Aşırı zayıflık ve boy sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Evopack tarafından 12 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Evopack

Evopack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba öncelikle 1 aydır BB yapıyorum.Fakat BB ile ilgili önyargılarım ve amacıma ulaşamama gibi şüphelerim söz konusu bu yüzden burdaki bilir kişilere sorma ihtiyacı hissettim.

Boy: 1.77

Kilo: 56

Ergenlik döneminde olduğumdan ve BB yapmanın ergenlik döneminde kemiklerin erken sertleşmesine neden olduğunu duydum bu yüzden size her 3 haftada bir başa aldığım programı yazayım bu programın boyumun kısalmasına neden olurmu sizce onu öğrenmek istiyorum.

I hafta

Bench press
    İnc.dump press
    İnc dump fly 4X8
    Pullower
    Zbar curl
    Alternate curl
    Dump scotcurl

II.hafta

Lat pull down
    Rowing mach
    Front Pulldown
    Dump Rowing
    Kickback 4x8
    Ez bar tricep
    push down

III hafta

ower head dump pr.
    Dump front rise
    shoulder press 4x8
    Leg etl
    calf

ayrıca hocamdan kilo almak için neler yemem gerektiğini sordum ve sadece akşamları yatmadan önce cicibebe bebek bisküvisi ve süte çikolata karıştırarak içip yatmamı tavsiye etdi fakat ben bu şekilde kilo alıcağımı zanetmiyorum mümkünse kilo alabilmem için program ve (protein hapı vs...) şeyler önerebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Gece süt içme yatmadan 2 saat önce hiç bir şey yiyip içme. Gece içilen süt büyüme hormonu salımını düşürür ve boy uzamanı engeller bu durum.

3. Evopack

Evopack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilk defa duydum sütü 2saat önce içme durumunu hatta çoğu kişi sütü içip direk yat der ilginç

4. Evopack

Evopack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dahayla sorunlarıma yanıt alamadım sorunlarıma cavabını bilen kişiler yazarsa çok memnun kalacağım.

5. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Gelişim çağında olan kişilerin ağırlığın altına girmeleri tavsiye edilmez. Bu sporu seviyorsan ve devam etmek istiyorsan vucudunu fazla zorlayacak ağırlıklardan kaçınmanı tavsiye ederim. Boy uzamasının duracağını zannetmiyorum fakat yavaşlayabileceğini düşünüyorum. Yaşının 17 olmasına rağmen boyunun 1.77 olması gayet iyi bence. Beslenme konusuna gelince düzenli beslenmen şart. Özellikle sabah kahvaltısını boş geçmemeni öneririm. Yumurta olsun peynir olsun bu yiyeceklerden bolca tüketmeni öneririm. Antremandan önce ve sonra et ürünleri (tavuk göğüsü,Biftek) gibi yiyeceklerinde sana yararı olacaktır. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

6. Evopack

Evopack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki benim şu an yaptığım programda boy uzamamı kısıtlayacak bir şey varmı ayrıca bu beslenme programı yeterlimi sence yoksa bir diyetisyene gözükmelimiyim?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:43 ----------

Arkadaşlar şu soruma yanıt alabilirmiyim benim üstte yazdığım hareketler boy kısalığına yol açarmı ? teşekkürler

7. Evopack

Evopack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dahayla sorunlarıma yanıt bulamadım yardımcı olabilirmi biri

8. pyro64412

pyro64412 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de 94 lüyüm, 1,78 boy 58 kiloyum

spor yapmadan kilo almaya çalışıcam yazın sadece yiyerek, ama sanmıyorum alabileceğimi..

sen de boya takmışısın 1,77 artık uzamasan da olur yeter

9. Evopack

Evopack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çevremdeki çoğu kişi 1.85 den aşşağı olmayınca gerçekden bu psikolojik bir sıkıntı doğuruyor ve bende aşırı özgüven eksikliği yaratıyor bu yüzden boy çok önemli benim için :)

10. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Ergenliğe geç girdiysen 25 e kadar yolu var.

11. Evopack

Evopack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dahayla bütün sorunlarıma yanıt alamadım lütfen bütün sorularıma düzgünce cevap verirseniz sevinirim çok ihtiyacım var bu sorduğum bilgilere çünkü teşekkürler.

12. SweetChild

SweetChild Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci - Futbolcu
    Yer:
    Elazığ
    dahayla ne abi ya Türkçe'yi düzgün kullan bi zahmet.

boyun uzar merak etme.

Sayfayı Paylaş