Aşırı kilo problemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve artıkyeter tarafından 31 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. artıkyeter

artıkyeter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kendimden az bahsedeyim yaş 34 boy 169 kilo 114 yaklaşık 6 ay önce karar verip artık diyet denirmi bilmiyorum
    şekerli ve unlu her şeyi kestim 6 ay önce 134 kiloydum şuan 114 lere geriledim kilo vermem yavaşlayınca 1 ay önce parkta yürüyüşlere ve eve eliptik bisiklet aldım eliptikte sıkılsamda parkın 1500 metrelik parkurunda tempolu ortalama 6 tur atıyorum artık bu işin dönüşü yok deyip yeni açılan bir spor salonuna 1 yıllık üye oldum 1 haftadır haftada 3 defa salona gitmeye başladım salona başlayınca yürüyüşleri azalttım sorunum şu spora yüklendikçe kilo vermem hızlanmıyor
    hatta salona başlamam la beraber 1.5 kilo aldım ne yiyip içiyorsun diyeceksiniz bekar biri olarak ekmek şeker bulunan hiç bir şey yemeden pirinç yerine bulgur yiyorum makarna çok az tüketmekle beraber yoğurt hariç her hangi bir sos kullanmıyorum önemlimidir bilmiyorum ama makarnayıda kepekli tüketiyorum sabahları kahvaltıyı sütle yapıyorum peynir zeytin domates lor peyniri ve yumurta yiyorum

mantık olarak şöyle düşünmüştüm eskiden evden işe işten eve hayatım vardı işim çokta ağır değil ancak hareketsiz bir işte değil geri kalan tüm vaktimi pc başında geçiriyordum şekeri unu kesince 4 ayda 16 kilo civarı verdim sonra kilo verme durma noktasına geldi pilavı cok seven biriydim 2 . aydan sonra onu bile tamamen kestim artık son aylardada işyerinde cıkan aşırı yağlı kızartma türü şeylerine yememeye başladım kilo verme yavaşlayınca yürüyüşlerle destek olayım dedim onuda yeterli görmeyip salona yazıldım artık ordan ilerisi varmı bilmiyorum piskolojik midir bilmiyorum doktorla hastaneyle pek aram yoktur o yuzden diyetisyene falan gitmedim

biraz uzun oldu artık kusura bakmayın

2. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Abi öncelikle aldığın kilo kas kütlesi şimdi karbonhidrat tüketimini kesme akşam 6 dan sonra yemek yemeni kesmeyi öneririim kas kaybı yaşamak istemezsin bu yüzden sabrediceksin yoğurtun lıgt olanını seç . Ağırlık antremanı yapmanıda tavsiye ederim. Amtremanından sonra 45 dk kardiyo yap antreman olmayan günlerindede sabahları aç karnına koşu yap bunlar eğlenceli şeyler ben 100 kilodan 70 kiloya düşmüş biri olarak söylüyorum sabret ve azmini kaybetme abi

artıkyeter bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş