Abim gerçekten kafamı bozmaya başladı .

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Demirgan tarafından 7 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    ortasını bulmalısın mesela 12. tekrarda zorlanacağın kilolar ile piramit değilde normal 4X12 gibi yaparsan bence daha iyi olur.. hem aşırı zorlamazsın hemde gelişirsin.. arada 1 dk dinlen bu maksimum gelişmeyi sağlar...

Son düzenleme: 8 Eylül 2010
    Demirgan bunu beğendi.
  2. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul

Yorumun için teşekkür ederim öncelikle . Ben illede ağır kilo girip kaslara kan pompalanır demedim . Senin dedigin gibide hafif kilo çok tekrar ilede pompalanır elbet , ben sadece hissedemiyorum demiştim :) . Neyse , evet belkide abimin ileriye dönük bir alt yapı yaptıgı dogru , ama bazı hareketleride belli bir kiloda yapmadan gelişim gerçekleştirilemiyor , bunu sizde bilirsiniz elbette . Bu sporu bilinçli ve kontrollu bir şekilde yapmama rağmen , o sadece beni 0'dan eğitmek istiyor . Bunun yanı sıra '' Boyum kısa kaldı '' demem için bir sebep yok , şu anki boyum zaten standartların üstünde , sadece 5-6 santim daha uzamak isterim , olmazsada olmaz . Zaten boyu uzamasını engelleyici hareketler ( bacak çalışmak , squad , deadlift gibi omurgaya ve bele yuk bindiren hareketler ) yapmıyorum . Bu arada abimin bana doğrusunu göstereceği zaman bile benim reddedeceğimden bahsetmişsiniz . Ben laftan anlamaz , umursamaz , kendi bildiğini okuyan biri değilim . Sadece abimin bu goruslerinin dogru olmadıgını dusunuyordum ve sizinle paylaştım , önerilerinizi dinledim , bazılarını dogru buldum , bazılarına katılmadım . Ve bununla beraber , '' Kafamı bozmaya başladı '' gibi bir kelimeyi ben herkes içinde kullanabilirim . Sadece abime olan sinirle ve önyargıyla gelen bir sözcük değil bu , emin olabilirsin . Bunun yanında cümlenin en başında '' Abim üvey '' dediğim için bana dogrunu gosterse bile benim reddedeceğimi nerden çıkardınız anlayamadım ? Banada açıklarsan sevinirim , gerçekten ogrenmek isterim :) . Üvey dediğim o abimin benim üstümde ailemin içinden çoğu kişiden daha fazla emeği vardır , canımdanda çok severim . Ben önyargıyla yaklaşmadım , sadece düşüncemi sundum size ... He bu arada , ilk cümlede abimin üvey oldugunu belirmemin sebebi , ben 15 yaşımdayım , desemki abim 20 yıldır V.g yapıyor , siz diyeceksiniz nasıl yani , Bu adam kaç yaşında başladı V.g ye :) :) ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:30 ----------

Teşekkür ederim dexterrr yorumun için . Bir ortak yol bulmaya bakacagım artık , yoksa halim yaman :)

Son düzenleme: 8 Eylül 2010
  3. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ağabeyler her zaman haklıdır. Yine de ağırlıkların yetersiz olduğunu düşünüyorsan bir orta yol bulmaya bak derim ben de.

Demirgan bunu beğendi.
  4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    evet kasa kan pompalamak için çok agır girmeye gerek yok. güçlü olabilirsin ama şimdiden agır kg ler yerine daha hafif kaldırarak hareketlerin hakkını tam olarak vermeniin kaslarını daha iyi hale getiricegini bilmeni isterim 20 sene vg yapan adamı kesinlikle dinlemelisin onun senin kötü olmanı istiyecegini sanmam çünkü bi çok şeyi aşmıştır :D

Demirgan bunu beğendi.
  5. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul

Ben yolu buldum aslında . O işteyken idmana gidiyorum :) Teşekkür ederim önerin için .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:37 ----------

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim ... Fakat bırakın hareketin hakkını vermeyi , kasın kasılmasını hissediyor insan . Ki ben daha once de soyledigim gibi '' nizami '' bir şekilde yani hareketin hakkını vererek girebildigim max kiloya girebilmek istiyorum , sorun bunu yapmama izin verilmemesiydi :) ve evet , 20 yıl vg yapan bir adam çogu şeyi aşmıştır , ama 20 yıl içinde edindiği bilgiler dogrumudur ? vg geçmişine bakarak '' bu adamı dinle '' demek ne kadar doğrudur , bilinmez .. tekrar teşekkür ederim .

j.claude.er bunu beğendi.
  6. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bende teşekkür ederim. :Dinsan ne isterse onu yapmakta serbesttir başarılar kardeş.

Demirgan bunu beğendi.
  7. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    20 yıllık vücut geliştirme geçmişi varsa elbet belli bir bilgi yığını da oluşur adamda ister istemez. Bunun dışında birikiminden endişen varsa hala, tek referansın abinin vücudu. Kendi kardeşim olmadığından abi - kardeş yakınlığı nasıl olmalıdır, senin nasıldır tam olarak kestiremiyorum ama burada bizlerden fikir almak yerine abine yakışır bir üslupla danışman, seni neden düşük ağırlıklarla çalıştırdığını sorman, aslında daha yüksek bir potansiyalinin olduğunu belirtmen, göstermen daha iyi sonuç verecektir. Hiç olmadı şimdi yaptığın gibi devam edersin.

8. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul

Çok teşekkür ederim önerilerin için . Beni dusuk agırlıkla calıstırmasının sebebi '' daha güzel bir vucudun olur , sıkı olur '' gibisinden bir sebep . Hacimli olup bodybuilder gibi olmamı istemiyor sanırsam ( zaman şu yaşımda olacakta değilim aslında ) . Fitness tadında yapmamı istiyor , ama benim dusuncelerim farklı tabi ...

9. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Salona gidiyorum diyince milletin gözünde tombik göğüsleri, yazdan kalma hafif kaslı ama daha çok yağlı iri kolları olan, boynu olmayan abiler canlandığından o insanlara bir nebze de olsun hak verebiliyorum. Ama işin senelerdir içinde olan abini çözemedim. Niçin kendi gibi olmanı istemiyor acaba..

10. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Salondan halin olmadan yorula yorula çıkmak istiyorsan sende yine abinin dediği gibi yap fakat aldğın az kilonun tekrar sayıları artır yorulmuyorsan fitness yaparken terlemen yorulman lazım zaten 3x40 felan gibi artır yor kendini dinlenme süreni 30 snde tut fitnessla'da hacim yaparsın uzun sürede vede gayet güçlüde olabilirsin forumda Ayaz adlı üyenin fotolarına bakarsan anlarsın yok ben her yerim şişsin kaslar çok büyük olsun diyorsan yine kendi bildiğin gibi ağır kg'lara gir bende 16 yaşındayım uzun zamandır body yapıyorum ilkte senin gibi bende max kglarla yapıyordum istediğim hacimi yakaladıktan sonra fitness olarak yapmaya başladım neden max kg istiyorsun bilmiyorumda elbette max kg'larla nizami bir şekilde düzgün çalışarak fitness'a oranla çok daha güçlenirsin de acele etmeye gerek yok bence ortasını sen bulur karar verirsin artık.

Demirgan bunu beğendi.
  11. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul

Bir art niyeti yoktur elbette . Sadece beni korumaya çalışıyor sanırım sakatlıklardan veya kazalardan . Bilirsinizki buu tur şanssızlıklar bu sporda çok mevcut.. Teşekkür ederim yorumun için .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:21 ----------

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim . Fakat 3x40 - 2x40 gibi setlerle tekrarlar hedefim doğrultusunda geliştirmez beni . Evet belki ilerde fitness tadında yapmakta isteyebilirim ama sen orda '' istediğim hacimi yakaladıktan sonra '' yazmışsın . Daha ben yakalayamadım :) . Tekrar teşekkürler ...

12. BFK

BFK Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Eğer 1.81 kalırsan bu bodyle alakalı olmasa bile çok büyük pişmanlık yaşarsın
    İleride kafanın rahat olması için ağır girmemen daha mantıklı olucak

Demirgan bunu beğendi.
  13. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    15 yaşında ağır girip ne yapacaksın söyler misin? İlerde kısa boylu, bodur, enine genişlemiş, estetikten uzak ve büyük ihtimalle suratı sertleşip çirkinleşmiş, son derece itici görüntülü biri olursun. 33 yaşında biri olarak sana rahatlıkla söyleyebilirim ki boy uzunluğu gelişmiş kaslardan çok daha dikkat çeker ve karşı cinse de daha çekici gelir. Kaslar 2. plandadır her zaman. Bence bu yaşta abini dinleyip hafif kilo çok tekrarlarla vücudunu iyice güçlendir. Boyunun kısalmasına sebep olacak hareketlerden kaç. Kendi ağırlığınla bol bol çalış (Şınav, mekik, barfiks vs..) Böylece 3-4 yıl içinde çelik gibi kaslara sahip, son derece de güçlü olup daha sonra ağırlığın dibine vurup terminatör kıvamına gelirsin.. Bu benim görüşüm. Katılmayan olabilir. Son karar senin.

Sayfayı Paylaş