1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Aşırı derecede göğüs orantısızlığı nasıl eşitlenir

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve barfiksPro tarafından 20 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar küçükken geçirdiğim bir kaza sonucu sağ kolum soldan nereden baksan 2-3 cm kısa. buda hareketleri yaparken solun sağdan daha çok çalışmasına yol açıyor mesela bench press yaparken sadece sol tarafım yanıyor gibi hissediyorum sanki sağ ile hiç yapmıyorum ne kadar oraya yüklenmeye çalışsamda olmuyor. genelde sadece sağ göğüs ile dumbell press, butterfly girerim 3-5 set ama yinede bir faydasını görmedim yani yaptıklarımdan hiçbirinin bir faydasını görmedim bu orantısızlığı gidermenin bir yolu yok mudur

Ekli Dosyalar:

2. Charizard

Charizard Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Daha çok dumbell kombinasyonlar ile çalış smith machine ve bench press hariç diğer hareketlerde de bar kullanabilirsin curl extension larda sorun yaşayacağını düşünmüyorum

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    sadece sağ ile setlere giriyorum ama bir faydasını göremedim. bench press daha ana hareket olduğu için solu daha çok geliştiriyor ama sağ sanki hareketi nizami olarak yemiyor hani yarım yapıyor gibi. şöyle söyleyeyim birgün sadece bench press çalışsam ertesi gün sadece solum ağrır sağım hiç çalışmamış gibi ağırmaz. şınavdada aynı öyle.

4. HG!

HG! Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sağ ve sol göğsünüzü dumbell press hareketinde ayrı ayrı çalıştırmayı denerseniz bir fayda görebilirsiniz bence. Böylece hareket sırasında daha rahat odaklanıp, aradaki dengesizliği oluşturacak form bozukluklarını gidermeniz daha kolaydır.

SoldiersOfGod ve barfiksPro bunu beğendi.
  5. brkyydnn

brkyydnn Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Arkadaşların dediği gibi bencede dumbell ile çalışırsan oluşan dengesizliği hissederek dengeleyebilirsin bu şekilde devam edip biraz sabredersen olur diye düşünüyorum, ayrıca setleri tamamladıktan sonra bir iki set eksik bulduğun tarafına ekstra set koyabilirsin.

barfiksPro bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş