Acayip derecede hevesim kırıldı :S

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sserkan1 tarafından 5 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. sserkan1

sserkan1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bugun spor salonundaydım. Basabildigim kadar ağırlık bastım her zaman ki gibi ama şöyle bir bakıyorum aynada kendime 3- 4 ayda çok çok ufak bir gelişme olmus . Sonra orda bi abi var bayağı gelişkin kollar 48 cm felan hep onun yanında takılıyorum o gelince . Abi dedim verim alamıyorum galiba supplement de kullanamıyorum dedim . Supplementsiz zor çok zor dedi . Belki yakında bıkar bırakırsın dedi . Mutlaka supplement kullanman lazım dedi . Öyle deyince zaten verim alamamamın verdiği moral sıfırlığıyla birlikte iyice eksiye düştüm . Spor salonua gidesim kalmadı ağırlık basmakta istemiyorum . Evde elimden geldiğince protein içerikli besinler almaya çalısıyorum . Süt peynir yoğurt tavuk çok çok aralıklarla . Supplement alamıyorum çünkü maddi durumum kötü bi amino asit bir protein tozu 300 tl neredeyse . Acaba bitirmelimiyim . Yoksa devam mı etmeliyim böyle devam de etse birsey olcagını sanmıyorum sanırım.

Boy:183
    Kilo:84
    Kol:34

2. Karagöz

Karagöz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende çok bilgili sayılmam fakat sana şunu söyleyebilirim. ilk 6 ay fazla bir gelişme olmuyor zaten sadece gücün artıyor hızlı bir şekilde. vücudunun şeklen değişmesi 6 aydan itibaren başlıyor. ben 1 senedir yapıyorum. hatırlıyorum ilk 5-6 ay arkadaşlarım dalga geçiyolardı benimle bu kadar çalışıyosun tırtsın diye. 1 ay içinde vücudum birden değişti.

ha bak ben 25 yaşındayım. senin daha kas yapın, kemik yapın tam oturmadı ve hormonlarında düzenli değildir. zaten vücut geliştirmeyi pek önermezler 18 yaş öncesine daha 20 yaşına kadar gelişimin devam edecek.

bence sen vücut geliştirme değilde fitnessla devam et hafif çalış ve kardiyoyla sağlıklı zinde fit bir vücudun olur. ama illa vücud geliştirmek istiyorsan supplementsiz olmaz diye birşey yok.

supplement sadece senin besinlerden aldığın fazla kalori olmadan emilimi kolay mideyi daha az yoran kısacası işini kolaylaştıran ürünlerdir. yoksa bundan 20-30 sene önce supplement mi vardı ?. karbonhidrat diye ekmek protein diye çiğ yumurta içiyorlardı.

kısacası ilk 4-5 ay kullanmadım en sonradan kullandım sadece işi hızlandırır. yani normalden 4-5 ay daha kısa zamanda gelişebilirsin..

mma- bunu beğendi.
  3. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Salonda supplementsiz gelişemezsin diyen kişilere sıkca rastlayabilirsiniz, hiç aldırış etmeyin. He de geç:) En önemlisi beslenmedir, güzel yapmaya özen gösterin..

4. sserkan1

sserkan1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Fikirleriniz için tesekkürler.

5. baris4114

baris4114 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    kilonun 2 katı protein al 4 katı karbonhidrat al gelişmemen mümkün değil.
    HTML:
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/1-85cm-86-kg-soguk-t17575.html
    bak suplementsiz yapmış en az 46 cm kol var bu abimizde moralini sakın bozma düzgün ye düzgün çalış carido yapıyormusn ?

6. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    873
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Eğer yeterli proteini alamıyorsan supplement almalısın hesapla aldığın proteini sıkıntı yoksa hiç alma

7. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    0
    Yukarıda da denıldıgı gıbı bi 5-6 ay sabret ondan sonra bak değişim varmı yok mu dıye..
    Birde bak sen hergun kendını goruyorsun zaten, kendınde cok degisiklik farkedemezsin. Git seni 3-4 aydır gormeyen biriyle gorus bide onun fıkrını al. İlla kı degısme olmustur ama sen farkedemıyorsundur. En basit şöyle örnek vereyım, ilk gıttıgın gun 15-25 arası calısmıssındır buyuk ıhtımalle. Ama smdı emınım daha ağır calısıyorsundur. Gözle görülür bir değişiklık olmasa bile daha ağır calıstıgına göre vardır bi gelişme değil mi..

8. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    0
    Sana tavsiye veren arkadaş yeterli beslenemediğini düşünerek supplementsiz olmaz dediyse doğru demiş, yeterli beslenemeyip üzerine de supplement kullanmazsan gelişemezsin, ama beslenmen iyiyse supplemente gerek yok uzun bir süre, hem yeterli beslenip birde temel supplementleri kullanırsan gelişmende gözle görülür bir artış olur, ama beslenmedeki önemin %90 ı normal beslenmedir, eksik kalan %10 luğu supplement doldurur

Bana da salonda elimde protein tozunu görünce soruyorlar abi alayımmı edeyimmi diye, sanıyolar 2 saatte bir protein içiyoruz başka birşey yemiyoz :D, kimseye de tavsiye etmedim şimdiye kadar ilk 1 yıl zaten tamamiyle gereksiz bana kalırsa

Son düzenleme: 6 Mayıs 2012
  9. wTurner

wTurner Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    53
    Supplementler yeni başlıyanlar için(1 yıla kadar falan) fazla önerilmez zaten çünkü bu süreçte yediğin besinlerden (eğer düzenli bir beslenmen varsa) gereken değerleri alıyorsun.Supplemenleri tek başına düzenli beslenmeden kullandığınızda etki beklemeyin sonuçta bunlar takviyedir yardımcıdır.Supplement kullanırken bile beslenmen çok iyi olmalı.Bu sporda ilerleyen arkadaşlarımız daha sonradan supplementlere baş vuruyorlar daha çok büyümek için gerekiyor.Kullanılmaz diye birşey söz konusu değil ve ya gerek yok gibi ifadeler.BODY ZENGİN SPORUDUR derler doğru bir laf maddi yönden bence canını sıkma ben supplementlerimi çalışarak alıyorum para topluyarak .Düşünsene o kadar çalışıyorsun ay sonunda paran eline geliyor belki yarısını belkide tamamını supplementlere veriyorsun ben yapıyorum ve memnunum çünkü verdiğim paralar bana kas olarak geri dönüyor kazancını görüyorum boşa para dökmüş olmuyorum başkaları tarafından boşa masraf gibi gözükebilir.Vucut ağırlının 2 katı protein almasının ilerde bunu yapmak içinde normal besinlere (et,tavuk vb.) bu kadar para koyman gerekecek zaten.Kısacası 3 ve ya 4 ünce ayındasın şu an gerek yok gibi ama almak istiyorsanda al faydasını göreceksen zararını değil dediğim gibi zaten baban sana al 300 tl yi git supplement al demez kimseden bekleme toparla biriktir.Supplementsiz gelişme olmaz diye birşeyde yoktur.

Sporunu bırakma başladığın işi bitirmeye bak ,moralini hiç bozma,İyi sporlar :)

10. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.057
    Ödül Puanları:
    103
    Söylenmesi gereken her şeyi söylemiş arkadaş. :)

11. efekan

efekan Üye

Beğenileri:
    975
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    KARABÜK
    ya göz var nizam var ne 46 sı en fazla 40 bilemedin 42 max.

12. sserkan1

sserkan1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Sağolun fikirler için.

Sayfayı Paylaş