Aşiri şiddetli baş ağrisi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Bahadır.1993 tarafından 2 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Bahadır.1993

Bahadır.1993 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    forumda cok araştırdım ancak bu sorunu yaşayan bırı gormedım daha once..Bırazcık ozet geçeyim ; 2 aydır hafif boyun agrım vardı ama hıc onemsemedım bilmem alakası var mı ama , çarşamba gunu Squat basarken son sette başımın yan tarafına şiddetli bir ağrı girdi öyle bir ağrı ki sanki kafatasımı bıcakla yandan 2 ye ayırıyorlar .. dayandım acıya ıdmanı bırakmadım bıraz halsiz halsiz bitirdim ,, perşembe gunu omuz calışırken halter press te 2.sette bu sefer cok hafif aynı agrı tekrar gırdı basıma ama 3-4 dk sürdü geçti önemsemedim . fakat bugun sırt calısırken ilk barfixle baslayayım dedim . rahat bı sekilde 6 tekrar bastım 7. tekrarda o çok şiddetli baş agrısı tekrar gırdı 10 dk geçmedi fakat hayatımda yaşadıgım en buyuk acılardan bırıydı sanki kafa tasımı matkapla deliyorlardı . hocaya soyledım tansiyon olabilir dedi ama kalp atışlarımda sorun yoktu . bır kaç kişi damar catlamıştır cok zorladıysan dediler ama suan boynumun solu ağrıyor . daha once basıma gelmış birisi var mı yardım edebilecek birisi arıyorum bu saatte
    kafa_

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:20 ----------

squatta ve omuz presste kendıme göre ağır kilolar basıyordum kabul ama barfıx ı hıc zorlanmadan bastıgım sırada en acı verıcı baş ağrısının girmesini anlayabılmış değilim..

2. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    boyun fıtığı olmuş olabilirsiniz.tabi ki baş olunca diğer önemli şeylerde akla geliyor.
    en yakın zamanda bir sağlık kuruluşundan yardım isteyiniz.ihmal etmeyin,önemli olabilir.

Bahadır.1993 bunu beğendi.
  3. Bahadır.1993

Bahadır.1993 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    şuan hiç bir şeyim yok , 2 aydır boynuma hafif ağrılar gırdıgı zaman kafamı sağa sola dondürüp çıt ÇIT yaptırıyordum ağrı geciyordu sımdı onuda yapmıyorum , yarın göğüs calışırken agrı gırerse hastanenın acııne gıdıcem yakın zaten salona ..

4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    derhal doktora görünün
    bi kontrolden geçin
    inş. hiçbişeyiniz yoktur ama sağlık söz konusu oldumu ihmale gelmez
    tüm paranızı geri kazanabilirsiniz ama sağllık gittimi bidaha gelmez

Bahadır.1993 bunu beğendi.
  5. Bahadır.1993

Bahadır.1993 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    suan devlet hastanesıne giderim ama hafta sonu diye doktor yoktur dıye dusunuyorum :/

6. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    acil servise gidin.Röntgen veya tomografi çektirirler en azından... bence gidin

7. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    nox yada hydrocuts tarzı ürünler kullanıyomusun kullanıyosan kullanım talimatından fazla aldınmı ?

8. Bahadır.1993

Bahadır.1993 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    hıc bır besın destek urunu kullanmıyorum ( balya , zinco ve benexol sadece) . bugun göğüs idmanım vardı , ilk sette sorun yoktu 2. sette 8. tekrarda hafif acı duydum kafatasımda gittikçe azalıyor galiba dedım 3. set gırdım ağrının şiddeti arttı , idman arkadaşımda farkettım ve alnımın kenarındaki damarın boyutu 3-4 katına cıktı ıdmanı bırakıp acıl servıse gıttım hemen , kan testi ve tansiyonuma baktılar , herşey düzgün dedi doktor yarın norolojiden randevu verdı , yarın belli olacak ne oldugu ..

9. coombo5

coombo5 Guest

Merhaba, ben de daha önce benzeri bir sorun ile karşılaşmıştım ve buraya konu açmıştım. Şöyle ki; birgün makinede chest press yapıyordum ve gerilimi iyice hissetmek için kolları iyice arkaya götürüp tekrar itiyordum.
    http://www.ultra-fitmagazine.co.uk/wp-content/uploads/Chest-press-machine.jpg
    makine bunun bi benzeriydi.

Herneyse, sizde olduğu gibi gerilimi hissedip iterken aşırı bir baş ağrısı oldu ağrıdan ellerim kafama gidip başımı öne eğiyordum istemsiz olaraktan. Daha sonra hocaya bahsettim bana şekerin düşmüş olabilir dedi hemen bi çikolata alıp yedim ama geçmedi antrenmanı yarıda bırakıp gittim. ertesi gün tekrar olmuştu yanlış hatırlamıyorsam ve ara vermek zorunda kalmıştım.
    Aklıma gelen 3 sebep var
    En muhtemel olanı yanlış nefes alıp vermek. Şimdi ben press machinede göğüs kaslarını iyice gerdirken aldığım nefes yetmemiş ve iterken nefesi vermediğimden olmuş olabilir.
    2. si hocanın dediği gibi şeker kaybı olabilir diyetimde şeker almıyordum hiç.
    3. bu olay yazın en sıcaklarında başıma geldi. su kaybından kaynaklanmış olabilir.

İyisimi doktora görünün durumunuzu dile getirin. Daha sonra internetten sporda düzgün nefes alıp vermeyi araştırın. Ben bu konuda size benzer bir sorun yaşadığım için yazıyorum. Herhangi bir uzmanlığım yok. Lütfen önce doktora görünün.

Ayrıyetten sizden önce biri daha aynı şekilde mesaj atmıştı. Ona verdiğim cevabı da kopyala yapıştır yapıyorum
    -----------------------------------------------------------------------------

Rain Man´isimli üyeden Alıntı
    ---------------------------------------------------------------------
    coombo5: "Geçenlerde göğüs antremanımı yapıyorum. makinede göğüs kesme hareketindeyim. herneyse tam son tekrar bitti bırakmaya yakın tuttum biraz kaslarım yansın diye. O anda sürekli "huh huh" şeklinde nefes verdim. ve hemen ardından inanılmaz bir baş ağrısı başladı. Sanki beynim zonkluyor gibi oldu. Düşüp bayılcam sandım. Beynimin sıkıştığını hissettim. daha sonra biraz dinlenip antremanı tamamladım eve geldim. evde de hafif ağrımaya devam ediyordu ve bir süre sonra geçti. birkaç gün sonra tekrar göğüs antremanında makinada bench press yaparken aniden oldu. Yanlış nefes alıp da vermedim. Aynı ağrı nüksetti. Bu sefer dayanamadım ağrıya antremana daha başlamadan bitirdim. sadece 2 set girip çıktım yani. Bu son olay dün saat 6-7 sularında oldu. ve ben bu mesajı yazarken hala ağrım geçmemiş durumda. Acaba tam olarak ne oldu ? Bütün antreman hevesim kaçtı. Çok değişik bir ağrı. Baş ağrısı gibi de değil. Hani böyle bir yerde uzanıp uyursunuz sonra aniden telefon ya da kapı çaldığında ayağa fırlarsınız ya o an başınız dönmeye, beyniniz sıkışmaya başlar tam olarak öyle bir ağrı. Sizce doktora gitmeli miyim ? Çok düşündüm sebebini ama bulamadım. Salondaki hoca glikozun düşmüştür diyip çikolata yedirdi. ama öyle birşey olduğunu sanmıyorum. beslenmemde bir problem olduğunu düşünmüyorum. sıcak havaların etkisi olabilir mi ki acaba ? kendimi kötü hissediyorum sanki bir daha antreman yapamayacak gibiyim"

---------------------------------------------------------------
    Rain Man: Dostum senin yaşadıklarının aynısını yaşıyorum 3 haftadır.Yazdıklarının aynısı.Bir harekette aniden başıma bir saplantı girdi.2-3 saniye başım döndü ve kendime gelemedim.Hala devam ediyor bu durum çalışma sırasında.Normalde ise ara sıra sızlıyor.Doktora gittim kardiyoloji bölümüne yönlendirdiler.Efor sırasında meydana gelen baş ağrısı bu bölüm ile ilgiliymiş.Kan verdim ve değerlerim normal çıktı.Ama bir türlü geçmek bilmiyor.Salonu bıraktım bu baş ağrısı yuzunden.Evde denemeler yapıyorum.Şınav çekince bile yine o agrı giriyor.Acaba sen doktora gorundun mu? Bir tavsiyede bulundu mu ya da.Yani bu durumu nasıl atlattın.Belirli bir süre sonra kendiliğinden mi geçti.Umarım biraz vakit ayırıp bir kaç cumle yazabilirsin tecrübelerinden.Buna çok ihtiyacım var.bir turlu çağresini bulamıyorum çünkü.çok teşekkür ederim şimdiden.İnşallah bu mesajı gorursun.Hayırlı akşamlar.
    -------------------------------------------------------------

coombo5:Merhaba, mesajınızı okudum. Bu yazdığım olay geçen yaz başıma gelmişti. Antremanlara gidemiyordum evde dambıllarla hafiften hareketler yapıyordum daha sonra geçti. Nasıl geçti diye sorucak olursan, ben de tam olarak bilmiyorum ama bu olaya ne sebebiyet vermiştir diye çok düşünmüştüm ve şu sonuçlara varmıştım. Yazın çok sıcak oldugundan vücut sürekli ter atıyor dolayısıyla sıvı tüketimini az aldığımdan olabilirdi, bir diğeri diyetimde sıfır tuz vardı. Bunun oranı daha yüksek gibi. Vücut sürekli ter attığından tuz kaybediyor. Ama yaz ayında değiliz şuan. Peki yapısal olarak çabuk terleyen biri misin yoksa çok az mı terlersin ? Bir diğeri ise sert antreman yapmak. Yani vücudu aşırı zorlamak. Yetersiz dinleme ile birleşirse vücut toparlanmadan tekrar ağır hareketler yaparsa zarar görebilir. Bunların dışında nazar bile değmiş olabilir. Dediklerime dikkat et bakalım. İnşallah eski sağlığına kavuşursun kardeşim. Hayırlı akşamlar
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

Bu arada geçmiş olsun inşallah birşey yoktur.

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Eylül 2012
  10. Bahadır.1993

Bahadır.1993 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    @coombo5

ugrastıgın ıcın coook teşekkür ederim . sızın konunuzu okudum bu konuyu acmadan once nefes olayı aklıma yatmıştı cok zorlandıgımda acaba yanlış mı alıp verıyorum dıye ama bugun bench presste cok cok dikkat etmeme ragmen yıne agrı gırdı . tansıyon da sorun yok 12 -7 cıktı doktor kan testlerın cok guzel dedi. damar catlaması boyle olmaz dedi . sabah onkolojiye gidicez orası yonlendırıcek benı ama tedavı olsamda bu agrı her zorladıgımda kafatasımı acıtcak gıbı hıssedıyorum :confused: eğer Rain man gibi beni de kardiyolojiye yollarsa ona oldugu gıbı benm de hıc gecmez heralde ..

11. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Benzer durumu ben de yaşamıştım, boyun düzleşmesi nedeniyle olduğu ortaya çıktı. Senin ağrının nedeni de boyun düzleşmesi olabilir. Bir nöroloğa görünürsen durum hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Röntgen çekerek durumun ne olduğu anlaşılıyor.
    Ancak bu ağrıyı ihmal etmeyip mutlaka nedeni kesinleştirmeni tavsiye ediyorum.

12. Bahadır.1993

Bahadır.1993 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    bugun sabah 9 da hastaneye gıttım norolojiye , uzman doktor muayene ettı , yatağa oturtup diz kapaklarıma ve dirseklerimin ıcıne cekiçle vurdu , trapezlerimi indirip kaldırttı . Beyin MR' ı cektirmek ıcın bursa merkezdeki hastaneye yonlendırdı(MR makinesi yokmuş hastanede) sabahtan gıdın hemen cekerler dedi ama cuma gunune randevu verdıler o kadar ısrarıma rağmen , özel hastaneyı aradım 400 tl dediler beyin emarına ama kendımı ıyı hıssedıyorum suan o kadar para vermek ıstemedım cumaya kadar beklıcem mecburen..

boyun duzleşmesınde sırt ve kollar da ağrıyormuş hocam ama benım sadece kafatası acım ve arada boyun acım oluyor

13. ayhancapan

ayhancapan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    * Yazın en sıcak günleri
    * Düşük karbonhidrat diyeti
    * Sıfır tuz
    * Düşük su tüketimi
    * Günde 3-4 kahve ve 4-5 duble çay tüketimi
    * Sabah aç karnına, şeker düşük iken bench press yapıyorum.
    * Bench Press sırasında sağ yanda daha çok, sol yanda daha az baş ağrısı
    * Çalışayı anında sonlandırıyorum. (Beyin kanaması ya da ödem riski korkusu ile)
    * Baş, kalp çok önemli, anında çalışmanızı sonlandırın.
    * Doktora gitmedim. Çok sıvı tüketmeyi deneyeceğim, uykumu da iyi alıp yeniden deneyeceğim. Bu anlık baş ağrıları tekrarlamaz ise sorun yok. Tekrarlar ise doktora gideceğim. Spora ara vereceğim.
    * Tavsiyeleri ve yorumları okudum. Benzer vak'aları başka arkadaşlarda da görünce nispeten rahatladım. Teşekkür ederim. Gelişmeleri paylaşacağım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:21 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:47 ----------

Massive Headache during Pulls ups/chinups/ pushups/ bench press etc. - Bodybuilding.com Forums
    yukarıdaki linkte, yetersiz sıvı alımı ve aşırı kafeine bağlamışlar (hatta kafein tableti kullanan var) şiddetli baş ağrısını, ama doktora git diyorlar.

Sudden onset headache on last bench press rep? - Bodybuilding.com Forums
    bu linkte de nefes alıp verişinize dikkat edin ve boynunuzu kasmayın, rahat tutun çalışırken diyorlar. Ve doktora gidin diyorlar.

Headaches while working out - Topic
    Bu linkte de doktor tecrübeleri anlatılmış genelde. Ağır çalışmaya bağlı olduğunu düşünüp, 3-4 ay ara veren bile olmuş ve bir daha baş ağrısı olmamış. Aşırı sex yaparken de aynı ağrılar olabiliyormuş. Doktorlar, baş ağrısına rağmen zorlamanın çok tehlikeli olabileceğini söylemişler.

Son düzenleme: 28 Haziran 2013
  14. ayhancapan

ayhancapan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar, yeni okudum bir sitede... Göğüs çalışırken, bir havluyu ensem ile sehpa arasına rulo yapıp koyuyorum ve baş ağrısı hiç oluşmuyor. Ayrıca body yaptığım odama klima taktırdım. Bol su içiyorum ve ısınmadan, kardiyo yapmadan da body yapmıyorum artık. Tansiyonumda ise hiçbir zaman problem yoktu.

15. iLLeqaLKinq

iLLeqaLKinq Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    bende geçen gün gaza geldim kulaklığı tktım çıktım dışarı okulun kale demirlerinde barfiks çekerken kafatasıma bi ağrı girdi sanki yanlardan sıkıyorlar çatlıcak gibi ağrı kesici içtim uuyudum sabah geçti

16. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Bu tarz organik bir sebebe (yani tümör,kırık vb. bir sebep) bağlı olmadığı düşünülen durumlarda, doktorlar genelde pek bir şey söyleyemez sana,tetkiklerinde de görünür bir şey çıkmayacaktır muhtemelen.Boyun düzleşmesi,fıtığı,disk oynaması ve ya kas kaynaklı ağrılar, fonksiyonel ağrılar olabilir.
    Senin yapman gereken en doğru şey,
    şimdilik spora ara vermek,istirahate çekilmek, vücut hareketlerine ve uyku duruşuna dikkat etmek,ağrı nüks edince ağrı kesici,kas gevşetici,sıcak uygulaması yapmak.
    Geçmiş olsun.

17. aburakd

aburakd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Konu hortlamis gibi olacak ama bu baş ağrısını çeken arkadaslar keşke kontrollerin sonucunu yazsalarmis. Ağrının aynısını su an ben de çekiyorum. İnatla spor da yapıyorum. Ancak ağrıyı azaltmanın ya da yok etmeyi bir tek trapezleri ufak ağırlıklarla çalışarak bulabildim. Fakat şınav çekemiyorum. Özellikle şınavın 30 undan sonra ağrı saplaniyor. Ayrıca gün içinde kafa ve boyun bolgemde rahatsız edici bir ağrı hissediyorum. Ortopediye gittim. Röntgende bir şey çıkmadı. Ağrının büyük ihtimal kastan kaynaklı olacağını söyledi. Ama yine de MR da da görelim fakat şart değil dedi. MR a henüz gitmedim. Bir de fizik tedaviye gorunecegim. İnternette de farklı bir çok bilgi olduğu için hangi bölüme gideceğimi de şaşırdım. Nöroloji diyen de var çünkü. Bu ağrıyı yasayan, tecrübesi olan arkadaşlar yazabilir mi?

18. aburakd

aburakd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Görüş belirtecek kimse yok mu?

19. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    konu kaslarda yada ortopedik yani kemiklerde olmayabilir. gün içerisinde su oranını biraz arttırarak daha fazla idrara çık. yüksek veya düşük tansiyon olabilir. yüksek veya düşük tansiyon, yüksek veya düşük şeker olabilir. benim tavsiyem detaylı ve takipli bir kontrol için dahiliyeye gözükmen yönündedir.

20. aburakd

aburakd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler görüşünüz için. Tansiyon olduğunu zannetmiyorum. Çünkü kardiyo vs yaparken hiç bir şekilde ağrı yaşamıyorum. Su içmeyi arttıracağım bir bakalım. Şeker olduğunu da düşünmüyorum çünkü zihin bulanması vs ya da ağrı biraz durunca vs güç kaybı da yaşamıyorum. Ancak bu konuda daha önce yazan arkadaşlar süreçten bahsetselerdi çok yardımcı olacaklardi.

Sayfayı Paylaş