Abimin Protein Tozu almayim diye attigi mail

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve B3RkOvi tarafından 25 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Protein Tozlarinin Zararlari

1-Proteinler vücutta depo edilmez.Alinan proteinlerin fazlasi yaga dönüserek depo edilirler.Yagin artmasi sporcunu performansini düsürüp istenmeyen vücut agirligi tesekkülüne sebep olur.

2-Protein tozlari zengin hayvansal kaynakli besinlerin yapilarinda kati yag ve kolesterol bulunmaktadir.Bu tür tozlarin fazla oranda tüketimi ileri yaslarda kalp-damar hastaliklarina yakalanma riskini arttirir.

3-Proteinlerin parçalanmasi sonucu olusan artik maddelerin(Ürik asit) atimi böbrekler yoluyla oldugundan sporcularda su kaybina yol açar.

4-Fazla protein vücuttan kalsiyum atimini hizlandirir

5- Proteinlerin dogal besinlerden alinmasi sporculara tavsiye edilir.

Süt Grubu (Sporcular icin Kemik Sagligi)

Bu gruptaki besinler (Süt, yogurt, ayran) protein, kalsiyum ve B2 vitamini açisindann zengindir. Diger besin grupları ile karşılaştırıldığında karbonhidrat, yağ ve proteini en dengeli içeren besin grubudur. Kemikleri guclendirir.

Et Grubu (Sprocular icin Kas Gelisimi)

(Peynir, yumurta, tavuk, balik, dana eti vb.) İyi kaliteli protein ve hayvansal yağ kaynağı olmakla birlikte, yapısında karbonhidrat bulundurmaz. Demir, çinko ve B grubu vitaminleri bakımından zengindir. Kas gelisiminde en etkili, en dogal ve en zararsiz yontemdir.

amerikadan protein tozu getir dedim getirmedi :D

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.910
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Londra
    bence lütfen bu tarz yanıltıcı ve yanlış yönlendirici mesajlar atmadan evel forumda gerekli araştırmayı ve bilgilenmeyi yapalım..
    bu konu hakkında oldukça fazla yazı ve makale mevcut..
    bu nedenle tekrar tekrar beslenme desteklerinin düzgün kullanıldığı takdirde zararlarının olmadığını kanıtlamaya ve açıklamaya kalkışmayacağım..
    saygılar.

3. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.062
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Birakalim bu konusmalari.

Arla Avrupa'nin ikinci buyuk sut urunleri ureticisi Danimarka firmasidir.
    Bugun okullarda Arla´nin ürettigi protein barlarini bulmak zor degil. Bizim okulda bir protein bar´i 4 DKR (1 YTL). Bunun disinda Arla Protin adinda bir Protein karisimi piyasaya soktu (Protein Shake)

Bugun herkes proteinin ne kadar önemli oldugunu anlatmaya calissada halen bazilari zararli oldugu hakkinda yorum yapmasi oldukca komik geliyor bana.

Danimarkada Kanser vakfi hastalarina Protein tozu alin diye bagiriyor!

Ingilizcesi olan surayida okusun:

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.493
    Ödül Puanları:
    123
    abinden gelen mail tamamen yanlış değil..fakat abartı ve olaya simsiyah bir gözlükle bakıyor..

1-sporcu olmayan zaten kullanmamalı.sporcu olmayana 1gr kilo başı bile fazladır ve fazlası yağa dönüşür..Buarada haklı tarafı sporculara 1,5 enfazla 2 gr.ı geçmemeli arkadaşlar..kulaktan dolma gitmeyelim..alınan proteinin zaten tamamı kaslarda kullanılmıyor..aşırıya kaçmamamızı söyleyen bilim dallarınıda tamamen hiçe saymayalım..
    2-bu benzer bir makalede protein alımı su kaybını artırır diyordu..sebebide bol içilmesi gerekliliği ve içilen suyun kayıp olarak atılması gibi saçma bişeydi...fakat yinede unutulmamalıki max protein alımı yapan sporcular bol su içmeli..

5. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.062
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Herseyin abartisi zaten zararli aynisi tabikide proteinler icinde gecerlidir, ve sporcular ile sporcu olmayanlar farklidir, forumda bu konular cok paylasildi.
    Ama protein zararli demek yanlistir! Protein gereklidir - Protein Tozu gerekli DEGILDIR (Beslenmeden yeterli alindigi taktirde)

6. Gaara

Gaara Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten biz kimseye protein tozu al, başka bir şey yapma demiyoruz.

Protein tozu al.
    Normal besinlerden alacagini al.
    Protein tozu da oyle protein tozu deyip geçilmez, bunun Whey i var Soy u var var oğlu var.
    İçebildigin kadar su iç.
    Ve kaslarını calistir.

Zaten kimse fazla protein al demiyor. Sen kaslarını calistir da, fazla da al anasını satiyim zararını gormessin.

Ayrıca protein tozlarının da markaları var, gidip kaliteli markalardan alırsan oyle zararli yok hayvan bilmemnesi yok başka bir şey olmaz.

Muhtemelen abin 2-3 sitede dezavantajına bakmıştır. Ama biz onlarca yüzlerce yerden dogrusunu okuyoruz. Kullanıyorsan kullanmaya devam et. Ve sana tavsiye, bilmeyenlere danışma. Nedense hep tu kaka gözüyle bakıyorlar.

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.910
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Londra
    kesinlikle katılıyorum..
    bu konularda bilgisi olmayan ve bilgilenmemekte direnen insanlara bir şeyler anlatıp kanıtlamaya çalışmak ağır göğüs antrenmanlarından çok daha fazla yoruyor adamı..

8. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    valla abin masraftan kaçmak için sana böyle alakasız şeyler bulup mail atmış. benim amerikada abim olacak da gelirken protein tozu getirmeden gelecek türkiyeye sokmam :) :) :)

yağlanma konusunda spor yapmayan pasif kişiler için doğru söylemiş ama onun haricindekilerin hepsi bahane. altı üstü vereceği 50 dolar. o da 10 lbs protein tozu seni en az 3 ay götürür. sen istersen ben değil de bi arkadaşa lazımmış de. gelince de parasını verecekmiş dersin. belki fikrini değiştirir........

9. diez

Beğenileri:
    14.493
    Ödül Puanları:
    123
    böyle tavsiye olmaz..atın ölümü arpadan olsun mantığıyla gidersen arkadaşın abisi gibileri haklı çıkarırsın..herşeyin bir dozu vardır..bu forumda işler biraz daha bilimsel yürüsün diye çabalıyor insanlar..tavsiye verirken dikkat edelim..

10. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar ben bu basligi Protein tozu almayin zararlidir demek istemedim.Sadece insanlarin onyargilarini dile getirmek istedim.Herkesin gozunde protein tozu zararli kisir yapar vs..hatta penisin kuculur bile dediler :) ben daha ne diyim :D .. haa bu arada protein tozu kulllaniyormuyum tabiki kullaniyorum.. :)

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.565
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    dişleri sarartır.

12. Gaara

Gaara Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Jay Cutler, 2 saat arayla uyanıp protein yiyor. Diğer vücut geliştirmecilerin hepsi bunu yapmıyor, ve vucutları epey saglam. Jay hepsinden aşırı aşırı fazla da calismiyor.

Demek ki neymiş, atın ölümü arpadan olsun mantıgı falan yokmuş.

Sen eger muscle fiber' larını fazlaca zederlersen onları toparlamak için protein' e ihtiyaç duyarsın. Adam gibi calisirsan adam gibi yemek zorundasın. Tavsiyeleri eleştirirken, eleştiri şekline de dikkat edelim..

Ps: Zaten protein tozlarının arkasında alınması gereken tavsiye edilen miktar vardır.
    Eger sen protein tozunu tavsiye edilen şekilde alırsan, iştahli biriysen ve et /tavuk / yumurta tüketimini arttırırsan bu yolla alacagin proteinden zarar gelmez.

Bunun dozu da yoktur. Pound başına 1 gram alın diyen de var, 2 gram alın diyen de var. Bunlar profesyonel vucut geliştirmeciler. İşkembeden sallamıyorlar. 200 pound' luk birisi için de 200 gr. protein ile 400 gr. protein arasında fark var tahmin edebilirsin ki.

Biz de işkembeden sallamıyoruz arkadaşım.

13. diez

Beğenileri:
    14.493
    Ödül Puanları:
    123
    genelde sert bir üslup takınmam ama "fazlada al anasini satiyim zararini görmezsin" cümlesi takdir edersinki çok geniş ve ucu açık bir tavsiye...kişi isterse 3 saat çalışsın (ki çalışmamalı) alacağı protein miktarının geçmemesi gereken bir limit vardır..proteindir zarar gelmez'e katılmıyorum..İnsan vücudu aşırılıklara hastalık olarak tepki verir malum..Profesyoneller helede hiç örnek alınası sporcular değiller..zira nerdeyse dağın tepesindeler ve sınırlarını aşmak için her yola başvurabiliyorlar..Sağlıkları ,kasları kadar önemli değildir onlar için..

"iyi çalış , iyi beslen,kaliteli beslen" ifadesi daha muntazam olurdu kanaatimce..yine de şahsına kesinlikle bir tavır almam sözkonusu olamaz..Aşırılık hissettiysen kusurumuz bil..Anlık tepkime say..kolay gelsin..

halterman bunu beğendi.
  14. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    Ben protein tozu kullandim kullanmadan once 75 kiloydum sonra 85 oldum kestim kullanmayi75 dustum yine asiri yuklenmisim heralde vucudumda anormal izler cikmaya basladi karnimda hep sislik vardi cokta calistigim halde biraktim rahatim simdilik gunluk dogal besinler tercigim cidden protein tozlari bence insanin gelisimini hizlandiriyor evet ama icten icede ic organlarda kargasa yaratiyor sindirimi bozuyor dogal beslenilmedigi icin kendimden.biliyorum eger profosyonelce yapmiyorsaniz bu isi bulasmayin derim paraniza yazik

15. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Bakın gene yanıltıcı bilgiler veriliyor bugün protein tozunu futbolcular,boxcular,güreşçiler,tekvandocular,bodybuilding yapanlar kısacası herkes kullanıyor yaa neyin profesyonelliği Allah askına yaa bunun adi protein tozu ilaç degil besin takviyesi ya su önyargıları bırakın yaa senin o organlarında olanları protein tozunun yaptığını mı zannediyorsun nerden biliyorsun doktora gittin de sana doktor protein tozundan mı oldu dedi forum da saglik konusunda gecen bı arkadas yazmış sakatlandım doktor protein tozu kullan dedi diye ya bu ne cahilliktir anlamıyorum birsey oldu mü bunu protein tozundan bilmek.Ayrica sen protein tozunu bıraktığında kilo verdiysen demek ki yeterli ve dengeli beslenememissin yeterli ve dengeli beslenemedigin icin de vucut dengesi bozulmuş.simdi sırf bana cevap vermek adına birşeylerde yazacaksan hic yazma su önyargıyı da bırak yaa bence doktora git vücudunda baska problemler var saglıgın icin iyi olur şayet 11 aydır 5 kutu protein tozu kullanan biri olarak doktora gittim ve tüm tahlillerim normal çıktı cok sukur ayrica amino,glutamine,creatine,nox,Bcaa,milk thistle,glucosamine,fish oil,tribulus bu supplementlerin hepsini de çeşitli kombineler yaparak 6 aydır kullanıyorum günde bı servisi geçmeyecek sekilde.Dogal beslen doğal beslen koy yumurtası ile mı besleniyorsun kendi beslediğin hayvanı mı yiyorsun,kendi bahçenden mı besleniyorsun???sen doğal yaşadığını mı zannediyorsun hele hele sigara veya alkol veya kola kullanıyorsan senin protein tozu hakkında yorum yapmaya hic hakkın yok cunku zararli ise bile emin ol onlardan zararsız olduğu kesindir.Ayrica dunya haberleri dahil bugüne kadar hic bı haberde protein tozuyla ilgili bı olumsuz haber olumsuz bı etkisine rastlayan insan gördün mü?google ya yaz ordan bile cikmiyor hic oyle bı haber yok sadece cahil insanların yaptıgı yorumlar var ama koskoca dünyadan olumsuz bı haber yok.

Son düzenleme: 17 Temmuz 2012
    ProjectX ve Danny Boy bunu beğendi.
  16. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    Bak birinciai yaniltici demissin ben bana olanlari soyledim kendimde ikincisi evet doktora gittim karacigerimde yaglanma.olduginu ve alkol kullanip kullanmadigimi sordu bu tozu kullandigim donemde asiri yaglanma var dedi bende toz kullaniyorum deyince kesinlikle birakmami soyledi vw biraktim cidden o problemlerin hic birini yasamadim dogal beslenme gibisi yok cidden eger amaciniz kas gelistirmekse bunu dogal yollarlada yapabiliriz bence devasa bir vucut iatemiyorsak tabi benim.gorusum bunlar herseyinde organigine kacmak kedi kendini yaniltmak olur bence protein tozuyla bir omur boyunca calismicana gore neyin havasini yapiyon anlamis degilim toz fabrikan varaa iflas etme.z korkma;))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 04:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 04:40 ----------

Sen kullanmaya devam et o zaman omur boyu o vucudu proteinln tozlariyla naasil besliceksen yazacak cok sey varda yasin genc ilerde anlarsin demek istediklerimi herkez kadar bende arastiriyorum senden daha cok okudugum kesin protein tozlari hakkinda bn bende olanlari aktardim nese :))

17. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Eger günde 4-5 servis protein tozu kullanır da sırf kas yapacam diye antremana gittiğinde hareketleri düzgün yapmayıp canının istediklerini yaparsan herhalde karaciğerin yaglanir.Ayrica ilk yazında boyle bisey yoktu organların birbirine girmişti şimdide karaciğerin mı yaglandi.Birak bunları yaa bunları yaşayan ilk insansın Ben o kadar supplement i kullanıyorum da cok sukur hicbisey cikmiyor da sen nasil boyle oluyorsun Allah askına yaa ya bunyen cok zayif ya 4-5 servis kullanmissin ya da yalan soyluyorsun sunu öğrenmediniz hastalık Allah tan gelir bu imanın şartlarından biridir.Yani sen gerektiği yerde gerektiği kadar beslenirsen herseyden abartmadan hicbi saglik sorunu yasamazsın Allah in izniyle.Dedigim gibi bence vücudunda baska problemler var senin bidahaki cevabinda kalbin rahatsizlanmis da olabilir protein tozundan.Ayrica ben doğal beslenmeye karsı falan değilim sadece eger bı insan alkol sigara kola cips vs yiyip de dogal da bilmem ne diyemez!Zaten ek besinlerin en önemli özelliği takviye olmaları ben adam gibi ogunumu yedikten sonra takviye alırım zaten arkalarında koskoca yazar bu bir besin takviyesidir ana ogun yerine geçmez diye.Bu ne demek iyi beslenip sonra bu urunu kullanacaksın demek.

Karaciğer yağlanmasının nedenleri temel olarak alkole bağlı (alkolik karaciğer yağlanması=alkolik steatohepatit) veya alkol dışı diğer nedenler (non-alkolik steatohepatit=NASH) olarak ikiye ayrılır. NASH, Amerika'da erişkinlerde en sık görülen karaciğer hastalığıdır. Muhtemelen bizim ülkemizde de benzer bir durum mevcuttur.
    Alkol dışı karaciğer yağlanması nedenleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:
    1. Obezite (aşırı kilo)
    2. Şeker hastalığı
    3. Açlık veya hızlı kilo kaybı
    4. Wilson hastalığı
    5. Uzun süreli damar yolu ile (parenteral) beslenme
    6. Aşırı A vitamini kullanma
    7. Hipobetalipoproteinemi / abetalipoproteinemi
    8. Bazı ilaçlar: Kortizon içeren ilaçlar, amiodaron, tamoksifen, diltiazem, tetrasiklin, talium, östrojenler
    9. Bazı zehirler: karbontetraklorür (CCl4), fosfor, kurşun (Pb), kloroform (CHCl3), arsenik (As).
    10. Gebelik
    11. Bazı ameliyatlardan sonra (jejunoileal bypass, gastrik bypass)

NOT:Bir saglik sitesinden alintidir

Gördüğün gibi sebeplerde ne besin takviyesi,ne protein tozu,ne asırı protein alımı gibi herhangi bir sebep yazmamaktadir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:48 ----------

Ayrica tekrar soyluyorum ben doğal beslenmeye karsı falan değilim tabiki dogal beslenmeliyiz ama takviyelerin vucudumuzda herhangi biseye sebep olamayacagini bilmeliyiz kullanim talimatina uy hicbi sorun olmaz ama asiri ya kacarsan su bile zarar gecen haberde cikti isvecte bi kadin bir saatte 6 litre su icti diye ölmus bak gordun mu dogallik diyorsan al sana EN DOGAL URUN:SU ama bak onun bile fazlasi zararmis dimi demek ki dogallik da biyere kadarmis hep demez miyiz bol bol su icin diye saglik icin bak demek ki en dogal sey olan suyun bile eğer asırı alırsan ne kadar zararı var ki öldürücü oluyor ama sen hic bı haber gördün mü protein tozundan su olmuş bu olmuş diye koskoca Google bile bulamadı ama sen çıkardın yazdın buraya :)eger bı insan alkol sigara kola cips vs yiyip de dogal da bilmem ne diyemez!!!Ve arkadasın yazdığı birsey cok dikkatimi cekti DEVASA BUYUK ASIRI BI VUCUDa sahip olmak istemiyorsak protein tozu kullanmayalım demiş.ben de sadece gülüyorum bilgi düzeyin belli oluyo protein tozuyla devasa bı vucut yapabileceğini düşünmüş arkadas maşallah bise demiyorum

Rambo16, actively ve (silinen üye bunu beğendi.
  18. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    Ben yalanmi soyluyorum bunlarin hic biri olmasa kendimde neden buraya yazim esas saxmalayan sensin googledeki yazan herseye inaniyormusun sen birds yalanci cikariyor gunluk ben bir servis kulaniyordum spordan sonra duzenli olarakta sporumu yapiyordum dedigin fibi cips bnEri.seyler kesinlikle kullanmadim antremanlarda haddinden fazla calisyorum bolge olarak sonuca bende sasirdim.ssnin givi ama bunlar gercek seyler doktor denek bisi bilmiyor bnm gittigim bi dahakine sorarim lac sene okumus nerde okumus google kadar olamadin be doktor Hanim.dyim:)) kan testi vs herseyi ogrene bilirsin zaten vucudundaki bu kadar tozu savunmani anlamis degilim 1 sene kullandik diyelim sonra birden biraktik bunu bazi nedenlerden dolayi sporudami birakacaz peki ta protein tozsuz hic bir spor yapamicaz demeki haa tum spor faliyetlerimiz bu urunleremi bagli bence biraz.genis bak olaya icen icsin bisey demiyorum ama ilerde sorun yasar vucut kimyasal doldurmak yerine alirim ton baligimi sutumu peynirimi rahatima bakarim ;)) sana bol sans sampiyon:)

19. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Ya su yukardaki yazıya ragmen hala konusabiliyosun helal olsun tebrik ederim kimse google ya doktor demedi hani sen dogallık dogallık diyorsun ya bugun ben yasam kaynagı olan en dogal ürün suyla ilgili sudan ölen insan yazıdıgım zaman o haber karsıma cıkıyosa protein tozundan ölen veya zarar gören birinin hic haberi yok dünyada milyonlarca satılan bi üründen zarar gören hic kimse yok tabi senden baska:) sadece cevap olsun diye cevap yazıyorsun sen ton balıgınla yasamaya devam et dikkat et su gibi fazla ton balıgı da seni öldürmesin :)

Son düzenleme: 17 Temmuz 2012
  20. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.146
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Öncelikli tavsiyem biraz daha okunaklı yaz bu yazdıklarının çoğunda ya yanlış harfe basmışsın yada bazı harfleri yutmuşsun..

Diğer bir tavsiyem ise bu üslupla tartışacağın yer burası değil ancak bir kahve masası, herşeyi bilen(!) yaşlı teyzelerin, hacı dedelerin yanıdır..

Söylediklerinde seninde haklı olduğun yerler var mesela bir hydro whey de whey + kimyasal sindirim enzimleri vardır buda midemize bir nevi hakarettir.

Ama senin kilo alman, kilo vermen, gelişmen burada bilimsel bir nitelik taşımaz. Bu ürünlerle ilgili daha fazla bilgi sahibi ol, nedir ne değildir öğren, üslubunu, yazımını düzelt ondan sonra seviyeli bir şekilde paşa paşa tartışabilirsin.

Doğal beslenmenin (tabi doğal besin bulabilirsen.) yerini hiç bir takviye tutamaz, fazla protein (kg başına 3-4 gr) alımı güdümlü, taraflı araştırmalara dayanır, satış politikasının bir ürünüdür. Daha fazla kazanç hedeflenmiştir.

Supplement kullanımında aşırıya kaçmak - ki toplumumuzun epey meyilli olduğu bir durumdur- başta karaciğer ve böbrekler olmak üzere iç organları zorlayabilir, fonksiyonlarını bozabilir.

hakankabaoglu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş