Aşırı zayıflık,antrenman süresi ve beslenme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve dbd14 tarafından 15 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dbd14

dbd14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar;

Değerli abilerim,ustalarım.Yaşım 17,ismim Deniz.190 boyundayım ve 65 kiloyum.Yani şu an 65 kiloyum.Bundan 2 ay önce yine 190 boy ve 57 kiloydum.Daha önceleri 1 aylık 2 aylık sürelerle toplam 3 ay VG sporu yaptım.Ve tabi ki bir yararı olmadı.Uzun boyum ve az kilom sebebiyle çok zayıf görünmekteyim.Bundan tam 1 ay önce tekrar bırakmamak üzere VG sporuna kararlı bir biçimde başladım.1 ay süresince haftanın 6 günü çalıştım.Çok az karbonhidrat ve antrenman önceleri protein tozu takviyesi aldım.Göğüslerim çok gerideydi.Kollarım çok inceydi.Kendi programımı yaparak her güne göğüs ve kol hareketleri koydum.17 yıl sonra belki de ilk kez su an göğüslerim ileri ve kollarım biraz daha genişlemiş bir şekilde yolda yürüyorum.Çevremdekilerde gelişimimin ve aldığım 8 kilonun farkındalar. Yağsız olduğum için karın kaslarım da çok belli.Küçüklükten gelen amele kaslarımla tenis topu gibi pazularım var.Düzensiz olduklarının farkındayım.Ancak vücudumun kendini topladığını hissediyorum.Abilerim bu kadar fazla antrenman yapmama karsılar.Kas yanması olayından dolayı.

Şimdi sizlerin görüşlerini almak istiyorum.Spora devam ederek yine haftada 5 veya 6 gün göğüs ve kol hareketleri fix olarak yapmaya devam etmeli miyim?
    Metabolizmam çok hızlı çalışıyor ve benden kilolu insanlardan ne kadar fazla yersem yiyeyim kilo alamıyorum.Nasıl bir beslenme programı önerirsiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler... :)

2. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    ne kadar yersem yıyeyım kılo alamıyorum lafı yanlıs benımde 195 arkadasım vardı 60 kg di yiyorum yiyorum kilo alamıyorum derdı bı gun oturduk yedık yedıgımın yarısını yedı yanı sen kendıne gore cok yedıgını sanıyorsun ama aslında hıc bırsey yemıyorsun yada oglen herkes 2 tabak yerken sen 3 tabak yıyorsun bı dahakı ogun aksama yanı 2 ogun yapıyor gıbı oldugundan kılo alamıyorsun veya yanlıs yemekler yıyorsun pılav makarna bulgur patetes tavuk et balık etı bunları yemen lazım yulaf mesela haftada 6 gun calısma heryerını calıs evde omuzda calıs bacakta al dumbelı egıl kalk 5 set mesela al 3 set yana acıs yap dumbel row vs bı suru cesıt var evde yapabılecegın forumdan bak programlara bıraz arastırsan herseyı bulabılırsın

3. dbd14

dbd14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler cevap için :)

4. Mr X

Mr X Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Haftada 3 yada 4 gun yeterde artar bile bu seviyede merdivenleri teker teker cikmak lazim programlamayida kendin yapma internetten yada hocana sorabilirsin

5. dbd14

dbd14 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ettim ama 3,4 gün hiç yeterli olmuyor gerçekten çok zayıftım vücudum çok şekilsizdi biraz olsun toparlandı izlediğim program sayesinde

Sayfayı Paylaş