aşırı hızlı kilo alıp verme

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 9 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    benim sorunum aşırı hızlı kilo alıp verme eğer çok yersem anında kilo alıyorum örneğin haftada 2-3 kilo kadar ki tartıldığımda sabah aç karnına tarrılıyorum ama bir haftaa az yiyeyim hemen 2 kilo veriyorum tartıldığım zamanlarda sabah aç karnına yani tokken ya da tuvalete girmeden önce değil anlamıyorum sorunu lütfen yardım edin

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    senin aldıgın veya verdigin 2-3 kilonun yarısından fazlasının su alımı ve su kaybı oldugunu düşünüyorum..
    yediklerini artırınca dogal olarak su alımını da artırmıs oluyorsun.. ve vucut agırlıgın dogal olarak artıyor..
    yediklerin azaldıgında vucut su kaybediyor ve kilonu azalmıs görüyorsun..
    yani senin kaybettiğin veya aldıgın kilolar yag veya kas degil kanımca..
    ve bu tarz sudan kaynaklanan kilo oynamaları ise gayet normal..

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Çok büyük oranı suyla alakalı tabi ki. İnsan bol yediği zaman, bol tuz ve şeker de almış oluyor. Bol tuz ve şeker demek vücutta fazladan bol bol su tutulması demek. Biraz yemeyince de bu sular gidiyor ve şişkinlik kalmıyor. Ben bazen ipin ucunu kaçırınca vücudumun gerçekten şişerek irileştiğini hissediyorum ve bundan keyif alıyorum ama tabi bir günde 3 kg. artış görmek pek iç açıcı olmuyor.

4. bozkurt28

bozkurt28 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    doktor
    Tabiikide vucuttaki tuz oraniyla ilgili su toplama ve su kaybi seninki,karbonhidratlar da vucutta su alimina sebeb olur,o yuzden zaten dietin ilk baslangicinda vucut buyuk oranda su kaybeder ve hizli hafifler ilk iki 3 hafta.

5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    aslında doğru diyorsunuz ama ben bunun yanında çok suda içerim o kadar su kaybı olması garip geldi blitz sen demişsin ya vücut irilesiyor diye sende nasıl oluyor ben çok yemek yediğim zaman sadece göbeğim çıkıyor

6. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bende de tabi ki göbek çıkıyor ama bunun yanı sıra kaslarımda bir hacim artışı oluyor. Kaslar arttıkça daha iyi anlaşılıyor bu hacim artışı. Son zamanlarda bu şişmeyi çok ciddi yaşamaya başladım. Dışarıdan da farkediliyor; insanlar bir büyümüşsün sen diyorlar, sonra sönüyor.

7. body şampiyon

body şampiyon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    body-fıtness tranier
    Yer:
    istanbul
    Kilo alıp verme

Senin kilo alıp vermenin arkadaşlarında dediği gibi su ve tuz kaybının yanında bilinçsiz beslenme olduğunu düşünüyorum.Bir anda karnını doyurmak nerden baksan 3-4 kilo oynatır.bu şekilde yapıyorsan eğer öğünün en az 6 sefer olmalı ve dengeli gıdalar almalısın.

8. candas

candas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm ya bendede war bu sorun ne zaman bırkıorum sporu muaazam bi kilo veriom yani uzun sürede veriorum ve son zamanlarda çatlaklar olmaya başladı a.q ben bu derinin üff moralimi çok bozuyo warmı böle sorunu olan biri? yada bunlara çzüm önerileri olanlar

9. ZOE

ZOE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    BANKACI
    Yer:
    ISTANBUL
    bence senin sorunun ogun atlamanda...yemek yemeyi unutanlardansan bir anda cok yemek yeyip dengeni bozuyorsun demektir.. bu arada vucudunun su dengesi de bozuluyor tabi...tuzu cok alan biriysen bu sende ödem denen bi siskinlikte yapar.. su da cok iciyorsan bu tuz suyu vucudunda tutar.. gobek bolgenden alman cok dogal cunku erkekler genelde gobek ve belden kilo almaya meyillidirler..
    yemek yemeyi bir duzene oturtmalisin bence, bol proteinini alip bu sporu da duzenli yaparsan kilon dengeye oturacaktir..

Sayfayı Paylaş