abiler bi bakarmısınız

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve lanker_ tarafından 4 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. lanker_

lanker_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba abiler

ben 15 yaşında bi gencim.boyum 1.70, kilom yaklasık 70-75

fazla kilolu sayılmam ama tombul gibiyim.özellikle göbeğimde yağ birikimi fazla.bundan kurtulmak için hafif bilincsiz spora başladım.dambılla falan çalıştım,mekik şınav vs. şimdi ise kollarım güçlenmeye başladı.8 kg lik dambılı her kolda 50 kere çekebiliyorum,bir yatısta 100 mekik çekebiliyorum

bu uygulama 1 ay sürmesine rağmen 1cm bile incelme olmadı.yemeklerimede dikkat ettim.zaten tüm gün okulum oldugu için fazla yemek yemeye fırsatım olmuyor.

1-2 arkadasımdan duyduguma göre kas yapmak için kiloya gerek varmıs.kilolu iken kas çalışırsan o göbek çıkıntısı halini korurmus,erimezmiş.
    başlangıç seviyesi bi sporcu oldugum için pek bilgim yok ama dedikleri gibi 1 ay geçmesine rağmen 1 cm bile incelme olmaması ne kadar enteresan değil mi ? günde 2x100 mekiğin bu kadar az faydası olacağını hiç düşünmüyorum.sizden cevap alana kadar da durdurdum sporu.çünkü o yağın kas olup çıkıntı olmasını istemiyorum.

sizden istediğim evde basit yöntemler,mütevazi alet ve imkanlarla göbek eritme nasıl yapılabilir.hangi yöntemlerle.artık bıktım bu göbekten, uygulama yöntemimde bi yanlıslık olmalı.

nedir önerdikleriniz ? mekik işe yaramıyormu

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    lanker, ilk mesajin olmasi nedeni ile forum kurallarini henuz tamami ile okumadigini varsayiyorum. Forumumuzda abi, abla, kardes, dostum, kocum gibi hitaplari kullanmak yerine uyelere nickleri ile hitap ediyoruz.

15 yasinda henuz daha kaslarin yeterli duzeyde gelismedigine gore, soyledigin gibi bir 10-15 kilo civari atman gereken yag var. Gobeginde yag birikimi olmasi normal, erkeklerde fazla kilolar once karin kisminda birikir, bayanlarda kalca.
    Oncelikle forumdaki antreman programlarina bir goz gezdir. Zira bir kolda 50 defa dumbell curl yapmanin cok da faydali olmadigini goreceksin zayiflamaya. Su an kilo vermek icin yapabilecegin en guzel sey beslenme duzeninde koklu degisiklikler yapmak ve bol bol kosmak. Haftada 3-4 dafa yarimsar saatten kossan, kilo vermeye baslarsin.
    Yediklerime dikkat ettim diyorsun, ama ne yedigini ve nasil yedigini bilmiyoruz. Sana gore dikkatli olabilir fakat gorunen o ki bir yerlerde yanlis yapiyorsun. Zayiflamada temel kaide gunluk kalori ihtiyacini 500 eksigini tuketmektir. Bunun yaninda metabolizmayi hizlandirmak da lazim. Bunlari yaptiktan sonra zayiflamamak icin hic bir nedenin yok. Beslenme duzenini burada aciklarsan biz de daha fazla yardimci olabiliriz. Ayrica, mekik guzel bir egsersizdir, fakat yag oranini dusurmez, sadece karin kaslarina sekil verir ama ustunde yag tabakasi varken o sekli de goremezsin. Kisaca mekik calismaya devam, fakat etkisini asil zayifladigin zaman goreceksin.

Arkadaslarindan duydugun safsatalara inanma(yag kasa donusmez, yag yagdir, kas da kasdir), bilgi caginda yasiyoruz, her akli selim insan biraz arastirarak her turlu bilgiye erisiyor. Lutfen bir daha mesaj atmadan once forumdaki sabit basliklari dikkatlice bir oku. Halen sorularin varsa, bunlari o zaman konusuruz.

born2win, lanker_ ve Despo bunu beğendi.
  3. lanker_

lanker_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilgin için teşekkür ederim.forumu gezerken beslenme hakkında bir çok bilgiyle karsılastım,artık yağlı yiyecek yok :)

o zaman ben mekiğe devam edeceğim.yalnız dünden beridir eğilip doğrulurken midemde bi ağrı hissediyorum.mekiğe yatarken ve özellikle şınav çekerken.nedeni nedir ? aşırı yüklenmemi ? hangi sıklıkla şınav çekmeliyiz ? ben aklıma esince çekiyorum.bu da günde yaklasık evde oldugum zamanlar 6-7 kere demek oluyor.belki göbeğim ağırlık yaptıgı için şınavda bu ağrı olması normalmi ?

ilginiz için tekrar teşekkürler bu yaz tatilince body salonuna gitmeye karar verdim

4. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    senin yaşlarındayken sixpack çıkarmak için(karın da baklavalar) karnımı dumbella sıkıştırarak mekik çekerdim.defalarca.göbek fıtığı oldum.bi sabah kalktım doğrulamıordum.
    mekik çekerken nefesini düzgün alıp vereceksin.amaç 100 tekrara ulaşmak olmamalı.harketin her tekrarın hakkını vererek nefes alışverişini düzenli ugulayarak ve midendeki kasılmayı hissederek yapmalısın.böylece de benim zamanımda düştüğüm hataya düşmezsin.doktorun demesine göre mide egzersizinde set bitiminde bi süre nefessiz kalıosak.2-3 sn zor nefes alıosak bu göbek fıtığına sebep oluomus.(aşırı yüklenmenin göstergesi ve tabiki bir de hareketi yanlış uygulamanın göstergesi).
    miden de ağrı varsa 2 gün dinlendir şimdilik.
    ayrıca sadece mekikle sonuca ulaşamazsın.cardio (yürüyüş,koşu,yüzme,bisiklet vs.) yapmalısın.
    yaşın daha genç.benim şahsi kanaatim body için 2 yıl kadar daha beklemen.evde altyapı oluştur.forumu gez.evde yapılabilecek egzersizleri bul ve yap ;)
    sana ufak bir tavsiye.vucut çalıştığını da kimseye söyleme.ilk başta herkes olumsuz konusur moralin bozlur.çevrende kimseye vucut geliştirdğini söylemezsen bir gün gelir herkes ooo sen vucut yapmışsın ya der.ki bunu duymak da her ademoğlunu mutlu kılar.
    sağlıklı günler...

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  6. turkesh

turkesh Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Kendimi hatırladım bunları görünce. Ben de yaklaşık bu yıllarda başladım. Bilinçsiz body yaparken kendimi harap etdim bel fıtığım var şimdi. Sana tavsiyyem body-ye bi treyner eşliğinde başla 6 aya kadar normal ye ve ondan sora diyet uygularsın. Şu an yağ yakdıkdan sonra pek yürek açıçı manzara olmayacağını eminlikle derim. Bi de yağ yakımı strajesinde SHAWN RAY-i araştır. Ben onun programıyla zamanında 40 kilo vermişdim.

Sayfayı Paylaş