Achilles vs Yağlar ( Ketojen diyet)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Achilles1980 tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Saol dominic ebay da da görmüştüm. Diğer sitelerde 15 dolardan satıyorlar 3 kuruşluk şeyi.

2. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle selamlar Achilles1980 :)
    Azmin ve sabrın için seni tebrik ederim.İnşallah en kısa zamanda istediğin hedefe ulaşırsın.Yardımların için çok sağol..

3. Kim_Kaphwan

Kim_Kaphwan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    34
    HAcim yapmak istiyoruz diyelim. Keto değil de Taş devri diyetiyle günlük 2500-3000 kaloriye ulaşmak nasıl mümkün ? Ya da mümkün mü?

4. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Mümkün yaklaşık 10 gün falan sonra UD2 diyetle bulk olmayı anlatıcam çeviriyi yanii. Düşük karbo ve yüksek yağ...

nobodys bunu beğendi.
  5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ ve protein severler buraya akıyor sanırım :)

6. Jacoburak

Jacoburak Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul,beykoz
    ya benim bi sorum olucak..ben su an bulk yapıyorumda bende ilerde ketojen düşünüyorum..ketojen diyet de kilo veyatta hacim falan kaybedilicekmi?kaybedilicekse bu sefer ne anlamı kalıcak..

7. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Achilles vicut olculerindeki son durum nedir acaba?, ben gecen hafta bu diyete basladım, Coyote nin ve senin dediginiz gibi ilk 2 hafta carb up yapmayacagım, gunde 2-3 ogun yiyorum, hic acıkmıyorum, o ogunleride zorla yiyorum. henuz tartıya cıkmadım ama vicudumda birşeylerin degiştigini hissediyorum.
    2 sorum olacak. Bilgisayar muhendisiyim, hep cok detay dusunurum :)

@achilles ve coyote

diyetle ilgili biraz micro ya girersek

1- Karbonhidratlı modern diyetler yaptığımızda gunduz erken yersek boylece digestion(ogutme) mekanizması erken devreye girecegi icin gun boyunca yakım daha fazla oluyordu. Bu diyette ilk ogunumuzu gec yersek bir sorun olurmu, veya, gunluk yakım sırasında
    a)gun icinde yediğimiz yaglar mı once yakılıyor, vicuttaki yaglar mı onceyakılıyor
    b)gun içinde yediğimiz yagların, yag yakıma ne kadar katkısı var? örnek: 100gr yag yediğimiz gunle 50gr yag yediğimiz gunun yakımları arasında bir fark olusuyor mu(aynı aktiviteyi yaptığımızı varsayıyorum)

2- enerjiyi karbonhidrattan sagladığımız diyetlerde glikojen depoları azaldığında surekli onu besliyorduk. Şimdi keto donemde vicuttaki yag deposunun boşalma şansı yok, bu durumda yag tuketimini zaman zaman sıfır lasak (3 gunde 1 gun mesela?) bir zararı olur mu

Simdilik agır girmeye korkuyorum
    1 gun tum vicut rutini( tri set halinde dinlenmeden-
    gogus 3 hareket arka arkaya,
    omuz 3 hareket,
    sırt 3 hareket,
    bacak 3x12 1 dak dinlenme 4 hareket
    karın3 hareket 3x fail 30 saniye dinlenme)
    2. gun uzun kardiyo. 1 saat 7.0 koşu 140 nabız.

haftada 1 hiit e gececegim

ayrıca agır girmek icin
    pztesi gogus+uzun kardiyo
    salı sırt+uzun kardiyo
    cars karın kol + uzun kardiyo
    pers omuz+ uzun kardiyo
    cuma dinlenme veya karın
    cmtesi hitt vekarın
    pazar dinlenme

boylece agırlık idmanı 30-40 dakikayı geçmemiş olacak, fokus ve sert geçecek

8. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    bir cacık olmaz bu diyette bolca adale kaybedilir :)

Hatred bunu beğendi.
  9. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Bu konuda epey bilgilisin sanırım. nedenini bize açıklayıcı bir şekilde özetlersen, bizde neden işe yaramadığını anlamış oluruz :)

heldic bunu beğendi.
  10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

bu diyet adele kaybı degil yag yakarken adele saglar bunu nerden ogrendin anlatırmsın

11. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidrat olmadan adale kendisini koruyamaz istedigin kadar protein al yağ al eger öyle olsaydı bütün müsabıklar karboyu arttırıp azaltmazlardı

bu tür diyetleri onlara anlattıgımda sadece gülüyorlar bu forumda bilgi paylasan cok kişi var ne resminleri belli ne yaptıkları nede kimlerle calıstıkları siz siz olun forumda sadece nicki belli kim oldugu bu işi ne derece bildiğinden emin olmadıgınız kimselerin tavsiyelerini almayınız

Hatred bunu beğendi.
  12. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    yaptığın şey tam anlamıyla cahillik. kimse senın o müsabıkların gibi olmak zorunda değil. önce bunu kafana sokmalısın.

Bir çok müsabık clasicc hariç steroid kullanıyor. Clasicc yarışmacıları bile steroidlere bulamış durumda. Zaten steroidsiz güzel gelişim sağlayan adamların onunde şapka çıkarırım.

Dolayısıyla ben bir müsabık gibi olmaya çalışmıyorum. zaten elindeki bütçeye göre vücut yapılır.

Bu diyette güç ve adale kazanılmakta.

Kaslar mukemmel derecede hipertrofiye uğruyor.

Son düzenleme: 13 Aralık 2010
    Achilles1980 bunu beğendi.
  13. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    İnsanlar bilgi paylaşırken dayanaklarını, gerekçelerini ortaya koyuyorlar boş keseden sallamıyorlar. Sen bu söylediğinle hangi dayanağı ortaya koyuyorsun? Neye göre insanları sınıflandırıyorsun?

En iyi vücudu olan en çok bilen olsaydı, hiçbir pro. vücutçu antrenör tutmazdı.

14. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Aptal aptal konuşma git bana hocalarını getir onlarla tartışayım. Zaten bu sitede senin gibi ve senin zihniyetindeki adamlar yüzünden uğramıyorum artık fazla. Yurtdışında bu işi böyle yapıyorlar. Neyin aksini iddaa ediyorsunuz hala. Ortada gerçekleşen ve gerçekleşmekte olan durumlar var hala hiçbir dayanağı olmayan şeyleri yazıyorsun burada. İnsanlar 2-3 şey öğrensin diye yazıyoruz bütün bunları çünkü uygulanış böyle. Siz hala eski sistem zayıflamaya devam edin bunda bir sorun yok işe yarıyorsa. Buraya foto koymak zorunda kimse değil. Benim foto koymamla herşey burda normale mi dönecek. Madman arkadaş bak koymuş bu diyeti uygulayınca. Bana adele kaybı yaşattığına ilişkin kanıt getir. Hetkesten özür diliycem bu forumda ve üyeliğimi silicem.Ayrıca 0 karbonhidrat diyeti değil bu diyet ilk önce bilgi sahibi ol başlığı okurken. Tek tek ne kadar saçma bir yorum yaptığını yazardım ama tartışmaya bile değmez....

kdrklc54 ve heldic bunu beğendi.
  15. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Achilles1980

dostum bu tip kisileri ciddiye almak bile gereksiz foruma yaptıgın katkılardan dolayı sana tesekkur ederiz devamını bekliyoruz :)

kdrklc54 ve Achilles1980 bunu beğendi.
  16. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    benm yaptıklarım ortada resimlerim ortada sizin gibi klavye arkasında değilim malesef

cok merak eden özelden ulasır bana kimlerle calsıtıklarımı gösterebilirim burda reklama gerek yok bu camiada sükür yeterince müsabık tanıyorum

önce bana resmini koy sorna bu diyeti yap define halini koy bekliyorum o zman sen haklısın derim kanıt olmus olur ama böyle sadece komiksin ayrıca üslubunuda cocuksu buldum küfür ile bir yere varamazsın senin seviyene düsmekte benm gibi birine yakısmaz

sadece gözlerini acsınlar artık forumdakiler bunu nciin yazıyorum sen kopyala yapıstır bilgi yazıyorsun ben denenmiş uygulanan seyleri uyguladıgım seyleri yazıyorum farkımız bu iyi calısmalar sana cok fena vücudun var fenasın demek isterdim ama ne resmin var ne kimliğin !

17. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşım bu kafa yapısıyla senle konuşmayacağım çünkü sinirleniyorum böyle içi boş mesajlara. İstediğin hocayla müsabıkla sana spor hayatında mutluluklar dilerim. Ayrıca sitedeki kimseye bunu yapacaksınız diye bir zorlamam yok. Herkesin aklı fikri var çok şükür akıl süzgeçinden geçirip ne uygun ne değil görebilir.

Kopyala yapıştır bilgi bu ayrıca komik..:) Kimlerle çalıştığından millete ne.. Ben sen vüct geliştime yapamıyorsun mu dedim de bunları yazıyorsun ya da zayıflayamassın mı diyorum. Ben alternatifleri burada yazıyorum.

Ayrıca evet forumdakiler gözlerinizi açın bu diyeti sakın yapmayın kas kaybedersiniz :D

Allah yolunu açık etsin..Siteye yaptığın muhteşem katkılardan dolayı tüm vücut geliştirme camiası ve diyet yağan arkadaşlar sana teşekkürü bir borç bilir.:D

heldic bunu beğendi.
  18. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ben bu diyetle cok iyi kilo verdim hemde hic aclık hissetmeden kendimi cok iyi hissederek yasam bicimi haline getirdim hatta

birseyi denemeden bilemezsiniz kalıplasmıs fikirleri buraya yazarak sadece komik oluyorsunuz

19. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Cahil cesaretiyle okadar aptal şeyler yazıyorsun farkında değilsin!!
    sanki karşımızda bilgi küpü namık ekin falan var zannedicek okuyan birisi.
    ne yapmışsın neyin ortada ne anlatmaya çalışıyosun bi anlaya bilsek :)

copy paste yapıyolar demek lisan sahibiysen paylaştıkları konuları arat aç bak neymiş ne değilmiş. sana kimse inandırmak için resim koyma zorunluluğu yok.
    bilgiye dayalı makeler belgelerin varsa anti tez olarak kaynak göster tartış görelim !

Son düzenleme: 14 Aralık 2010
    YesiLZeytin ve Achilles1980 bunu beğendi.
  20. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Achilles1980

bir süre önce kilo ve tahmini yağ oranlarınızı paylaşmışsınız bu diyet içersinde, lütfen bizleri şuanki kilo ve yağ oranınız hakkında bilgilendirebilir misiniz ? Sizin ve Coyote'nin paylaşımlarını dikkatle takip ediyorum ve diyetimde bazı noktaları sizin paylaştıklarınız ile doldurmaya başladıkça gerçekten bir gelişim hissetmeye başladım , iyi çalışmalar .

Sayfayı Paylaş