aşırı utangacım lütfen bakar mısınız!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve gokhann1 tarafından 26 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. gokhann1

gokhann1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Selamın Aleyküm .Bayramınız kutlu olsun abi ve kardeşlerim.Ben 14 yaşındayım ve aşırı utangaçım tıpta sosyal fobi denen bir hastalık var bu tarz bişeyim işte.Ne bir kızla nede 1 arkadaşımla konuşabiliyorum.hadi onu geçin babamla annemle konuşurken dahi utanıyorum.Lise 1 e geçtim bu sene.herkes birbiriyle çok güzel konuşurken ben mal gibi duruyorum öyle.1 kız var benden hoşlanıyo güzelde bu kız.feceden mesaj felan atıyo konuşuyoruz faceden ama yüz yüze 1 kelime edemiyorum.Kız meselesini takmıyorum çokta.önemli olan bu illetten kurtulmam yardımlarınızla.geçen arkadaşlarla konuşuyoruz okulda 5-6 kişiyiz.benim aklımdan şunlar geçiyo:
    - Kendimi aptal durumuna düşüreceğim.
    - Herkes benim gerçekten salak olduğumu düşünecek.
    - Söyleyecek hiçbir şey bulamayacağım. Donup kalacağım.
    - Eğer ağzımı açarsam sesim bir tuhaf çıkacak.
    - Kalbim fena halde çarpıyor, ya kalp krizi geçirirsem.
    - Çok tuhaf görünüyor olmalıyım.
    - Bir kaçabilsem.
    - herkes bana bakıyor.
    - Ne kadar sıkıcı olduğumu düşünüyorlar.
    - Kendimi kontrol edemeyeceğim.
    - Kızaracağım, titreyeceğim.
    -Ölmek istiyorum.
    -Al işte saçmaladım.
    -Neden konuştum ki sanki.
    -Tam bir eziğim.
    -LANET OLSUN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BU HERZAMAN BÖYLE VE BANA YARDIM ETMENİZİ İSTİYORUM.LÜTFEN BEYLER SABAHTAN AKŞAMA KADAR HER ŞEYE VAKİT HARCIYORUZ..2DK YORUM ATARSANIZ KARDEŞİNİZİ ÇOK SEVİNDİRİCEKSİNİZ BUNDAN EMİN OLUN.HATTA SEVABA BİLE GİRERSİNİZ ABİLERİM.LÜTFEN YORUM ATIN....

2. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Annenle babanla bu durumu konuşup psikologa gitmeni tavsiye ederim.

enter33, gokhann1 ve mr_dblue bunu beğendi.
  3. gokhann1

gokhann1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    caner abi psikolog işi olmaz.(anneme babama açsamda pek takmazlar.önemsemiyolar beni :( )
    bu arada ben fotolarımı koymayı unutmuşum,3 aydır falan evde çalışıyorum.dumbelle sadece.

http://imageshack.us/photo/my-images/705/fotoraf0007ig.jpg/

http://imageshack.us/a/img17/7561/fotoraf0017e1.jpg

http://imageshack.us/a/img850/61/fotoraf0013p.jpg

http://imageshack.us/a/img696/643/fotoraf0018e1.jpg

pısırık ezik süt çocuğu diyorlar bana (yüzüme karşı değil tabi ama diyorlar) hiç kavga etmedim diye.bende bu işe merak sardım vücut yapıcam çok kararlıyım.

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    sosyal fobiniz yok bence gayet girişkensiniz. çoğu kişi bu tür sıkıntılarını burada paylaşmaya cesaret edemez. burasıda sosyal bir platform. bu yaşlar ergnlik dönemi yaşları beyninizin içinde kimyasalar patlıyor. bizim hayal edemeyceiiz testesteron seviyelerine her gün çıkıyorsunuz. paniklemeye gerek yok yani gayet normalsiniz :) git arkadaşların ve çevrenle konuş belki rezil olacağın durumlarda olacak ama bu sosyal fobinden değil hayata olabilecek şeyler sadece. böyle şeylerden korkmayın ve bu güzel sporun tadını çıkartın. bodybuilding en büyük getirisi özgüvendir kaslar çok sonra gelir. iyi çalışmalar..

gokhann1 bunu beğendi.
  5. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Takmaa lisede açılırsın emin ol :) Şöyle düşün, gördüğün en güzel kızın senden ne farkı var oda senin gibi kaka yapıyor :D her şeyin aynı. Hayatı takma rahat yaşa. Ve böyle olmak için kendini kasma ve kesinlikle kendin gibi ol. Yapmacık olursan iyice çuvallarsın. Kendin ol, rahat ol. . .

Ocensers, Onur09 ve gokhann1 bunu beğendi.
  6. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    bana lisede neler diyorlardi.:D sallamisim dünyayi. Cok fazla kafaya takiyorsun sen

Buarada güzel gidiyorsun. Aslinda salona yazilsin sana ilac gibi gelir herseyi unutuyor insan :)

gokhann1 bunu beğendi.
  7. gokhann1

gokhann1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok saol letsev abi. ama tek bildiğim ve gerçekten kaliteli ,insanların bu sitede olduğunu öğrendiğim için buraya yazma isteği duydum."sosyal fobin yok ve gayet girişkensin"demişsinya abi.ben akrabalarının yanında bile 1 kelime edemeyen hemen kızaran titreyen ve biraz daha o ortamda durursa gözü sulanan birisiyim.1 kız geçenlerde"ben hiç senin gibi birisini görmemiştim,demişti."aslında haklıda ben dünyada tekim.... :( :(

---------- Post added at 23:54 ---------- Previous post was at 23:51 ----------

çok sağolun abilerim. Ya hocam burdan yazdığınız mesajları bile okurken kızarıyorum ve az önce gözlerim doldu.

---------- Post added at 23:56 ---------- Previous post was at 23:54 ----------

çok sağolun abilerim. Ya hocam burdan yazdığınız mesajları bile okurken kızarıyorum ve az önce gözlerim doldu.

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123

boşver ben kız olsam karın kaslarına bayılırdım. eminim çoğu kızda bayılıyordur. eğer gerçekten başka bir sorun olduğuna inanıyorsan bir şeklde bir profosyonelin yanına git ve yardım iste :).

gokhann1 bunu beğendi.
  9. gokhann1

gokhann1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    exsisman abi. salona yazılmayı düşünüyorum ama işte utangaçlık.... evde dambılla zorlanarak son setleri çıkartabiliyorum ama orda nasıl ağğğğ auğğğ diye kasıcam kendimi :( hem herkes bana bakıyo gibi gelicek buna eminim

10. sthammer

sthammer Guest

Hiç kimse ya da hiçbir şey senin ruhsal durumunun nedeni ya da kaynağı değil; rahat ol açıkçası dünyanın umurunda bile değilsin, bu insanların dedikleri neden senin umurunda olsun ki…
    Seni rahatsız eden ve kendin olmaktan alıkoyan rastgele düşünceler de birer belirtidir, kendin ve çevrenle uyumsuz bir durumda olduğunu gösterir. Zihnin yaşama direndiği an ortaya düşünceler çıkar, boşver gitsin, bu dünyaya gelirken fikrimiz sorulmadı, ama çark dönmeye devam ediyor, ölümden dahi korkmanın anlamı yok ve hayatı gözünde o kadar da büyütme
    Eğer istediğini elde edemezsen acı çekersin, eğer istemediğin bir şeyi elde edersen de acı çekersin; ama daha fenası istediğin bir şeyi elde edersen yine acı çekersin, çünkü ona sonsuza dek sahip olamazsın. No Mind felsefesi, hiç düşünce, bir kızla çıkmak istiyorsan, düşünme sadece yap, çünkü eylem duygu ve düşüncelerden her zaman daha güçlüdür. Bir savaşçı eylemde bulunur ve aptallar sadece tepki verirler…
    Sosyal fobi bende de vardı, tabi ben psikotik depresyon eşliğinde yaşadım, aslında hala olmayan sesler duyuyorum yolda yürürken; ama umursamamayı öğrendim, gerçek olmadığını biliyorum, espirili bir deliyim :) Reçeten: seni daha çok sosyal ortamlara sokacak bir vasıta ve bu da kız arkadaş.
    Benim kız arkadaşımında sosyal fobisi vardı asıl beteri bu :) kızla 3 ay face’den konuştuk her gün yüzyüze gelmemize rağmen…

2157 ve gokhann1 bunu beğendi.
  11. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    herkesin bağırdığı hatta bazılarımızın anırdığı ortamda senin ufak tefek ıkınmalarının hiçbir ayıbı olmaz.biraz sosyal faliyetlere katılmanı tavsiye ederim spor olur sanat olur ama tek başına yapma grupça olsun.

celeron ve gokhann1 bunu beğendi.
  12. gokhann1

gokhann1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Dr.Steelhammer. doğru diyosun abi aslında.öyle bir yazmışsınki şuanda kızı arayabilirim :D çok saol abi belkide hayatımı düzene sokacak olan şeyi gerçekleştirdin.ve hiç tanımadığın birisi için(ben)bu kadar ciddiye alarak ve uzun bir yazı yazdığın için gerçekten teşekkür ediyorum .saygılar abi..

sthammer bunu beğendi.
  13. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    tamam millet bakar ama sen sallamayıp işine bakacaksın. sana bakan adamın kendisi de aynı sesleri 5-10 dk sonra çıkartacak zaten :) salona gitmen iyi olur daha verimli çalışırsın özgüvenin artar daha değişik insan tipleri görürsün insanlarla ilişkilerin çeşitlenir. yurdumuz salonlarında çok orjinal ve ilginç insanlar var :)

gokhann1 bunu beğendi.
  14. gokhann1

gokhann1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler abi.elim iyileşsin ilk işim salona yazılmak olacak :D

15. sthammer

sthammer Guest

nasıl bir eziyet çektiğini en iyi ben anlarım, senin yaşına yakın olduğum lise dönemlerinde hoşlandığım bir kız vardı, 6 ay öküz tirene bakar gibi bakıştık kızla, kız geliyordu benim sırama, kitabımı karıştırıyordu ben yüzümü başka yöne çeviriyordum duh , sonradan öğrendim kız da bana aşıkmış :( ama olmadı çünkü yok özgüven yok özsaygı, eğer sen kendinden nefret edersen, sevmezsen, bir başkasını nasıl sevebilirsin, faydam olduysa ne mutlu bana, ilerde sorunla karşılaşırsan bana özel mesaj atabilirsin, hadi iyi geceler, vücutta iyi bu arada thums:

celeron ve gokhann1 bunu beğendi.
  16. 45_Burak

45_Burak Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    aynı durumdaydım başkalarının benim üzerimdeki düşüncelerini çok fazla sorguluyordum. ama bir kaç aşk durumlarında olumsuzluk olunca kendini bu kadar germek saçma gelmeye başladı. sosyal fobi gibi bir şey bende de vardı bak spor salonuna yazılmıştım tabi orada konuştuğum yetkili kişi ile ilk defa konuşuyorum böyle çok fena geriliyordum avuç içlerim terliyordu salonda böyle birisi yanındaki makineye bakar ama sen bana bakılıyor gibi algılarsın buda garip bir durumdu. bu psikolojik durumun üstüne gitmem gerektiğini okudum sonradan salona giriyorum hocama selam verirdim oda bana biraz yakından ilgilendiğinden sıcak karşılardı hoşuma giderdi soyunma odasına girdiğimde oradakilerede selam verirdim onlardan cevap almakta hoşuma giderdi sonradan kafama takmamaya başladım. bence sende hemen bir salona yazıl en azından arkadaş edinebilme ihtimalin var bu durumdan kurtulabilirsin. ha birde oradaki hocana böyle bir durumum var işte nasıl yapmalıyım beni biraz yönlendirir misin de sana yardımcı olacaktır. unutmadan birde evde kitapta oku ben okuduğumda faydasını gördüm böyle kurduğum cümleler bile değişiyor ayrıca sen lise 1 sin konular biraz zor kitap okumanın inan ki o konuları rahat anlaman üzerinde etkisi olacaktır. ben şuan bir kütüphaneye gidip lise düzeyindeki 100 temel eseri bitirmeyi düşünüyorum sende denemelisin bende lise 1 öğrencisiyim başarılar :) :)

gokhann1 bunu beğendi.
  17. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende de saydığın durumların bazıları vardı hala biraz var ama çoğu kişinin dediği gibi kimseyi umursamamaya çalış.. biraz artist,cool takıl..:) ben değil onlar düşünsün havasına gir..;)

gokhann1 bunu beğendi.
  18. gokhann1

gokhann1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    45 burak.çok saol kardeşim senle ben hemen hemen aynıymışız. :D sadece benim böyle olmadığımı duymak güzel geliyor.elim iyileşsin salona yazılcam.bu arada sen kaç aydır gidiyosun? ve fotoğrafların varsa veya facen onları yaz konuşalım kardeşim.ben istanbuldayım.

19. 45_Burak

45_Burak Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    ben manisa/akhisarlıyım :D iki buçuk ay oldu vücut hafif hafif şekle giriyor :D hoca bana barfiks şınav squat falan yaptırıyor bazen ağırlık çalışıyorum ve haftada bir gün crossfitt yapıyoruz şuan aman amanlık vücudum yok hala yağlarım var ama atacam 1 2 ay sonra :D biraz kalıp var 1.83 boy 74 kiloyum.

gokhann1 bunu beğendi.
  20. gokhann1

gokhann1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    hocam sen lise 1 e gidiyorum dedin :D 183 boy 74kg :D woww.ben seni bulamadım facede avatarında ne var :D

Sayfayı Paylaş