aşırı protein alımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve assid tarafından 8 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    ben yanlış yazmışım 1500-1600 gr arası herhangi bir spor yapmıyorum böyle devam ediyimi yoksa azaltıyımı sizce???

2. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Yine yanlış yamışssın :) .

http://www.turkas.net/turkas.saglikli.beslenme.besin.degerleri.asp
    Verdiğim tablodan örnekle İnek sütü (yağlı normal süt) 3.2 gr protein, 1 Tam 57gr Yumurta 7 gr protein. Besinlerin protein değerleri böyle. Sen yanlış bakıyorsun galiba. Body yapanlarda ağırlığının 2 katı kadarı protein tüketir. Yani 70 kg bir body ci 140gr protein tüketmesi lazım. Sen 1500-1600 gram derken neyi kastettiğini anlamadım ama doğrusu böyle.

3. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Günlük beslenme miktarımızın %15’ini proteinler oluşturmalıdır. Aşırı protein alımı; meme, rahim, bağırsak, pankreas ve böbrek tümörlerinin gelişimini kolaylaştırır. Bu nedenle sürekli kırmızı et yiyen kişilerin kanser olma riski ayda bir kez kırmızı et yiyenlere göre 2,5 kat fazladır. Ancak protein yetersizliği de T-lenfositlerinin faaliyetlerini yavaşlatarak bağışıklık sistemini bozduğu için kanserlerin daha çabuk ilerlemesine sebep olur. Kırmızı et yerine balık, tavuk, hindi tercih edilmelidir.

http://www.saglikveguzellik.net/akciger-kanserine-iyi-gelen-faydali-bitkiler.html

4. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    senn verdigin siteden baktım topladım proteğin 75 çıkıyo body yapmıyorum.Sence normalmi?

5. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Kilonun eş değerinde gram olarak protein alman yeterli olacaktır. Ağır işler yapmıyorsan fazla takmana gerek yok.

6. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    spor yapmayanlar kiloları kadar alsalar yeter de artar bile.

bbciler vucutlarının 1.5-2 katı kadar alsalar yeter. 2.5-3 yapmaya çalışıyor millet bence zararlı bile

7. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    aslı olan lbs x1 dir oda kg 2.25 e denk geliyor ayrıca kime göre yeter neye göre bu konularda uzmanmısın eğitimini mi aldın böyle net şekilde konuşabiliyorsun

Son düzenleme: 24 Nisan 2011
  8. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Katılıyorum
    Söyle bir durum var ben bench de 50 kg barbell da 25 kg basan bir adamım Ben proteini kgm x 1,2 ü alırsam

bench 150 kg basan 50 kg barbell yapan bir adam kg basına 2,5 almalıdır Neye göre protein alımı

9. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    her ogunde mutlaka protein tuketmeye bakın. bunların hesabını yapmak o kadarda kolay değil. coğu kaynak kilo *2-3 diyor. bunu normal gıdalardan karsılamak imkansız cok fazla yemek yemek gerekir. ikincisi bu kadarproteini vucut alacakmı ?? yani siz o yemekleri yer shakeleri içersiniz ama vucut bunların tamamını alırmı ? yada ne kadarını alabilir. yarısı tuvaletede gidebilir. bu durumda en ideal protein alımı duruma gore değişecektir. siz iyisimi her ogunde bir şekilde bir protein kaynağından yararlanmaya bakın. hiçbirşey bulamazsanız 1-2 bardak sut içmelisiniz.

birde kilo * 2 yapıyorsanız. bunu biraz daha azaltın bakalım. mesela * 1.5 'e çekin. gelişimöinizi izleyin herhangi bir değişiklik yoksa neden daha fazla tuketmeyede gerek yok bence.

sergio olivia zamanında kilo *4-5 aldığı donemler oluyormuş. bir ara kilo * 1.5 - 2 ye indirip bir donem bu şekilde devam etmeyi denemiş. ve gelişiminde bir değişiklik olmadığını farkedince. daha sonra hep boyle devam etmiş (hikaye asağı yukarı boyleydi).

siz kilo*3-4 te yiyebilirsiniz. onemli olan reseptorlerin bunların ne kadarını kabullendiği bence. iyi çalışmalar. ..

Sayfayı Paylaş