ABD Hapishaneleri - national geographic

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve therion tarafından 17 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 30 üye.
  1. mesutfb2005

mesutfb2005 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Bende izlemistim o belgeseli ama pek begenmedim. Hapisanelerden cok nezaretleri glsteriyordu. Mesela disarida adamin tekini tutup getirmisler arama yapiyorlar, o anda nelerde dikkat edeceklerini falan söylüyorlar. Sonlara dogruda bir kac mehkumla röportaj benzeri diyaloglar geciyor ama kesinlikle filmlerdeki hapishaneleri görmedim.

2. bosphorus

bosphorus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Broker / Owner
    Yer:
    Heryerden :-)
    Askerlik yapan arkadaşlar çok iyi bilir ,

Askerde çıkan tüm yemeklerin protein - kalori vs. hesapları yapılıyor .....

Durum hapishanelerdede böyle sadece az gelişmişlik ve çok gelişmişlik farkediyor diye düşünüyorum ....Yani adamların beslenmeleri kesinlikle yeterli ve sağlıklı ....

Zencilerin spor dallarındaki ve vücut ölçülerinin iriliği konusundada bence tek bir açıklama var .... Darwin doğal seleksiyon ; Yani kullanılan organlar büyür ve güçlenir
    kullanılmayan organlar küçülür veya yok olur tabi bunun olması için 1000 lerce yıllık bir süre gerekiyor ....

Bu insanlar binlerce yıldır sömürülüyor ve çok ağır şartlar altında yaşıyor ve çalışıyor .... Genetikleri ve dayanılıkları kesinlikle bizden fazla ....

3. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    olayın pek darwinle bağlantısı yok ,amerikaya köle olarak zenciler götürülürken en iyileri seçildi ve yolda gene bunların arasından en dayanıklı olanlar kaldı,bugün onların devamı olan ırk var,genel olarak afrika kıtasına bakarsanız pigmesinden bushmanına hutusundan zulusuna değişik ırklara ve çoğu zayıf yapılı olanlara rastlarsınız...zencilerin köleliği zaten topu topu 400 sene en fazla,bu kadar sürede genetik değişim olmaz...hapishane olayında ise erkeklerde testesteron oranı fazla olanlar suça yatkın olurlar bu da doğal olarak fiziksel olarak farklı olması demektir...

bosphorus bunu beğendi.
  4. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    zenciler doğuştan iri olur diye birşey yok,bodybuildibgle uğraşmıyorsa iri olmaz,ama iri olmaya daha yatkınlardır o ayrı

o belgeseldekiler de oyuncudur bi nevi gerçek kesit gibi düşünün gerçek hapishaneye girip belgesel çekemezler.

5. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu hortlattığım için özür dilerim ama bende bir iki ley söylemek istiyorum amerikan hapishanelerinde genellikle vücut geliştirme aletleri bulunur bunun dışında bazılarında bulunmaz ama bu bulunmayanlarda da kesinlikle barfiks çekme aparatı gibi spor aletleri bulunur o da olmazsa bile adamlar kendi hücrelerinde çalışıyorlar ben adamın birinin bütün yorganları falan bağlıyıp bir nevi barbell curl yaptığını görmüştüm ayrıca genetiğinde etkisi var evet doğuştan iri yarı değiller ama hiç çalışmasalar bile vücuttaki kasları belirgindir ve kaslanmaya müsaittirler aynı zamanda bildiğim kadarıyla beslenmeleri iyi ve hapishaneye protein tozu aminoasit falan sokabiliyorsun ama steroid growth hormonu falan yasak

6. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    güzel konu bide belgesel olarak indirebilecek bir link olsa iyi olacak. upupupupupup

7. defance04

defance04 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    bütün sayfaları okudum bende bikaç bişey ekleyeyim bari. siyahların beyazlara göre beyaz kasları(tip2) daha fazladır. tip2 kas tipinde atp, anaerobik(oksijensiz) olarak parçalanır. buda bb(burada birçok faktör var steroid gibi), 100m gibi spor dallarında üstünlük sağlar. yani diyeceğim kısa süreli ancak yüzde yüz şiddette yapılan sporlarda siyahilerin beyazlara üstünlük kurması daha muhtemeldir.

8. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    youtube a americans gang s prison yazarsan national geoprahpic in bir çok belgseli vardı ...
    Bende izledim ama nereden indirilir bilmiyorum...

dkemre bunu beğendi.
  9. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    internet download manage programını kurun bilgisayarınıza istediğinizi indirebilirsiniz.

10. ccgg4

ccgg4 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Amerikada yasadigim icin bu konuyu size acikliyayim arkadaslar.Vücut gelistirme sporu egzersiz-beslenme-ilac ücgeninde gecer. Evet dediginiz gibi amerikan hapisanelerinde günde en fazla 3 ögün yemek verilir fakat beslenme yetersiz olsa bile onlarin kullandigi steroidler bizimki gibi degildir. Bir arkadasim hapisten cikmisti ve anlatiyordu orda kür felan yapilmiyor 365 gün steroid kullaniliyor ve dozlar öyle 250-500 mg testo ent. felan degil bu dozlar onlara şeker gibi geliyor. 1000-1500-2000 mg gibi dozlar kullaniyorlar hatta bazilari metribolon gibi dünyanin en güclü steroidlerini kullaniyor. Metribolon öyle bi maddedirki tabiri caizse su içsen dahi kas insa edersin. Yani demek istedigim bu adamlarla kendinizi kiyaslamayin onlar iste efendim yok steroid kullanmayayim bana zarar verir filan havasinda degiller zaten cogu ayni zamanda kokain vb. maddeler de kullaniyor. Tabiki de size bunlari özendirmeye calismiyorum yanlis anlamayin fakat onlarla kendizi kiyaslamayin yani onlar risk almaktan korkmazlar öyle olunca da kazanc ta artiyor haliyle. Beslenmeler evet bizden az fakat cesaretleri fazla o yuzden bizden daha kaslilar.

sultanmehmed, stylusrobb, onur04 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bu konuda bir çok youtuber(yerli-yabanci)video çekti,açıklamaya çalıştı kendince.işte yapacak başka işleri yok,stresleri yok,vücutları tamamen kas gelişimine şartlanıyor vs. gibi şeyler söylendi,hepsinin bir miktar etkisi olabilir,fakat olayın aslı zannımca da bu yorumun bizzat kendisidir,ki bu konuyla ilgili konustugumuz birkaç arkadaşıma ben de aynısını söylemiştim.yoruma tamamen katılıyorum.

Sayfayı Paylaş