Acaba Hangisi Doğru

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve utinta tarafından 5 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. utinta

utinta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar merhabalar. Aranıza yeni katıldım. Forumu epeydir okuyorum ve aklıma takılan bir kaç şeyi sizlere sormak istiyorum.
    25 yaşındayım, 170cm. boy, 68kg. ağırlığındayım ve epey bir göbeğim var. 2 haftadır fitnes salonuna gidiyorum. İlk bir ayı temel hareketlerle geçirmem gerikormuş. Ben bir an önce yağlarımdan kurtulmak ve kas yapmak istiyorum.
    Şimdi sorularım,
    1.) l-karnitin almayı düşünüyorum yanına bir şey almam gerekir mi?(ben cla one düşündüm ama bir arkadaşım pek faydası olmayacağını söyledi.)
    2.) Ağırlık çalışmasından hemen sonra kardio çalışmam faydalı mı yoksa kardio için ayrı bir gün mü ayırmalıyım?
    3.)Antrenman öncesi koşmamın bir zararı var mı?
    Zaman ayırırsanız sevinirim.
    Hoşçakalın

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Boyuna göre kilon çokta fazla değil, öyle abartı bir göbeğin olduğunu da sanmıyorum ağırlık antrenmanından önce için 15 dakka falan koşmak normal, ağırlıktan sonra 20 dakika daha kardiyo çalışabilirsin. Umarım bir an önce ile kastın en az 3-4 ay falandır.

3. utinta

utinta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Cevaplar için çok teşekkürler.
    yağlardan kurtulmak için 2ay zaman veriyordum kendime artık daha sabırlı olacağım. L-karnitin dışında bir şey tavsiye eder misiniz?

4. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Şahsen ben L-karnitin de tavsiye etmiyorum.Önce düzgün diyetini ve sporunu yap,kilo vermen durduğu zaman alırsın L-karnitini.Ek olarak şunu söyleyeyim boylarımız aynı,kilo olarak senden 1 kilo daha hafifim.Ben 78 kilodayken diyete başladım,70 kiloya kadar ilaçsız geldim.70 kiloya düştüğüm zaman L-karnitin aldım.Şu anda 67 kiloyum ama L-karnitin aldıktan sonra verdiğim 3 kilonun en fazla 1 kilosu L-karnitindendir.Demek istediğim şu:ilaçlardan çok şey bekleme,anormal bir durum olmadığı sürece istediğin herşeyi kendi kendine yapabilirsin.Saygılar.

5. utinta

utinta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Öneriler için teşekkürler. Dinleyeceğim aslında ne yapacağıma bir türlü karar veremiyorum. 8) :roll:

6. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Gerçekten zor karar verilen konular bunlar.Şunu da ekleyeyim havalar ısındıkça kilo vermek kolaylaşır.Çalışmanın karşılığını daha çabuk görürsün ;)

Sayfayı Paylaş