Ağrısı devam eden kasların çalıştırılması.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ozzy tarafından 19 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Arkadaşlar antrenman sonrası henüz ağrısı bitmemiş kasların tekrar çalıştırılması doğru mudur, yoksa yapılmaması mı gerekir? Mesela ben yıllar sonra yeniden başladım ve adaptasyon sürecindeyim, 2 gün önceki antrenmandan dolayı şu anda neredeyse vücudumdaki her kas eşit şekilde ağırıyor, bu güzel bir şey, ama ağrılar bitmeden tekrar antrenmana gitmeli miyim merak ettiğim bu.
    Teşekkürler.

2. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    ben bu durumda herzaman çalışmadan yana oldum hatta bu ağrıların sona ermesi içinde özellikle yaptım kaslar sıcak olduğu sürece ağrılar hafifledi ve kayboldu bana kalırsa uygun olanı antreman öncesi güzelbir jimlastik ısınma hareketleri sonra çalışmaya devam bir zararını görmedim bu güne kadar

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ben de edobey'in yaptığını yaptım uzun zaman. Ama doğrusu çok ağır kasılmaların, özellikle uzun aradan sonra oluşan hamlık ağrılarının üzerine gitmek iyi değil. Misal kollarını düz uzatamayacak kadar kasıldıysa biceps kasların, bence o kasılmalar geçmeden biceps girmemelisin. Ama tamamen geçmesini beklersen de bu sefer başladığında yine hamlık ağrısı çekebilirsin. Zaten normal çalışma dönemlerinde de off dönemde kaslar belli bir miktar ağrıyor. Kas ağrısı o seviyeye düşünce/yaklaşınca, tekrar çalıştırabilirsin ağrıyan kası.

4. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Çok ağır bir kasılma veya acı yok, tatlı tatlı ağırıyorlar :) Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim kafam rahat etti ve çok yardımcı oldu.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    çalışılmalı derim eğer ödem yapmışsa dağılması açısından hatta aynı hareketin yapılması gerekir ikinci olarak çalışılacaksa agır değil hafif şekilde çalışılmalı

tugi190794 bunu beğendi.
  6. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Ara verıp yenıden basladıgımda cesıtlı sekılde denemeler yaptım,
    cok hafıf kılolarla basladıgımda oldu, cok agır kılolarla basladıgımda,sık sık calıstıgımda , dogrudan yuksek yogunluk calısmalarına gırdıgımde.

En ıyı sonucu her kas grubu ıcın ılk ıkı antrenman hafıf gırıp daha sonra ıse dogrudan basabılecegım maxımum kılolarla
    8-6 tekrarlar kullanarak ve sonrasında da o kası agrı sızısı tamamen gecene kadar dınlendırerek elde ettım.

Flexorun dedıgı gıbı hafıf bır sızı varsa cok hafıf bır antrenman yapılabılır, ama ben salona gıttıgımızde hıc bır bahane olmadan
    o gunu hakkını vererek ve ya agır yada kısa dınlenme surelı veya cok tekrarlı bır programla sıddetlı bır antrenman yapmamız gerektıgını dusunuyorum. Kaslarımıza salona gıttıgımızde sunu demelıyız:

Besın dedın verdık, proteın supplement dedın sagladık, testo dedın caktık- bazen tabıı :p , yeterınce dınlendın,ne yapacagını nasıl yapacagını bılıyorsun sımdı aldıklarını haketme zamanı - hesap zamanı sakın benı utandırıım deme

7. ozzy

ozzy Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    Burada demek istediğinizi tam olarak anlayamadım. Her kas grubu için ilk iki antrenman derken, aynı gün içinde yapılan bir kaç hareketin ilk ikisinden mi bahsediyorsunuz yoksa 2 hafta hafif çalıştıktan sonra ağır kilolar basmaya başladığınızdan mı?

8. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Ornegın gogusu ele alalım , ılk gun hafıf calıstın , 5 gun sonra bır hafıf gogus antrenmanı daha , ondan sonra bırdahakı antrenmanda artık agır ve sankı hıc bırakmamısın gıbı kendını zorlamaya baslıyorsun ve tabıı kaslarında 3-4 gun agrı oluyor
    agrı gectıkten sonra bır gun daha o kasa zaman tanıyıp sonra gene salona agır calısmak uzere gıdıyorsun.
    Iyı beslenmek ve ıyı dınlenmek cok onemlı tabıı yoksa teers teper

9. solomonn

solomonn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    göğüs şiş!!

herkese merhaba
    6 7 ay önce 1 ay çalışıp bırakmıştım bodyi. o zmn 20 ile başlayıp 50 kg ile bırakmıştm benchte rahtlıkla kaldırıyodum. 3 gün önce tekrr başladım ağırlıkları azaltarak 30 kiloyla başladım ilk günün sonunda kollarım tutmıcak şekle geldi sabah tatlı bi ağrı vardı sadece yinede dün çok az çalıştm lat makinesnde sırta çekme yaparken sol omuzmda ağrınn yoğunlaştığını farkettim ve strech yapıp bıraktım. sabah uyandığımda ise sol kolumu zor kullanır hale geldim. şuan göğüsleri kollara bağlayan yerde ağrı var özellikle solda. göğüsler şişti sağ taraftan şikayetçi değilim ama sol göğüsm eskiden sağdan ufak olmasına rağmen daha büyük şuan ve ağrıyo acaba hamlıktanmıdır yoksa sakatlıkmı oldu şimdiden teşekkürler

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    uzun süre kasılmamış kasa bilinçsizce yüklenmenizden kaynaklanan bir ağrı. dinlenme ile geçicektir.

bazı kişilerdeyse dinlenme ile kas ağrısı geçtikten sonra sakatlık ağrısı ortaya çıkıyor kas ağrısı sakatlık ağrısını bir müddet gizlediğinden kişiler sakat bölgeye yaptıkları egzersizlerle dahada kötü bir sonuç elde ediyor.

en güvenlisi alışma döneminde hafif girmektir bunun size zararı değil yararı olmakta.

solomonn bunu beğendi.
  11. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    konu açılalı uzun zaman olmus ama benım aklıma takılan baska bi boyut var.
    mesela bugun göğüs + biceps çalıstık.
    2 gün sonra omuz + triceps çalışacagız. ama hala göğüslerde ve kollarda hafif ağrı var.
    buna ragmen antrenman yapmakta bi sakınca var mıdır ?

12. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer ikinci gü biceps ve göğüs çalışmayacaksan tabikide bir zararı olmaz ama biceps ve göğüs çalışsaydın -o konuda pek bilgim yok- ama yazılan yorumlardan dolayı bir karara vardım: evet olabilirdi :)

13. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Kas ağrısı vücudun bir önceki çalışmadan sonra kendini henüz toplamadığının açık bir göstergesidir. Göğüste ağrı olupta bacak çalışırsan da durum aynıdır vücut büyümeyi reddedecektir, çalışılmamalıdır ve 1-2 gün daha dinlenilmelidir. Önemsemeyip çalışılabilirsin ama zaman kaybı olacaktır ve recovery süresini uzatacaktır.

14. occaner

occaner Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    konya
    öncelikle ikinize de fikirlerinizi belirttiğiniz için tesekkur ederım.ama tam farklı cevapları vermıssınız.

bana kalırsa chillout'un dedıgı daha mantıklı dogru gibi.
    bu konuda baska yanılıyorsak lutfen soyleyın..

15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S - Ağrıyan Bir Kası Çalıştırmalı mıyız ?
    C - Çalıştırmamak daha doğrudur. Bacak çalıştırırsanız ve bacaklarınız "Squat" hareketinden dolayı ağrıyorsa ve o gün "Göğüs" çalışmanız varsa sorun yoktur. Fakat bacak çalışmanız varsa ve bacak kaslarınız son bacak çalışmasından sonra halâ ağrıyorsa, en az bir gün daha dinlenmelisiniz. Çünkü kaslarınız dinlenirken gelişir ve yenilenir.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/antreman-ile-lgili-en-ok-t11362.html

melankolia_sago, occaner ve fitnessboy bunu beğendi.
  16. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler link ve verdiğin bilgiler için Cabarov ben aslında yanlış söylüyorum zannetmiştim chillout'un dediklerinden sonra ama ben doğru söylüyormuşum meğer :)

17. chillout

chillout Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dış Ticaret
    Bu sporda kesin yargılar yok ve istedigin herseyi denemesi bedava, göğüs ve dolayısıyla omuzda ağrı varken sağlam bir bacak antremanına gir bakalım ne kadar verimli geçiyor
    Sınır sistemin bı kere kendini toplamamış vucut dinlenmeye beslenmeye bol su tüketmeye ihtiyacım var diyor bacak calisip ne yapacaksın, dinlenmenin önemini iyi kavramak lazım

18. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bir şey soracağım benim sağ bicepsim çok sağlam sert ve yuvarlak bir şey çıkıyor sıkınca ama sol bicepsin yuvarlak değil tamam onu geçtim bir yere yaslıyorum kasımı ağrıyor hemen elimle bastırınca da garip oluyor içine giriyor yumuşacık oldu ama sağ taraf çok sıkı. Ne yapmam gerekiyor bir de sol bicepsi sertleştirmek için az ağırlık çok tekrar yapayım mı?

19. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    ben 48 ssat sonra çalışırım ağrı mağrı dinlemem. hep te işe yaradı bugune kadar.

Sayfayı Paylaş