Acemiyim gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ozansiar tarafından 23 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ozansiar

ozansiar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar..

Yaş şuan 16.5, sanırsam gelişimimi tamamlamak üzereyim ? Heralde bodynin bi zararı olmaz umuyorum. Öncelikle sorum, omuzlarım dar mı ? Biraz şişmanım, bu göbek vücut çalışmama mani olur mu yani zararlı mı ? Koşu bandında yakmayı düşünüyorum..

Esas konuya geçeyim, aşağıda resmimi paylaştım. Sizce bu vücuda en iyi ne tarz aletler, hareketler gider ? Biraz şişsin istiyorum kas olarak,
    ayrıca göğüs tarafını, omzu ve karın kaslarınıda geliştirmek istiyorum ? Yardımcı olabilecek var mı?

Boy 189

Kilo 85

Vücut çalışmanın boy uzamasına mani olduğunu duyuyorum bazı kimselerden. Bu ne derece doğru ? Doğruysa hangi hareketler, boy uzatmasına mani olmaz.

Birde ufak bir sorum var, şimdi bu halter boy uzamasına engel bunu biliyorum. Omza baskı yaptığından mütellevit. Peki, uzanarak halter çeker isem yine boy uzamasına engel olur mu halter ?

Kısacası, boy uzatmasına mani olmayan hareketler, aletler, ( barfix gibi ) ve karın, göğüs omuz gibi bölgeleride çalıştıracak teknikler bekliyorum ?? Yardımcı olursanız sevinirim.

2. ProteinCanavarı

ProteinCanavarı Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Yağın body için zararı olmaz ama biraz zorlar bu zorlanmaya dayanabilirsen gelişmende etkisi olumlu olur 2 tane ayarlanabilir dumbell al bi tanede 120 cm lik bar al bu linkteki programı aynen uygula barlada bacak hareketlerini ve bench presi yaparsın.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:21 ----------

Boy uzamasınada hiç bi engel oluşturmaz bi tek military press adında ki bi hareketin boy kısalttığını duydum o kadar bende 15 yaşındayım ama body yapıyorum hiç bi zararını görmedim.

3. ozansiar

ozansiar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    salona yazıldım ama yarın gideceğim ? omuzlarım dar mı ?

Sayfayı Paylaş