Aşırı yağlı olma durumu

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve sofa tarafından 12 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar forumu komple okudum yağ yakımı ve yağ yakıcılar hakkında bilgi sahibiyim.Ancak benim durumum biraz farklı.

Ben 23 yaşında 1.75 boyunda 75 kg ağırlığında bir gencim.5 yıl önce fazla kiloluydum.Bu kilolarımı akşam saat 5 ten sonra hiçbirşey yemiyerek yani aç kalarak verdim.Bunun neticesindede vücudumda aşırı bir yağlanma meydana geldi.Şu anda kollarım bacaklarım normal fakat aşırı bir göbeğe sahibim.Giyindiğimde belli olmuyor.Zayıf duruyorum fakat göbeğimi gören şaşırıyor.
    Yağ oranım %26,5.Ölçüm yaptığım eczacı bile çok şaşırdı.Ultimate marka l carnitine aldım salona gidiyorum.Ancak hiç ağırlık kaldırmadan yanlızca kardio egzersizleri yapiyorum.Yinede bu göbek gidiceğe pek benzemiyor.Aşırı yüksek olan bu yağ oranımı nasıl aşağı çekerim?Göbeğimi nasıl eritirim?Lütfen bana yardım edin kafayi yicem ne denediysem olmadı olmuyor.

2. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo/boy oranınıza göre yağ oranınız oldukça yüksek. Bu boyda ve kiloda yağ oranınız %20 yi geçmemeliydi. Tahminen yanlış diyetler uygulayarak yağla birlikte kas kaybı da yaşadınız. Bu nedenle sadece kardiyo yapmak yerine ağırlık idmanları da yapmalısınız. Böylece kas miktarını arttırarak yağ oranını düşürürken aynı zamanda kas kütlesinin artmasıyla birlikte hızlanan metabolizmanızın yağ yakımı için size daha fazla yardımcı olmasını sağlayacaksınız. Ayrıca kas kütlenizin artması yağın vücutta duruşunu değiştirecektir ve fazlalıklarınız daha az farkedilir hale gelecektir. Daha fazla bilgi için Yağ yakma hakkında bilmeniz gereken 10 şey adlı makaleyi okumanızı öneririm.

joker23 bunu beğendi.
  3. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım göbeğin yağlanmayla alakası yoktur kendimden biliyorum göbeği mekik türü karın egzersizleri yaparak 1 ayda yok edebilirsin fakatkarnında yağ tabakası kalacaktır ama göbek olmayacaktır... bu spora ilk başladığımda bendede göbek vardı dediğim gibi karın egzersizleri ile yok ettim...

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Göbeği yok etmek yağ eritmek değil midir?
    Yağ tabakası kalıp da göbek olmaması ne demektir?
    Mide büyüklüğü veya kas tabakasından mı bahsediyorsunuz?

Karın egzersizleri ile mide eritebiliriz demişsin, yani mide egzersizi ile ya kas eritiliyor (ne demekse) ya da mide küçültülüyor?

Eğer mide egzersizi ile kastınız yağ yakmaksa, forumda bölgesel yağ yakımının olmadığı, mide çalışması ile karın yağlarının erimesi arasında anlamlı bir ilişki bulunmadığı konusunu defalarca anlattım, yine anlatırım.

Lütfen mesajınızı biraz daha açık yazınız ve yanlış yönlendirmeler yapmamaya dikkat ediniz.

Bozo-Baku, joker23, moztin ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın bonatchi, siz defalarca uyarsanızda yine insanlar kulaktan dolma bilgilere devam ediyorlar. Bunun onune geçmek imkansız. Spor hakkında bilgisi olmayan herkezin bildiği en buyuk yanlış mekik çekmekle göbek eritmektir.

Vücudu yağlı olan bir insanın mekik çekmekle harcayacağı zamanı aerboik ve kardio çalışmalarına harcasa inanın bundan oldukça buyuk fayda sağlar.

Tanıdıgım butun herkeze mekiğin karın kaslarını geliştirdiğini ama yağ yakmadığını anlatmaktan dilimde tüy bitti.

Sonucta karın kaslarını sıkılaştırdıktan sonra üzerindeki yağı eritmesseniz daha buyuk ve kocaman bir göbeğiniz olmayacakmı?

Bencede çevrenızdeki herkeze spor hakkındaki yanlış dusuncelerının değişiminde katkısı olması sağlanmalı.

Bu tarz mesajlar yenı baslayan kisilere örnek teşkil ettiğinden dolayı bu konu hakkındaki herkezin bilgilenmesi gerekir.

saygılar.

BFK, cruciatus ve bonatschi bunu beğendi.
  6. Bozo

Bozo Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    İyi Günler Dostum.Benzer Bir durumda Olan Ve Bb yapan Birsi Olarak Sana Elimden geldigince Yardımcı Olayım...

Sporda 6 Yaşından beri Alt Yapısı Olan Birisiydim 15 yaşında yaşadıgım bazı problemlerdne ötürü Sporu Bıraktım ve 1 yıl fastfood Besine Agırlık vermemden ötürü 65 kilodan 113 kiloya Cıktım Daha sonra 3 ayda 75 kiloya sporsuz Diyetle İndim.Bunun sonucunda vucudum aşırı yağlandı , Cünki diet ile Bütün Kas kitlemi kaybetmiş durumdaydım bir kaç yıl bu durumdan şikayetci oldum , Fakat daha sonra evde kendime prensip edinip hergün mekik cekip sopa twist yapıp bu durumu bir nebze düzelttim.Fakat hala vucut tam kıvamında deildi fakat geçen yıl eylül ayında body Sporuyla tanıştım.Bu spor Hayatıma Gerçekten farklı bir yön Vermeye başladı , şuanda hala devam etmekteyim ve cok memnunum
    Peki Body e Başladıgımdan Beri ne değişti??

Bodye Başladıgımda bicepslerim yağlı ve 34 dü.Kastan Bir nebze eser yoktu , bir tane şınav bile çekemiyordum.Kilom 86 idi ( boyum 1:80)

Simdi bodye başlayalı 7 8 ay olmasına rağmen kolum sogukken 39 sıcakken 40 41 Durumda ve Geçen gün denedim 35 tane şınav çekebiliyorum :) Kilom 92 olmasına rağmen vucudum cok daha şekilli duruyor.Tek sorunum göbegim Onunda altında da Kas oldugundan eminim.

Şimdi sonuc olarak yapmam gereken tek şey 1.5 ay sıkı bir diyet ve definasyon dönemi ile bütün vucudumu şekle sokmak ve Bunuda Başaracagım...

Benden Sana Tavsiye ise Direk Kilo vermeye ( yağları yakmaya) calısma önce bir kaç ay Hatta sabrın varsa 1 yıl Kas kütleni arttırt daha sonra güzel bir programla birlikte Yağlarından Kurtulmaya çalış.Cünki Vucudunda Kas varken Günlük harcadıgın Enerji Cok DAha fazla oluyor Yani Kilo vermeyi ( Yağlardan Kurtulmayı ) cok daha Kolay Başarabilirsin...

vandamme bunu beğendi.
  7. Bozo

Bozo Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Öncelikle İyi Akşamlar.

Sizler Gibi Bu Sporda Biryerlere Gelmiş ve Bize Ekol Olacak Kişilerden Gerçekten Bu Forumda Cok Faydalı Bilgilere SAhip Oldum.Bunun İçin Öncelikle Sizlere Teşekkür Ediyorum.

Bunun Yanında Tekrardan Forumlardan Kazandığım Bir Bilgiyi , Bu Konuyla Alakalı Olduğu İçin burda Açmak İstiyorum.Bölgesel Zayıflama Olmadığını Defalarca Forumda Okudum Fakat Aynı Forumda Şu Bilgilerede SAhip Oldum.Vucut Yağ Yakımına Başladıktan Sonra , Yani Antremana Başlayıp Yağ yakımı Sürecine Girdigimiz Anda Vucut En Fazla Yağı Çalışan Bölgelerden Yakıyor.Buda Şu Demek Olmuyormu Örnegin İyice Isındıkdan Sonra Mekik Çeken Birisinin Harcadıgı Efora Dayalı Olarak Yaktığı Yağlar Mekik bölgesi Karında Oldugundan Karın Bölgesinden Değilmidir?Belki Azdır Ama Azda Olsa Programımıza Bölgesel Yerlere Ağırlık Vermek Gerekmiyormu??

Örnegin x= Bir Program Olsun

Beli Yağlı Bir Kişi x Programına Extradan +100 Cakımekik Koyaması Gerekirken
    Göbegi Yağlı Bir Kişi X programına Extradan +100 Normal Mekik Koyması Gerekmezmi?

Yani Benim Bu Bütün Forumdan TOpladıgım Anafikir Şuydu , Bölgesel Yağ Yakımı Bulunmamaktadır Fakat Antreman Ortasında Yapılan Bölgesel Hareketlerde Vucut O Bölgedeki Yağları Daha Fazla Kullanarak Enerjiye Çevirir....

Burda Aklıma Takılan Tek Soru Şu Oluyor , Erkeklerin Yağ Deposu Göbekleriyken Kadınların Kalça Kısımları Oluyor.Peki Yağ Depomuz Göbek Kısmıykende Benim Yazdığım Durum Geçerli Oluyormu?

Tekrardan Teşekkür Ediyor İyi Forumlar Diliyorum...

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle yazılarınızı okudum, bendede aşırı bir göbek sorunu vardı ve su an bir nebze olsun bu durumu duzelttim. 118 cm bel çevresinden 93 cm indirdim.

şu an için diyetimde yaptıgım tek değişiklik, basit şekerden uzaklaşmak ve yağı biraz azalttım aynen yemeğe devam ediyorum.

sorunuza gelecek olursak, daha öncede kesinlikle belirtildiği gibi, bel ve karın yağının eritilmesi için, gunde 1000 mekikte çekseniz bu işe yaramıcaktır.

Cunku yağın yakılabilmesi için oksijenli enerji üretimi (Aerobik) egzersizleri mutlaka yapılması gerekir.

vücudu yağlı olan birisinin, mekik çekmesine pek fazla gerek yoktur. Bununda sebebi daha oncede söylendiği gibi karın kaslarının sertleşmesi kişiyi daha da göbekli yapar.

Koşuda iyi bir karın kası çalıştırıcı egzersizdir yürüyüşte. Ancak tabiki bunların birinci amacı Kan dolaşım sistemini iyileştirmek ve yağ yakımını sağlamak, kisinin kondüsyonunu arttırmaktır.

Etkili yağ yakımı icin neler yapılabilir?

Kesinlikle suresi 30-45 dakika arası olan aerobik calışmaları (yüzme, koşu, kürek çekme, ip atlama, bisiklet)

Yukarıda saydıklarımı kesinlikle form durumu berbat insanlar bile yerıne getirebiliyor.

Eğer kendinizi yeterince güçlü hissediyorsanız şayet, hiit antremanlarını denemenızde oldukça fayda var bence.

Cunku bende uzun yol bisikletçisi iken, nasıl oldugunu anlamadan buyuk oranda kilo almıstım. tabi bunda off yani kış donemlerinin etkisi var.

Uzunkardio ise en uzununu ben yaptım ( bir gunde 20 saat pedal çevirdim 280 km yol gittim ) ve formum mukemmel olmasına rağmen tahmın edeceğiniz gibi epey kası yaktım vücudumda. Bu buyuk bir yıkım demektir.

İşte artık bisiklete devam etmemeye karar verdım ve önce vücudumu forma sokmanın pesindeyım.

Bu sırada hiit antremanları ile tanıstım. İnanın bir insan saatlerce kardio yapsın, ama biride çıksın 20 dakika hiit antremanları yapsın uzun kardio yapan kisiden oldukça formunda kondüsyonu artmıs ve hem fizyolojik hemde zihinsel olarak daha fazla iyi hissedecektir. Metabolik hız oldukça yükselecek ve yağ depolanması daha da azalacaktır.

Bence ilk etapta karın hareketleri yapmayın, sadece sırt kaslarını guclendirmek icin ters mekik yapabilirsiniz.

Ayrıca, yerı gelmişken söyleyelim. Mekik çekmek hızlı hızlı eğilip kalkmak demekte değil.

Hareket gayet yavas ve dikkatli yapılması gerekiyor. Gözlemlerime göre herkezın yaptıgı en buyuk hata hareketleri hızlı hızlı yapmak.

Bir süre bence karın çalısmalarını azaltın, cunku bölgesel yağ yakımı yoktur ve vücut yağ oranı dusmedikce karın kası yapmaya calısmanın insanı daha göbekli göstereceğini söyleyebilirim.

saygılar.

Bozo-Baku, BFK ve Bozo bunu beğendi.
  9. Bozo

Bozo Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Verdiğiniz Aydınlatıcı Bilgiler için Teşekkürler.Sölyedikleriniz Gerçekten bir kulagımdan Girip Orada Kalacak Nitelikte Yararlı Şeyler...

10. BFK

BFK Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ozaman benim gibi göbekli insanlar (yağ oranı fazla) mekik (6x15 yapıyorum) yerine daha aerobik hareketlere baş vurmalı sonucu çıkıyor yazdıklarınızdan dikkat edicem teşşekürler

11. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Hocalarim o zaman ben direk badybuildng olayina girip diyet yapiyorum kilomda 2-3 kilolul bir dusus
    Saglayip 2 ay bady calisirsam sanrnm bir nebze yuzum guler.2 ayin sonundada cardio calismalarina basliyorum.

12. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    slm coyote yukarıda bahsettiğin hiit antremanlarını biraz açabilir misin yada konuyla ilgili makalelere yönlendirirsen minnettar olurum teşekkür ederim

13. blackeneds

blackeneds Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
  14. Ayse9292

Ayse9292 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba. Ben 25 yaşında bir bayanım . 165boy 72 kg ölçülerim . Yağ oranım 28.5 .herblife Shake içiyorum her sabah öğün yerine . Bugün harline burner,hardline (1000lik) lcarnatine ,harline cla ve harline vitanemine başlayacağım. Haftanın 3 günü 30 dkplates yapıyorum (çoğu hareketi yaparken çok zorlanıyorum ve terliyorum .bu sebeple çok verim alamıyorum platesden.) haftanın 2/3günü sabahları 1 saat yürüyorum .4öğün yemeye dikkat ediyorum .et sotelerde Minimum yağ (örn:günde 1/2yemek yaşığı zeytinyağı) kullanmaya çalışıyorum . Ekmek ve şekeri kestim . Hergün 2yada 3 haşlanmış yumurta beyazı ve 2yada 3 kaşık lor tüketiyorum .3 haftadır bu programı yapmama rağmen sadece göbeğim 2 cm inceldi.kısa zmanda yağ oranımı düşürüp kas oranımı arttırmak için (özellikle popo bölgesinde) neler yapmam lazım ? Bugün başlayacağım hardline ürünlerini nasıl kullanmalıyım? Yardımınıza ihtiyacım var

15. Whoomp

Whoomp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bu harbelife işe yarıyor mu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş