Aşırı İsteksizlik ve Yorgunluk

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Schwarz tarafından 15 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Schwarz

Schwarz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar merhaba. Sporda 6. ayım ve son zamanlarda patlak veren yogunluk ve isteksizlik sorunum var. Yani önceleri spor yapmamak icin kendimi zor tutardım gercekten her gün icimde bi enerji olurdu spor icin. Fakat su son 1 aydır özellikle spora zar zor gidiyorum. Kendimi her zaman yorgun hissediyorum. Öyle ki spor yaparken esniyorum sürekli. Bunun sebebi ne olabilir ve buna nasıl bir çözüm bulabilirim

2. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Beslenmen nasil. Haftada kac gun calisiyorsun. Antrman saatlerinimi degistirdin, yada agirmi giriyorsun idmanlari.

GT-I9190 cihazımdan gönderildi

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Klise bir cevap olucak ama mevsim degisimi dicem:)Vitamin eksikligide bu söylediklerine sebep olabilir.özellikle vitaminB

PeNa ve Orkun Oltu bunu beğendi.
  4. Dr.Who

Dr.Who Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Uyku düzenini oturttun mu yoksa arada geç saatlere kadar oturuyor musun ? Çünkü bende şu son 1-2 hafta gece 2-3 civarı yatıyorum gerçekten çok uykusuzluk çekiyorum buda enerjime yansıyor

Son düzenleme: 15 Mayıs 2014
  5. Schwarz

Schwarz Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Beslenmem eskisiyle aynı sayılır sadeece yaz geldigi icin karbonhidratı kıstım biraz. Antreman seklimde eskisine göre aynı piramit sistemi ve yapabildigim max agırlık. Önceden 6 gün giderdim simdi iste dedigim gibi isteksizlik yüzünden bunu 4e indirdim.
    Uyku düzenim malesef uzun zamandır öyle. Gece 2 sabah 10-11. Ne kadar düzeltmeye calissamda düzeltemiyorum. Bende bundan kaynaklandıgını düsünüyorum ama öncedende böyleydi degisen bir sey yok

6. Dr.Who

Dr.Who Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Değişen bir şey yok demişsiniz.Acaba sebep psikolojik mi ? Depresyon tarzı şeyler olabilir.Maalesef bende kafaya çok takanlardanım gereksiz şeyleri çok düşünürüm işte bu yüzden beyin tam kapasiteyle çalışamıyor bu nedenle de gün içinde enerjim düşüyor.

7. 0xhex

0xhex Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    hocam biseylerde degisiklige git ne bilim yemek duzeninde olur antreman duzeninde olur youtubedan bodybuilding motivation videolari izle gaza felan gel :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Uzun süredir ağırlık antrenmanı yapanların bir hafta ara vermesi hem bu isteksizlik, motivasyon eksikliğine hemde eklemlerin ve tendonların dinlenmesine yardımcı oluyor.
    Benim önerim bir hafta tamamen bırakın spor yapmayın diyet de yapmayın normal beslenin ev yemekleri yiyin. psikolojik ve fiziksel olarak tamamen dinlendirin kendinizi.
    Bu yöntem bende her zaman işe yaramıştır, bu bir hafta sonunda, salona gidip ağırlık kaldırmak için can atar hale geliyorum.
    Daha detaylı bilgi için google'a "deload" yazabilirsiniz.

Bekci ve PeNa bunu beğendi.
  9. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Her yıl bu tip aşırı yorgunluk isteksizlik periyodlarına giriyorum ,bu dönemler de antremanları kesiyorum Aranel'in belirttiği gibi dönüş yaptığımda problem kalmıyor ,bazı dönemler nox kullanıyorum ister istemez bir anda en sert antremanlara giriyorum buda bir çözüm yolu .

Aranel ve Bekci bunu beğendi.
  10. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    günlük yasamındaki stres kaynaklı olabilir beslenme yetersizliği asırı antrenman kısaca herşey olabilir dinlenmemek çünki insanlar genelde o istekle fazla antrenman yapdıklarını farkedemio olabilirler çünki yeterince motivsyon istek ve o enerji vardır gibi ancak vücut tabi bunu fazla yukleninnce bu sekilde gösterio overtraining konusunu ciddi şekilde bir arastırırsan soruna gayet gzel cevap bulabilirsin

Sayfayı Paylaş