Abartı derecede zayıfım bu yola başkoydum fakat bazı sorularım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve thewalkingskeleton tarafından 26 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. thewalkingskeleton

thewalkingskeleton Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar öncelikle forumda yeniyim.Hayatım boyunca zayıf bir insandım herkes söylüyordu çok zayıf olduğumu kollarım çırpı gibi bacaklarım deseniz aynı şekil üfleseniz kırılıcak vaziyette.Ben öncelerden fazla takmıyordum fakat yaşım 21 oldu üniversitede olsun dışarda olsun ortalama kilolu ve güzel vücutlu insanları gördükçe imrenmeye başladım ve tam 27 gün önce mahallemizdeki bir salona yazıldım.Çok büyük ve kalabalık olmayan ama yeterli olan orta halli bir salon.Başladığım zaman herhangi bir vücut ölçüm olayım yapılmadı fakat bugün yapıldı yani 27. günümde.Size ölçülerimi yazayım ve sorularıma daha doğrusu kafamdaki tezatlık içeren konulara geçeyim.
    Boy:1.86
    Kilo:59.8
    Kol:30.4cm
    Omuz:132cm
    Bel:64cm
    Bacak:46cm
    Göğüs:89.6cm

Öncelikle ben bu işe büyük bir hırsla başladım 1 sene 2 sene fark etmeksizin devam edeceğim bu spora fakat moralimi bozan birkaç nokta var.Şöyleki hocanın bana verdiği bir kaç hareketi yapmakta çok zorlanıyorum özellikle kilo olarak.Örnek veriyorum her hareket fix 4x20 olarak veriyor ve kesinlikle kilo azaltmamamı söylüyor ne olursa olsun yapmam gerektiğini.Mesela toplamda şu ana kadar 20 hareketim varsa 15inde sıkıntı yaşamıyorum fakat 5inde bırakın 4x20 yapmayı 2x10 bile çok çok çok zor yapıyorum gücüm yetmiyor kaldıramıyorum fakat hoca ne olursa olsun yapacaksın diyor.İkinci olayımıza gelirsek ben çok çok düzensiz ve az beslenen bir insanım daha doğrusu insandım diyelim.Koskoca günü bir öğünle geçirirdim.Hocanın verdiği bir program var elimden geldiğince uymaya çalıştım 27 gündür fakat benim gibi iştahı çok az olan bir insan için çok ağır bir programdı.Verdiğinin 4te2 sini anca yiyebiliyordum.Sonra kendime farklı bi yol çizdim.Sabah 9da 2 yumurta 2 dilim bolca fıstık ezmeli ekmek 2 bardak süt.Saat 1 de 1 avuç kuru üzüm 2 bardak süt 1 dilim fıstık ezmeli ekmek.Saat 4te 200 gram kadar tavuk göğsü veya 100 gram tonbalığı 1.5 ölçek weight gainer(500 gram süt ile).Akşam 8 1 tabak makarna veya pilav 100 gram tonbalığı 1 kase yoğurt 1 bardak süt.Akşam 10 1 kase kahvaltılık gevrek 100 ml süt ile (karbonhidrat değeri bir kase için yüksek olduğu için yemeyi düşündüm) 1 adet muz.

Evet arkadaşlar bu program ile bir yerlere gelmem mümkünmü.27 gün içerisinde kollarımda çok çok hafifte olsa bir gelişim olduğunu ve dümdüz olan göğüslerimde bir miktarda olsa gelişim olduğunu görüyorum.Başlamadan önce kilo 57.1 di bu arada.Dediğim gibi daha önce hiçbir bilgim yoktu bu sporla ilgili çok çok yeniyim internetteki makaleleri okuyarak bir şeyleri yapmayı düşünüyorum hocanın çok ilgili olduğu söylenemez.Şimdiden yardımlarınız ve destekleriniz için teşekkürler iyi veya kötü yorumlarınızı esirgemeyin lütfen.
    Dipnot:Hoca bu kilo ve yapıya karşın omuzlarımın geniş olduğunu belirtti doğruluk payı nedir bilemem

2. Caglayan1994

Caglayan1994 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Konya
    Merhaba hocam, hemen hemen aynı sorunları yaşamaktayız. Aramızdaki tek fark sen salona gidiyorsun ben evde çalışıyorum. ( 1 hafta sonra salona başlıyorum.

Sol kolum dirsekten kırıldı ve platin takıldı. İlk zamanlar 5 kg ile 4*5 çalışmaya başladım. Oldukca zorlanıyordum. Yalana gerek yok, 2 şınavı zor çekiyordum. Kendimi sürekli zorladım, pes etmedim. Şuanda tahmini 1.5 ay oldu ve 4*20 çalışıyorum. Şınav olarak ise piramit sistemi kullanıyorum. Şınavda (8-12-15-20) kullanıyorum. Ha bu proğram doğrudur diye bir durum arz edemem bu kendime ayarladığım bir proğram.
    Kendini vücudunu en iyi sen tanırsın hocam. Limitinin ne kadar olduğunu sen bilirsin.

Kilo sorunu bende de var. Günlük yeterli olarak beslenemediğim için bunu whey protein ve hardline prograiner ile çözmeyi düşünüyorum. Bu takviye olarak kullanacağım supplementler sadece yeteri kadar tüketecem. Ha keşke 1-2 aylık çalışmada supplementlere sığınmasaydık keşke daha iyi olurdu lâkin madem sizde ben gibi beslenmede problem yaşıyorsunuz benim gibi ek supplement kullanabilirsiniz.

Hatam var ise hocalarımız düzeltirse sevinirim.

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tavuk göğsünden ziyade tavuk butuna yönelsen daha iyi olur. Tavuk göğsünün kalorisi çok az. Öğle yemeği neden yemiyorsun? 4teki tavuk ve balığın yanında neden karbonhidrat olarak pilav, makarna vs yok? Her gün ton balığı yeme, civa içeriği bir süre sonra sorun yaratabilir. Şu 100 gr'ları, 100 mleri de unut gitsin. Bunları atıştırma olarak bile düşünme. Konfor bölgenden çık, kendini zorla. Bir süre sonra iştahın açılacaktır. Bütçen müsaitse kırmızı et de ye, kalorisi diğerlerinden daha yüksektir. Kilo alamadığın her 2 haftada yemek miktarını arttır.

4. 1ndestructible

1ndestructible Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim öncelikle şunu söylemek istiyorum. Yalnız değilsin. 5 aydır bende Vg yapıyorum ve senin duyduğun işittiğin her türlü şeyi bende işittim. Çok zayıftım , alışverişe çıkmak istemezdim ne giyersem çuval gibi olurdu . Öncelikle etrafındaki insanların söylediği olumsuz şeyler senin moralini bozmasın aksine o sözlerle motive et kendini , ki ben öyle yapıyorum. Ölçülerine baktığımda omuzlarım 132 cm demişsin ki bu bence Allah'ın sana bi lütfu. Gerçekten çok iyi omuz ölçün. Diğerleri de zamanla olur acele etme. Beslenme konusunda bir kaç tavsiyede bulunmak isterim . Senin için doymak yetmez kardeşim doyduktan sonra da yemek yemen lazım ki kilo alabilesin. ben günde 5-6 öğün yemeye dikkat ediyorum. Genellikle kahvaltı Hariç her öğünümde bulgur pilavı yerim. 1 1.5 saatte bi 4-5 kaşık bulgur pilavı ya da makarna yemeye çalış bence. Etkisini görüceksin inan . Kilo almaktan korkma. Yağ yakmak kilo almaktan daha zordur. O yüzden önce bi 75-80 kilo olmaya bak sporla birlikte. Güç ile birlikte gerisi zaten gelir kardeşim.

5. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Senin çözümün Powerlifting ve Dirtybulk... Güç ve hacim arttır. 4x20 cok fazla bu nedir. Bosuna kaslari dövme. Kalorin sende kalsin. Dirty Bulk'tan kastım ne bulursan indir miğdeye. Al bimden 1 paket bulgur 700gr 1 paket makarna 900 gr 1 kutu pizza kilo almassan bi sorun vardir doktora git. tabi 1 paket bulgur 3 tencereye yakin habern olsun.

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş