaflı bisküvi 2 saat sonra ögle yemegı 150 gram tavuk - balık - et hangısı varsa yiyebilirsin salatayla beraber imkanın varsa 50 gram lapa pilav ye 2 saat sonra ara ogun 1 adet eksı yesıl elma 5-10 tane badem-ceviz 2 saat sonra 150 gram et tavuk balık salata ile yanına 50 gram lapa pilav 1 saat sonra idmana gidersin idmandan cıktıktan sonra sadece salata ve 100-150 gram et tavuk balık yiyebilrsin haftanın 6 günü cardio tavsiye ederim pazar gunu off verirsin vucudun dinlensin eger imkanın varsa l-carnatın ve cla kullanabılırsın yag yakımında oldukca hızlı sonuc alırsın basarılar

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    öncelikle yaptirmayi düsündügün ameliyat öyle basit bir ameliyat degil.öncelikle bu ameliyatin basarili olmasi ve vücudunun buna güzel adapte olmasi cok önemli,diger sordugun soruyaysa cevabi burda degil bu ameliyattan sonraki sürecte doktor kontrolünde ve onlarin önerecegi sekilde yapman olacaktir,burda sana söylenenlerden cok en azindan ilk etapta bu zayiflama sürecinde doktor ve diyetisyenlerinin önerecegi bir egzersiz plani cikarman senin icin daha saglikli olucaktir.
    Allah kolaylik versin.

sthammer bunu beğendi.
  4. Seeeeee

Seeeeee Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Aranıyor
    Yer:
    TR
    Teşekkür ederim.. Ameliyatın ilk 15 günü Türk kahvesi bardağı 3 ögün yemeğim olucak 15 gün sonra bebelac kavonoz mamaları püre dönemi 15 gün sonrada katıya geçilcek yumurta sarısı yasak zaten ozaman yumurta beyazı yiyebilirim.. Doktora sordum en az 2-3 ay sonra agırlıklara geç dedi.. Balık yağı dediğiniz hap değil mi? :) tavuk ve et suyu içebilirim onunda faydası olur heralde zaten doktor protein için gnc protein al dedi l-carnitene almıştım 4 kutu var eczanede satılanlardan mı demek istediniz?
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Mart 2014 ---
    Biliyorum basit değil ama en basiti ameliyat, en zoru süreci duraksamadan kg verimi.. İnsanity workouy 63 days programı gibi bi egzersiz en az 5 ay sonra dedi doktorum ama ameliyattan hemen sonra kesin yürüyüş dedi ve ben ek egzersiz araştırmasına girdim.. Laparaskopik yöntemle yapılıyor ameliyat 5 delik dikişleri zorlamadan yapabileceğim hareketler arıyorumm.. :)

Son düzenleme: 11 Mart 2014
  5. Seeeeee

Seeeeee Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Aranıyor
    Yer:
    TR
    Birde mümkünse bana gerçekten sonuna kadar yardımcı olabilecek insanlar mesaj atsın rica ediyorum..
    Umut verip güven aşılayıpta yarı yolda bıraktığın insanın Gönül sadakasını iki dünyada da veremezsin.. Hz. Muhammed

6. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Bu konuda sana en iyi yardimi doktorlar verebilir bence,ya da boyle bi ameliyati tecrube etmis insanlar. Tekrardan gecmis olsun senjn yerinde olsam cevabi burda aramazdim cunku gercekten riskli bir is. Kolay gelsin

7. Gra0ff

Gra0ff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Antalya
    Bence hiç ameliyatla uğraşma,kardiyo ve diyet ile sorununu çözersin ;)
    GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

8. Seeeeee

Seeeeee Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Aranıyor
    Yer:
    TR
    Doktorun işi ameliyat egzersiz ve spor bana kalmış birşey sonuçta iyi bir hoca bulamadığım için buradaki üyelere soruyorum benden bilgilidirler diye ama yardım edeceğim diyen insanlarada güvenmemek lazımmış onu anladım ama.. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Mart 2014 ---
    Yıllardır diyet yaptım ama aksine aldım. Kardiyo konusunda bilgi eksikliğinden başlayamadım.. Ama önerin için Yıllardır diyet yaptım ama aksine aldım. Kardiyo konusunda bilgi eksikliğinden başlayamadım.. Ama önerin için Yıllardır diyet yaptım ama aksine aldım. Kardiyo konusunda bilgi eksikliğinden başlayamadım.. Ama önerin için Yıllardır diyet yaptım ama aksine aldım. Kardiyo konusunda bilgi eksikliğinden başlayamadım.. Ama önerin için sağol :)

Gra0ff bunu beğendi.
  9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle, doktorun işi ne kadar ameliyat da olsa ameliyat sonrasındaki beslenme hakkında da hem eğitim hem de önceki hastalarından edindiği tecrübeler doğrultusunda bilgi sahibidir ve burada okuyacağın herşey için doktorundan önce onay alman lazım. Burada yazılan herhangi bir şeyle doktorun dediği çelişiyorsa doktoru dinlemen ve bizim yazdıklarımızı çöpe atman gerekiyor.

Obezite elbette güzel bir şey değil ama iki tane de avantajı var. Birincisi insanın aldığı kilolar inanışın tersine tamamen yağ değildir. Her zaman için bir kısmı kas kütlesidir ve bu da fazla yağlar yakıldığı zaman eski obezlerin oldukça düzgün fiziğe sahip olmasını sağlar. Sıska biri ise kas kütlesini oluşturmak için yıllarca çalışmalıdır. İkinci güzel yanı ise başlangıçta yağ oranı ne kadar yüksekse vücut o kadar enerjiyi yağlardan sağlamaya çalışır ve bu sayede düzgün bir diyetle yağ yakımı 140 kilo birisinde mesela aynı boyda 90 kilo birisinde olacağından daha hızlı olur. Buna yüksek kas kütlesi de yardımcı olur, ne kadar kas kütlesi varsa günlük kalori ihtiyacı o kadar artacaktır, bu da daha yüksek kalorilerde bile yağ yakımı olmasını sağlar. İşin kötü yanı ise günlük kalori miktarını hesaplamak 140 kiloda oldukça zordur. O yüzden şu kadar kalori alın diyemiyorum, bunu muhtemelen doktorunuz veya diyetisyeniniz söyleyecektir yalnız şunu tahmin edebiliriz ki bu kiloda muhtemelen insülin direnciniz yükselmiştir. Bu vücut hücrelerinin insülinden yeterince faydalanamaması ve alınan kalorileri yağ olarak depolamaya meyilli olması anlamına gelir ve düşük karbonhidrat almanızı gerektirir. O yüzden evet, basit şekerlerden uzak durun, kompleks şekerleri de azaltın. Proteinden yüksek diyet uygulamalısınız ama ayrıntılı bir beslenme planı için doktorun veya diyetisyenin lafından çıkmayın. Muhtemelen ortalama tansiyonunuz da yüksektir, tuzdan da uzak durun. Bu sadece tuzu değil tuzlu gıdaları da kapsıyor, salça vs...

Antrenman konusunda da biraz vücudunuzun sesini dinlemeniz lazım. Eğer bir tansiyon sorununuz yoksa, doktorunuz da onay veriyorsa, bir dumbbell seti alıp yeni başlayanlar bölümündeki evde dumbbella çalışma programını uygulayabilirsiniz. Burada bazı sorunlar olacaktır. Birincisi vücudunuz fazla kilolardan kurtulup yeterli esnekliği kazanana kadar bazı hareketlerde zorlanabilir, bu durumda bu hareketleri erteleyebilirsiniz. Diğer sorun kalp-tansiyon probleminiz varsa kesinlikle başlangıçta kendinizi çok zorlamayacak, sadece kasları çalıştıracak şekilde ağırlıklar kullanmalısınız, gerekirse boş dumbbell olabilir. Verdiğiniz her kiloyla birlikte ortalama tansiyon değeriniz düşecek, kalp yükü azalacak, eklemler ve omurga üzerindeki yüzk azalacak, esneklik artacaktır ve zaman içinde daha sert antrenmanlar yapabilir duruma geleceksiniz. O zamana kadar yapacağınız egzersizleri daha sert antrenmanlara hazırlık olarak görerek yapmanız lazım.

Ameliyatlar bizim bilgimizin dışında önlemler gerektiren müdahalelerdir o yüzden doktorunuzun dediğinden asla ama asla çıkmayın. Tekrar ediyorum, doktorunuzun dediğiyle burada yazdıklarımız çelişirse veya internette başka bir yerde okuduklarınız çelişirse dinleyeceğinizi kişi biz değil, doktorunuz olsun.

Sayfayı Paylaş