A1 K1 Kickbox vs vs vs Tarık solak !

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ahmetuygur tarafından 10 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    Aslinda özünde iyi bir insan, yillarca avusturalya'da bir türk olarak yasamanin ne derece güç ve çekilmez oldugunu ve bunun yaninda yasamis oldugu güçlükler karsisinda dimdik ayakta durmus türk evladi oldugunu asla unutmuyor . özgeçmis;
    gençlik yillarinda sokak dövüslerine merak salan solak, avusturalya'da yasayan türk gençlerinin birbirlerine destek olmasini sagladi...taa o günden bu güne yaklasik 28 yil spor'un içinde yer almis ve ayriyetten 20'li yaslarin sonunda bu isi ticarete dökmesi o na vahiy olarak gelmis , o da bos durmayip o sene ufak bir organizasyon düzenlemis ve o organizasyonu yaksalik 2000 kisi izlemis ve büyük ilgi görmüs. derken türk ve avusturalya'li dövüsçüleri bir araya getirerek çesitli organizatörler'le birlikte güzel çalismalara imza atmis... bu kadar ciddi bir özgeçmisin ardindan simdi televizyonda sesini duyudugumuz adami

Yukardaki yazı bir siteden alıntıdırtan tanımayanlar için ön bilgi olsun diye yazdım. artk solak organizasyonlardan para kazanmak amaçlı show'a döktü işi geçen hafta içi yunanlı boksör türk'e saldırdı gibi bir kaset izletildi bütün tv'lerde ortada hiç birşey yokken yunanlı gidip türke haraket yapıo gürkan özkanda ona en güzel cevabı ringde vericem öldürüem onu diyor(sinirlendi sanırsam diosunuz) ama bi bakıosunuz maçta sarılmış öpüşüolar. Maç bitti gürkan abimiz bir konuşma yapmaya çalıştı ama anlayamadık tarık abicimiz mikrofonu elinden düşürmüyorrr oowww süper organizasyon mike tyson'ıda buraya davet edioruzz bize gecen hafta hakaret edene 110 kg' alman bkcsuyuda burda sericez gibi bişeler konustu tarık amca :) ya hepsi show ortada dövüş falan yok 2 3 güzel vuruş oluyor sonrası fiyasko. abiler neyse kısacası tarık solak bu tür organizasyonlara bence imza atmayaa devam etsin ama show amaçlı olmasın rekabet ve çekişme olsun.gürkan özkan apaçi serkan birol bey muhammet (soyadını unuttum) çok yetenekli insanlar hepsine başarılar dilerim, izlemye devam edioruz tarık solağı :)

2. zagortenay

zagortenay Yeni Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    eskişehir
    Ahmetuygur konuyu ayrıntılı takip ettim.Yunanlı boksör Gürkana değilde diğer türke saldırdı.Eğer anlaşmalı değilse sağ kolumu keserim.Gürkan maçın bitiminde Zeki MÜREN türkçesiyle 110 kg lik alman boksörü yeneceğini söyledi.Mankenleri kenar mahalle karısı gibi döğüştürüyorlar.Herşey show amaçlı.Para amaçlı.İyi sporcular var yok değil ama iyiniyetten kuşkuluyum.Tamamen haklısın yani.

3. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    :D güzel yakalamışsın ve benceönceden planlanmış karşılaşmalarda var hep bizimkiler yeniyordu sora birgün bu sorulunca tarık solağa aslaaaaaaa dedi ve bence o gün gerçek bir karşılaşma oldu ve bizimkilerin çoğunu yere serdiler en beğendiğimde prens amir olmuştu iyi teknik sora onuda yere serdiler

4. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bencede tarık solak sadece showman. maçlar hep ayarlanıyor, bide show olduğunun en anlaşılır yanı mankenleri dövüştürmesi ben o adamdan utanıyorum ya. 1 ay eğitip çıkarıyor mücadeleye. ayıp hangi dövüş organizasyonlarında bu tip olaylar görüyorsunuz? ben izlemiyorum onun SHOW larını. dövüşle hiç bi ilgisi kalmamış. Ve insanların duygularıyla oynuyor bu adam sürekli Türkiye-yunanistan, Türkiye-amerika ayarlıyor ve genelde biz yeniyoruz. tamam kaliteli iyi dövüşen adamlarımız var ama ne derseniz diyin bu maçların geneli ayarlanıyor. karşıdaki adamlar kötü dövüşen adamlar değil ki. bundan daha önceleri bi organizasyonu olmuştu bizimkilerden sakatlananlar olmuştu. o çok komikti maçların ayarlandığı belliydi zaten. ben orada anladım olayı ve bıraktım izlemeyi. adam bence şöhret ve para düşkünü; buda bu işi felsefe edinmiş, ilerletmiş, insanlara yakışmaz.

5. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Selam Mıllet,

Organızasyonun ayarlanmıs oldugu ve asıl amacın dovus sporları falan degıl para kazanmak oldugu kesın. Hatta baslarda bır organızasyonda yarısmanın ortasında kural degıstırdıler, dovusmesı gereken ıkı kısı yerıne baskalarını karsı karsıya getırdıler.

Mankenlerın kapıstırılması ıse bence ıyı bır fıkır, hıc seyretmedım ama denk gelse seyrederdım.

Arkadaslar boyle uyanık paragoz ve ısı bılen ınsanlar olacak kı ulkemızde de butur organızasonlar yerlessın ve devam etsın .

Show busıness ın kuralı butun dunyada budur, tabıı kı tırıskadan bırı bırıne meydan okuyacak , bazı dovusler ayarlanacak ,
    salonların dolması ve tv de reytıng saglanması amaclanacak ancak gene de bunalrın ıyı bır baslangıc oldugunu dusunuyorum.

Sanıyormusunuz kı dunyada bu ısler farklı sekıllerde oluyor, tek fark onlar uzun suredır bu ıslerı yaptıkları ıcın onceden ayarlanmıs oldugu bellı olmuyor ve zaman gectıkce bu tur ayarlama oranı da dusuyor, cunku ınsanlarda bu tur bır zevk olusuyor ve mesela turk kaybetsede bır sonrakı organızasyonu seyretmeye baslıyorlar, su asamada ama boyle seyler cok olsa ınsanalr bu musabakaları seyretmeyı bırakırlar. Zaman gectıkce oturacak ve cıddılesecektır.

Tarık Solak bence akıllı bır organızator, oyunu da kurallarına gore oynuyor.

6. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    peki arkadaşlar bu organizasyona katılıp kasten dayak yiyen yunan ve amerikanlarda hiç milliyetçi düşünce yokki
    ben haberlerde izledim adamlar önce birbirlerine giriyorlar meydan okumada yunan diyorki senin şansın yok sonra dün gece maça çıkıyorlar maç bitiyor öpüşüyorlar ne biçim iş bu şimdi
    bumeydan okuma iyice şov olmaya başladı ancak bizim türk halkı bunun aslını astarı bilmediği için zannediyorki gerçekten kavga ediyorlar yine haberlerde görmüştüm bundan bir ay kadar önce adamın biri ya türkiyede yada almanyada bir kick box çumuza meydan okuyor itişmeler falan bir baktım tribünler sahaya indi meydan okuyan adama linç girişiminde bulundular aman allahım ne sahneydi ama :lol: :lol: :lol: :lol: abi cahil adamdan korkmak lazım hakikatten doğruymuş

7. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    extensor tarık solak iyi para ödüyor onun bir tane dövüşcüsü ismini vermiyim bize anlatmıştı olanları tarık solak eski kickbox'cuymuş hatta aralarından biri ring'in arkasında manken kızlara laf atıo dir tarık solak saldırmış dövüşcüye buda kesin reklamdır ama neyse :d

8. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    peki abi bu ayarlanmış türkiye yunanistan türkiye amerika maçları halkın milli duygularını istismar etmiyormu yani rütük bu düzmecelere neden göz yumuyor ( gerçi rütüğün göz yummadığı şey mi kaldı :cry: )

9. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    bide bi dövüşcü vardı aralarında Ramazan Beyazkaya diye. adamda öküz gibi kas var.. Ben hiç yapmadım ama televizyonlarda (bu tarık solak cıkmadan önce) kixbox turnuvalarını hiç kacırmazdım. Öle aşırı yapılı kaslı kickbox cı ben hayatımda görmedim :) .Kickbox sürekli hareket ve tempo isteyen bi spor dalı. O yüzden kickbox yapan sporcu ince yapılı olması lazım. yoksa daha 3. raundda yumruk atamamaya başlar kolları kesilir. geniş yapılı ve toplu kas güzel görünür ama seri sürekli performans gerektiren hareketlerde çabuk yorulur.

10. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    sonuç olarak tarık solak bize keyifsiz maçlar izletsede biz bu sporda seviyoruz daha iyilerini görmeyi diliyoruz :9

11. pectoral

pectoral Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    lüleburgaz
    hakikatten öyle vücuttaki yağ oranı düşük çok kaslı insanlar çabuk yoruluyorlar ben sinan şamil samın bir maçını izlemiştim sinan ı herkez bilir öyle beğenilecek bir vücudu yoktur karşısında ki rus ise tam tersiydi sinan 1 kaç raund kaçtı rakibini yordu daha sonrada adamı nakavlt etti

bir şey daha söyleyeyim bu badycilerden podyuma çıkmadan önce kasları çıkarmak için vücuttaki yağ oranını ve su oranını çekebildikleri kadar aşağı çekiyorlar ve podyumdayken neredeyse ne yaptıklarını bile bilmiyorlar düşünemiyorlar fotolar çekildikten sonra hemen su ve yemeğe koşuyorlar o şekilde 1 gün daha yaşayamayacakları söyleniyor hatta bir sporcu podyumdan indikten sonra muhabirlerin soru yağmurundan kurtulamadığı için oracık canvermiş :(

12. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    gürkan özkan, gökhan saki felan hikayeden adamlar...dövüşün de bir asaleti var bunlar bir solukta geçecek tipler...

13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

Nasil hemen hikaye yapabilyorsun anlamiyorum,Gokhan Saki dedigin adam K1 de bu senenin yari finalisti ve cok genc,lutfen konulara hakim olmadan yorum yapmayin!

14. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Sizde tek ölçüte bakarak yorum yapmayın...Bilmem Saki'nin kaç maçını izlediniz ... Ruslan Karaev'le yaptığı maçta büyük bir şans eseri eleyerek yarı finalist oldu...
    Genç demişsiniz de neye göre kıyaslayarak onu da anlamış değilim...diğerleri ihtiyar heyetinde olduğunu mu varsaydınız?
    Karaev '83
    k1'in en iyisi Bedr Hari '84 lü
    spor yorumlanırken Türk mü değil mi diye değil de tekniğiyle değerlendirirsek çok iyi olur kanaatindeyim...

15. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
  16. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Konu çok eski ama Ramazan benim kickbox hocamdır o kasları doğal yaptı ve protein kullanmayı tarık solak organizasyonlarından sonra bşladı şimdi daha iyi ağır serttir ama fazla başarılı olamadı

Sayfayı Paylaş