Aşırı yavaş metabolizma için yardım

Konusu 'Bayanlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve YcYc tarafından 23 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. YcYc

YcYc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,
    Tiroidimin problemli olması sebebiyle normalin çok altında bi metabolizma hızına sahibim. Ama kilo takıntım dolayısıyla normal standartlarda yaşayıp orta kilolu olmak yerine aç kalarak -daha doğrusu artık midem küçüldüğü için aç kalmıyorum ama enerjim sürekli düşük- zayıflamaya çalışıyorum.
    Günlük ortalama 600-650 kalori alıyorum ve artık yavaş yavaş bu sınırı arttırmak ama hiç kilo almamak istiyorum (kilo verme gibi bir isteğim de yok artık).
    Gün içinde yediğim 2 öğünde (1 öğün 1 kaşık neredeyse) mümkün olduğunca az yağlı ev yemeği ve akşam yemeğinden sonra meyve yiyorum. (Meyvede şeker oranının yüksek olduğunu biliyorum ama bıraktığımda gün içinde gerçekten çok daha güçsüz oluyorum.). Ekmeği vs. zaten hiç yemiyorum.
    Spor olarak sadece yatmadan önce başlangıç seviyesinde callanetics egzersizlerini yapıyorum çünkü çalışma saatlerim ancak buna imkan veriyor.
    Sonuç olarak standartlarımı normale çıkardığımda kilo almamak için ne yapabilirim bu konuda gerçekten yardımınıza çok ihtiyacım var, şimdiden çok teşekkür ederim :)

2. helenetta

helenetta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bazal met hızınız kaç? ne kadar yavaş yani? az ve sık yemelisiniz hızı artırmak için
    benim met. da çok yavaş ama az ve sık yemekle hızlandı azda olsa

3. YcYc

YcYc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Net rakamı bilmiyorum, hiç ölçtürmedim ama şu ankinden nasıl daha az yiyebilirimki? Fizilsel ve zihinsel engel dışında bi insanda olabilicek en işkence özellik herhalde yahu metabolizma yavaşlığı.

4. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Bir kere oncelikle psikolojinizi hazirlamalisiniz.bunu yaptiktan sonra bol bol su icme gun icinde (3-4 lt) asansor kullaniyorsaniz birakin kolaya kacan seylerden uzak durun mesela alisveris merkezine girdiniz yuruyen merdivene binmeyin eger normali varsa yoksada tersten binin cikin :D az ama cok ogun yiyerek sonuc alabilirsiniz meyveyi eger sonrasinda enerji harciycaksaniz yiyebilirsiniz iyidir aksam 7 den sonra yemeyin ama

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

5. YcYc

YcYc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Su içmek gerçekten arttırır mı hızı? :O Damacanayla içeyim madem :D Mümkün olduğunca hareket etmeye çalışıyorum zaten gün içinde ufak tefek şeylerde. Akşam 7den sonra yeme işi çok zorluyor beni çalışma saatlerim dolayısıyla, her ne kadar hafif yemeye çalışsam da mecburum saat konusunda :(

6. asude

asude Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Bu besleme sistemiyle metabolizma daha da yavaslar ve size eziyet olur bir kasik yemekle olacak iş degil.ayni hatayı ben de yaptığım Icin biliyorum zararını cok gordum ama dogru beslenmeyi uygulayinca istediginiz sonuçları alabilirsiniz

7. YcYc

YcYc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İşte onu ben de biliyorum ama yardım istediğim nokta bu. Nasıl bir beslenmeye normale döndünüz onu biraz anlatsanız daha bir yardımcı olacaksınız :)

8. asude

asude Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Bu siteyi ağustos ayında tesadüfen buldum,burada beslenme üzerine yer alan tüm yazıları okudum.Makaleler bölümünde yer alan tüm yazıları hatmettim.Şu anda her gün 5 yumurta beyazı,300-450gr arası beyaz et,200gr yağsız yoğurt,sebze yiyorum.Karbonhidrat için de elma ve pirinçli disk yiyorum miktarı duruma ihtiyaca göre değişiyor.Metabolizmam hızlandı.

9. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Metabolizma hızlandırma hakkında bildiklerim ;
    2 bardak soğuk su geçici olarak %30 hızlandırır
    Acı yemek iyidir
    Yagsız tuzsuz patlamış mısır bunlar iyi gelicektir ve ara öğünlü beslenmeye de dikkat et , az az ve sık yemeye özen göster.

Sayfayı Paylaş