Aşırı Kiloluyum

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve tayf tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. tayf

tayf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tayfun
    Yer:
    ankara
    Herkese selamlar

arkadaslar ben kucukluğumden beri kilo problemi olan biriyim suanda 27 yasindayım boyum 1.70 kilom ise 98

son zamanlarda merdiven cıkarken hatta yururken bile nefes nefese kaldığım ıcın 1 hafta once spor salonuna yazıldım. Spor salonuna yazıldığım gun 101 kilo idim , bu 1 hafta icerisinden 4 gun salona gıtme sansım oldu ordakı hocadan yapman gerekenler hakkından tavsiye istedim bana bir kağıda bı kac egzersız hareketlerı yazdı bunları calıs dedi , sonra hıcbır ılgı ve alaka gormedım.

ilk iki gun kosu bandında yurume - kosma , stepper , bısıklet ve twist aletlelerinde calıstım 3. gun karın kaslarını calıstıran bı alette calıstıkdan sonra ayağa kalktıktan sonra karın kaslarımın ınanılmaz cektırme yaptığını hıssetmenle olduğum yere oturmam bır oldu kendı daha fazla zorlamadan bıraz dınlenıp spor salonundan ayrıldım , bu arada bundan 5 6 yıl once karnımdan buyuk bır amelıyat gecırdım ve göğüsümün hemen altından bel bolgesıne kadar buyuk bır amelıyat ızım var , bu bolgeye yakın yerlerde daha cok cekme hısettım , bu cekme olayı 3 gun kadar surdu bu arada bende ıslerımden dolayı spor salonuna gıdemedığım ıcın 3 gun dınlenmıs oldum.

Birde bu ameliyatlı olmamdan dolayı galiba bedenimin ust tarflarını zorlayamıyorum herkes gibi şınav felan cekemıyorum 1 2 tane yapınca olduğum yere yığılıyorum , cok cabuk yoruluyorum

Bu işde cok acemi olduğum için forumu okurken bircok bilmediğim terimlerle karsılastım anlamadığım yerler oldu kafam cok karıstı o yuzden bu baslığı affınıza sığınarak acma gereği duydum.

Kendi durumumu az cok anlatmaya calıstım , okuduklarımdan spor salonunda kendi başıma yapmaya calıstığım egzersızlerın yanlıs olduğu anladım sızden rıcam bana uygun tavsiyelerde bulunabilirmisiniz , nasıl calısmalıyım neler yapmalıyım , neler yapmamalıyım yardımcı olursanız sızlere mınnettar kalırım

Hayırlı gunler

2. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle ağır sporlar yapmamalısınız. Şu aşamada ağırlık kaldırmanın veya karın egzersizleri yapmanın size bir faydası olmayacağını düşünüyorum. Bisiklet ve koşu bandında yapıcağınız kardiyo çalışmalarını diyetle destekleyerek kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Vücudun şekillenmesi için fazla kiloları attıktan sonra diğer idmanlara başlayabilirsiniz. Ama spordan da önemli olan diyet. Ne kadar spor yaparsanız yapın beslenmenize dikkat etmezseniz kilo veremezsiniz.

Sayfayı Paylaş