Aşk mevzuları :)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve zigbog tarafından 17 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar konudışında da bahsi geçen meşur olayı burda değerli forum arkadaşlarımla paylaşıyorum. Aynı olay D.Wolf'un da başındaymış o da burda paylaşır ise beraber dertleşiriz. Neyse lafı uzatmadan konuya giriyorum.

Olayı anlatmadan önce kendim ve aşk hayatımdan bahsedeyim biraz. İlk okul zamanları bir kıza aşık olmuştum. Platonik bir duyguydu bu hiç açılamadım. Sonraları bu kızlardan soğumama ve bu işlerin anlamsız gözükmeye başlamasına neden olmuştu benim için. Fiziksel olarak görüyordum biraz(kısmen ıssız adam gibi olmuştum :)). Ama yinede kızlara bu şekilde yaklaşmak kişiliğimde olmadığı için duygularımın daha da incinip kendimden tiksinir bir duruma gelmekten korkuyordum. Sadece bir ortama girdiğimde bana bakan kızlarla biraz bakışır sonra başka kızlarla ilgilenirdim. Kızlarla muhhabbet de ederim ama yakınlaşmak anlamında genelde en fazla bu olurdu benim için daha fazlasına girmezdim. Belkide intikam alıyorumdur ama intikam alınacak bir şey dahi yoktu, kıza açılmayan bendim sonuçta. Yani bazı karışık duygular içindeydim. Bu süre içinde kızlardan baya uzaklaştım hatta kızların bana çok soğuk, çok ciddi falan dediklerini duydum. Bir keresinde üniversite yıllarımda bir arkadaşım tanımadığım bir grup kızın hakkımda okulda bir çocuk var kimseye pas vermiyor çocuk şöyle böyle diye beni tarif ederk konuştuklarını söyledi. Bazıları da kesin beni gay sanıyordur:lol: İşin özü duygusal biriyimdir ama heralde beni etkileyecek birini bulamamıştım. Bunun için acaba kendime kızlarla konuşma sorunu olan insanlardan birimiyim diye sorduğum çok oldu.Fakat kendimde bir istek de yoktu yani düzenli ilişki olarak kaldıramazdım. Neyse olaya giriyorum.

Çalışmaya başladığım yerde bir kız ile tanıştım öyle hızlı oldu ki 2. konuşmada numarsını aldım(2 konuşma 2 günde oldu :D ). Şimdi Pazartesi ve Çarşamba arası bir buluşma ayarlıycam. İlk defa bu kadar bana heycan veren bir kız ile tanıştım. 2 haftada yaşlandım sanki, onunla ilgili 2 zaman arası bana yıllar gibi geliyor. Bu gün sabahtan beri zaman geçsin diye 5 film izledim :D:D Eve kapandım. Antrenmanlara gidiyorum, çalışıyorum hatta antrenmandan sonra gelişimden kaynaklanan ağrılarımda oluyor ama hiç bir piskoloji ile bütünleşemiyorum. Antrenmana, antrenman piskolojisi ile giremiyorum. Yapıyorum antrenmanı çıkıyorum bu kadar. İş yerinden de ayrıldığı için işler biraz daha zor oluyor. Bir arkadaşım bana fazla üzerine gitme, yoksa bu iş olmaz dedi. Bende öyle düşünüyordum ama içimden bir his de ilgi istediğini söylüyor. Tabii ki de saat başı mesaj atmıyorum ama acaba 2-3 günde bir mesaj atsam mı yoksa buluşmadan önce buluşmayı ayarlamak için bir kere mi arasam. Acaba ne yapsam bilemiyorum...

2. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    Tam benim kafamda bir insanmışsın zigbog,derdine derman omak isterdim ama maalesef benim bu konularda pek tecrübem yok gene de söyleyebileceğim bir kaç şey var:gereğinden fazla umut ve heyecana kapılma..Ayrıca beklentilerini çok yüksek tutma ve olayı gözünde büyütme.Çünkü senin hayatının ve ruh halin bunun üzerine odaklanır,ama karşındaki kişiden aynı şeyi göremeyebilirsin,veya bu iş olmayabilirde.Sonuç olarak ilişkide aradığını bulamayabilirsin veya iş olmazsa depresyona düşersin.Gene de bunlar benim duygularımın olumsuz sonuçlanmasıyla çıkardığım dersler,yanılıyor veya karamsar düşünüyor olabilirim.Forumda bu işin de üstadları vardı elbette:) onları bekle.

Dilerim senin iş mutlu biter,iyi şanslar.

zigbog bunu beğendi.
  3. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Evet haklısın, zaten bende bir işe girerken genelde en kötü ihtimalleri bile düşünür ve sonuçlarını kestirmeye çalışırım. Bunda da düşündüm. Bana olumlu sinyaller geliyor ama yinede bilinmez tabii ki.

4. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    hikayenin devamını merakla bekliyorum...

Bir tavsiye; sakın ustune düsme!! kadınlar her ne kadar ilgi gormekten hoslansa da, kendilerine ilgi gosterenden cok, gostermeyenin pesinden gidiyorlar. tecrube ile sabittir :)

zigbog bunu beğendi.
  5. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    bence 2-3 gün fln acma arayı. Halini hatrını sor fln kızlar önemsenmek ister cok fazla salma arama işine gelince ara derim. Sözler kelimelerden daha etkilidir her zaman cok fazla bi tecrubm oldugunu söyleyemem bu islerde ama benim gözlemlerim bunlar :)

zigbog bunu beğendi.
  6. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bende bu konuda katılıyorum. fazla ilgiye sevgiye gelmezler. yapa biliyorsan kızın arkadaşlarından biriylede kanka gibi samimi ol çok katkısı oluyor:D

zigbog bunu beğendi.
  7. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Kanka olayına bende katılıyorum cok iyi oluyo ;) ama cok fazlada umursamaz davranma arasını bul. Kaçan kovalanır yapcam derken itici kasıntı gibi düşünceler olusmasın karsı tarafın kafasında

zigbog bunu beğendi.
  8. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Kızı bile tam anlamıyla tanımıyorum, tam adını 5 gün sonra telefondan öğrendim :D 2 gün görebildim adam akkılı bunun için arkadaşları kim bilmiyorum :D Ama arama konusunda ben de öyle düşünüyorum, cumartesi veya pazar aramayı düşünüyordum zaten böylece daha emin bir şekilde ararım büyük ihtimalle thums:

Son düzenleme: 18 Aralık 2009
  9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle bir mesajla olaya başlaman daha iyi olabilir. Telefon biraz daha cok deger verdigini gösterir. Karşı taraf, bu mesaja aynı şekilde bir mesaj yazmanı saglayacak bir mesaj türü ile yanıtlarsa, o zaman gidişata göre zamanla aranabilir.

Kısa sürede olayı çözmeye çalışmamalısın, biraz arkadaşca konusmaya çalış ve bunu sürekli olarak korumaya çalışman senin adına cok iyi olacaktır. İlk dışarı çıkışınızda duruma göre ve karşı tarafın tepkisini ölçmeye çalış. Bunu yapmanın en iyi yolu temas yöntemidir. Örnegin; aaa tırnakların ne güzelmiş, neden french tırnak modeli yapmıyorsun dersin ve o anda incelermiş gibi dokunursun ve karşı taraf senden etkilenmişse buna asla olumsuz tepki vermeyecektir. Basit ve karşı tarafta şüphe uyandırmayacak, hafif espri yaklaşım tarzında yapılan ufak dokunuşlar iyi etkiler bırakabilir.

En önemli nokta yüz yüze yaptıgın görüşmelerde yaptıgın konusmalardır. Kızlar gezme ile yapılan konusmalardan cok hoşlanıyorlar. Bir yerlere giden, biraz eglenceye önem verenleri daha çekici bulabiliyorlar. Böyle diyorum ama son 11 gunde 500 tl gitti benden:), umarım ikoncan tarzı bir kız değildir diyecegim ama, nedense bana öyle kızlar denk geliyor şu dönemler. Kıza göre harcamalar da artıyor veya ortalarda seyrediyor.

Giyimine olabildigince dikkat etmeye çalış derim, en önemli nokta bu kısım. Biraz rahat ol, çok ilgi gösterme, ama arada sahip cıktıgını gösteren birkaç hareket yapman yeterlidir diye düşünüyorum.

Gözün sürekli telefonda olmasın, buna izin verirsen ileriki dönemlerde psikolojin bozulabilir, dikkat etmelisin bu noktaya. Yapman gerekenleri yapar ve geri çekilirsin, seven kız her halükarda geliyor zaten, yeter ki cok şımartma.

Constance ve zigbog bunu beğendi.
  10. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Haftasonu bir mesaj atıyım öyleyse ;) Yok ikoncan tipli biri değil, öyle olsa zaten yanaşmazdım :D Haklısın zaten artık telefona bakmıyorum hatta şarja falan başka odaya bırakıyorum :D

Eee D.Wolf senin durumlar nedir. Sende biraz anlat dertleşelim :)

11. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    "d.wolf", bu adam resmen forumun aşk doktoru. sende olmasan milletin hali perişan :)

D.Wolf ve zigbog bunu beğendi.
  12. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    İçinden geldiği gibi davranmalısın. Böyle yaparsan ileride keşke yapsaydım demezsin, pişman olmazsın. İşler istediğin gibi gitmese bile için rahat olur.

Ayrıca önemli olan ilişkinin başı değil sonu. Başlarda herşey güzeldir, mutluluktan başın döner. Umarım ilişki istediğin gibi gelişir ama sonu istediğin gibi olmazsa bu sefer de mutsuzluktan başın döner, o zaman hiç antrenman yapamayabilirsin de.:)

Bakalım hikayenin devamı nasıl olacak?

okaaan ve zigbog bunu beğendi.
  13. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Benim durumum biraz farklı, kız ile aramda yol olarak biraz mesafe var. Gezme, vakit geçirme gibi eylem safhalarının hepsini gerçekleştirdim. Şimdi karşı tarafı açmaya ve çekingenligini almaya çalışıyorum. O kendini tam olarak bana teslim etmeden kesinlikle son konusmamı yapmayacagım. Uzun döneme yaydım bu süreci, yoksa mutlak bir hataya kurban gidebilirim. Öyle bir duruma getirmek istiyorum ki, elimi çektigimde onun psikolojisi bozulsun ve beni aklından cıkaramasın hiç. Bunun içinde iyice kendime alıştırıyorum karşı tarafı. Yeterince karşı tarafa güven sagladıgımı düşünüyorum, şu anda geri adım attım ve bekliyorum, 1 gündür aramıyorum.

O aradıgında vitesi 1 e alıp, hızımı artırıp, en son viteste işi çok daha hızlı götürecegim ve bitişi yapacagım, ama aramazsa yolu acık olsun, o' na benden daha iyi deger veren birini bulabilmekte serbest.

Şunu asla unutmamak gerekiyor; yapılan fedakarlıklar ve diğer davranışlar tek taraflı olmamalı, herşey karşılıklı yaşanmalı. Hiçbir şey hızlı yaşanmamalı çünkü hızlı başlayan herşey maalesef hızlı bitiyor, temeli saglam atıp, olayları zamana bırakmaktan başka çare yok.

Constance, Berkthagar ve zigbog bunu beğendi.
  14. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    paylaştığın teşekkürler D.Wolf. Söylediklerine sonuna kadar katılıyorum fedakarlıklar karşılıklı olmalı. Bunu bende çok düşünüyorum ve senin yaptığın gibi yapıcam. Biraz muhabbet ısınsın. Hemen senin taktikle devam edicem thums:

15. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Vallahi ben hem kız erkek iliskilerinde hemde genel olarak insanlarla iliskilerimde su cumleyi felsefem yaptım rahatım.. :D

Sevdirmeye gayret etme kendini,
    Sevilmeye terket.. ;)

Zigbog, D.wolf ve ask durumları karısık nice bodyforumtr uyesi..
    Hepinize iyi sanslar diliyorum.. :D

zigbog ve Berkthagar bunu beğendi.
  16. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Ben senin yerinde olsam hic taktik mevzularina basvurmazdim.Bu sana hicbirsey kazandirmaz.
    Sen birini sevmek mi istiyorsun yoksa playboy mu olmak istiyorsun.

NHFL ve zigbog bunu beğendi.
  17. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0

sayın arespoem,sen bu işleri türk filmlerindeki gibi sanıyorsun galiba:) Kızla erkek bakışırlar,sonra direk el ele tutuşup park bahçe gezerler vs....
    Şimdi aşkın doğası hakkında bir yazı yazardım ama üşeniyorum,ama özetlersem bu ilişki başlatma süreci erkeği test etmek için bir fırsattır,testi geçemezseniz aşk maşk yalan olur.

zigbog bunu beğendi.
  18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Berkthagar peki bu testi nasıl gecebiliriz.. Tiyoları ver bakalım zigbog'un isine yarar belki.. :)

zigbog bunu beğendi.
  19. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    işte bekledigim konu açılmış hayırlı olsun hehe yanlız su cok komik aynı olay benim başımada geldi sonra salon'u bıraktı :) bence arada bir kaç msj at cevap yazıp yazmama durumuna ve ne yazdıgına dikkat et mesala sohbet açmak ister tarzdamı falan ve dışarı cıkma işindede mutlaka ara mesajla sorma Bodyforumtr Ailesinden biri olarak kalbimiz seninle Zigbog thums:...

umur ilk test bir muhabbet esnasında sevgilisi kızar falan diye cümleye giriyolarki sevgilin varmı yokmu ögreniyolar :) daha sonra ki muhabbetlerde sohbet'i sekline göre belli ediyolar mesala canım sıkılınca seninle konusmak iyi geliyor falan tarzında cümleler yada su varki suan biraz mesgulum daha sonra konusalımmı malesef bunun ingilizce meali ''We need to talk'':D kırmızı çizgi...

Son düzenleme: 18 Aralık 2009
    zigbog bunu beğendi.
  20. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Askin dogasini Schopenhauer den yazmayacaksin dimi:)

Arkadas surekli birileriyle cikan biri degil.Yillar icinde bir kiz onu etkilemeyi basarmis.Bende diyorum ki bu firsati kacirma.Oyun oynamayi birak.Bu tarz taktikler tabiri caizse Pick up Artist ler icin gecerli.

NHFL ve zigbog bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş