Acaba Eksin Olan ne?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hasbitembeler tarafından 8 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. hasbitembeler

hasbitembeler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hepinize öncelikle hayırlı cumalar diliyorum bundan 3 ay önce fitness a başladım ve gittigim spor salonunun hocasının bana verdigi programa göre bir gün ağırlık bir gün ise yag yakma bunlar şu şekilde Ağırlık : çeşitli istasyonlardaki ağırlık kaldırma ve dumbell ile yağ yakma günü ise 30 dakıka koşma 15 dakıka bisiklet ve 15 dakıka space walk aradan 1 ay geçmesine rağmen bu spordan hiçbir fayda göremeyince önce l karnitin kullanmaya başladım ardından cla+ l karnitin 2. ayın sonunda da bir fayda göremeyince l karnitin 2700 mg diye birşey aldım kimseye danışmadan boyum 1.84 ve kilom 104 siz değerli hocalarıma sormak istiyorum acaba ben yanlışı nerede yapıyorum veya neler yapmalıyım ekstra faydalı bilgiler vs zaman ayırıp okudugunuz için hepinize teşekkür ederim

2. tropicalpunch

tropicalpunch Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım tek eksik olan şey sabır. 3 ayda fazla bir gelişme görmemen normal en az 6-7 ay düzenli olarak bu sporu yapıp düzenli bir şekilde beslenmen gerekiyor gözle görülür bir gelişme elde etmek istiyorsan.

3. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    beslenme ? biraz bahsedermisiniz

4. hasbitembeler

hasbitembeler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tropicalpunch biraz düşününce haklı olabilirsin yani hayatımda ilk kez spor yapıyorum daha önce böyle bir sorunum yoktu
    beslenme konusunda yedigim herşey aynı ama sadece beyaz ekmek yerine kepek ekmegi yiyorum bundan sonra sporun dozunu biraz daha artırıcam yani spor yapmak işkence degil aslında yapmayı da seviyorum ama kiloda herhangibir degişiklik olmaması can sıkıcı geliyor sadece

5. makeawish

makeawish Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Denizci
    Yer:
    Muğla
    Yeme düzenim aynı demişsin. Bence biraz fazla yiyorsun. Karbonhidrat ciddi ölçüde düşürülecek ve yağ yok denecek kadar az olacak. Tavsiyem yediğin her şeyi (buğday tanesine kadar) bir kenara yaz ve kalorilerini hesapla. eğer 1500-2000 arasında bir değer çıkarsa orta vadede, 1200-1500 arası değer kısa vadede etki eder. ancak 2000 üzeri kalori zayıflamanı zorlaştırır. Ayrıca ağırlık kaldırdığın için yaktığın yağın yerini yeni kazandığın kaslar dolduruyordur. Örneğin 1 kg yağ yakmışsındır. ancak 800 gr kas yaptıysan sanki 200 gr zayıflamışsın gibi olur.

6. O2KN

O2KN Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1.84 boya 104 kilo fazla gibi geldi bana. Yaşını da belirtirsen daha iyi yardımcı olurlar. Hızlı bir metabolizman varsa bu yağları kolaylıkla eritebilirdin 3 ay da.

Besin olarak sanırım çok fast food tarzı şeyler yiyorsun, yağlanmalar da bu yüzden zorlanıyorsun.

Tavsiyem bu antremanlar dışında yiyeceğin şeylere de dikkat etmelisin.

7. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    aslında onca ay cardio yapmışsın yağ yakıcılar kullanmışsın verim alamaman açıkcası garip :S... onca şeyi yapıp verim alamadıysan nedeni olarak 2 seçenek var

1.si ki bu milyonda birdir anatomik olarak yağ yakamıyosun vücut izin vermiyo olabilir

2.si de diyet yapmıyosun.. ki muhtemelen yapmıyosundur.. :)

diyet olarak yağ şeker tuz ve hamur işleri olmayan bir diyet yapman lazım... ki bunları kesince yiyecek pek bişey kalmıyor :) ama bu formülde bir diyet ve spor ile ve hatta carnitine kullanarak cok iyi verim alabilirsin yağ yakımından..

örnek olarak ben sana bişeyler karalıyayım sen kafana göre bu formül doğrultusunda değiştirebilirsin...

sabah= kahve- 2-3 yumurta beyazı- yağsız light peynirli , tavuk parçalı veya yağı süzülmüş ton balıklı maydanozlu marul salatası ,,, doymuyorsan 1 dilim tam tahıllı ekmek

ara öğün 1 adet meyve - doymazsan 2 adet..

öğle yemeği = 150 200 gr tavuk göğüsü - yağsız yeşillik salatası ( domates biber salatalık marul maydonoz... ) 100 gr yoğurt 1 dilim tam tahıllı ekmek

ara öğün yine aynı..

akşam yemeği = yağsız.. yağ olucaksada cok az zeytin yağlı ev sebze yemekleri ve ya yine öğle yemeğini akşam yemeği olarakta tekrarlayabilirsin... 100 gr yoğurt 1 dilim tahıllı ekmek

günde en az 3 lt su..

önceleri her ana öğünde 1 dilim ekmek var o ekmekleride giderek azaltmaya calış bu senin yararına olur.. akşam daha cok sebze yemeklerini tercih et daha hafif olur....

öğünlerin antremana ve ya iş saatlerine vs vs den geliyosa ana öğünleri antremandan sonra ye ve antremandan 40 dk kadar önce ara öğünlerini tercih et..

böyle bir beslenme ile düzenli bir cardio çalışması ile cok verimli yağ yakımı sağlıya bilirsin.. l carnitine kullanmanda da yarar var cünkü diyet biraz güçsüzleştirebilir carnitine ile antremanda halsiz kalmayıp enerjini toplamana yardımcı olacaktır.. kolay gelsin...

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende haftada 6 gun spora gıdıyorum

1 gun body ertesı gun kondosyon kardıo yanı grupca yapıyoruz tek basıma kosu bandı bısıklet yapınca sıkılıyor ınsan boyle grupca yapmak cok eglencelı ve daha ıyı verım aldım

9. hasbitembeler

hasbitembeler Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplayan arkadaşların ellerine sağlık

Sayfayı Paylaş