Ağrı yoksa boşuna mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AmonSeler tarafından 27 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. AmonSeler

AmonSeler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben göğüs çalıştığım zaman daima ertesi gün o bögeye bastırınca, gerince vs emeğimin karşılığı olan ağrıyı, acıyı hissediyorum fakat diğer bölgelerde bazen hissediyorum bazen hissetmiyorum.. Özellikle biceps.. Genellikle antrenmandan sonraki günde bicepste pek ağrı hissetmiyorum... 3 antrenmandan 1i ağrılı oluyor (örnek) buda moralimi vs bozuyor..Ertesi gün ağrı yok ise boşuna çalışmış mı sayılırız? Açıklarsanız sevinirim.

2. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Ağrı yoksa tabiki boşuna değil, her zaman ağrı olmayabilir. özellikle küçük kas gruplarında ertesi gün ağrı yakalamak zor çünkü küçük kas grupları büyük kas gruplarına göre daha hızlı yeniliyor kendini.

Bir sebebi de sürekli aynı hareketleri yapmak, programına farklı hareketler eklemeyi dene.

3. Ninares

Ninares Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilisim
    Yer:
    Istanbul

Aranel arkadaşımın verdiği örnekten yola çıkarak bende bir örnek teşkil etmek istiyorum' Ön kol ( Flexor ) kasları mesela onlardada durum aynıdır yani illaki ağrı olsun diyip 8 hareket girmemiz gerekmez

4. arda5511

arda5511 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar ben 14 yaşındayım gittiğim spor salonlarında yaşımın küçük olduğu gerekçesiyle body building e başlamam pek onaylanmadı.Bir tane spor salonu göbeğimden dolayı 2 aylık bir kardiyo programı sonrası çok yavaş bir biçimde kas çalışmaları yapabilceğimi söyledi sizlerin görüşlerini alabilirmiyim

5. AmonSeler

AmonSeler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki arkadaşlar sağolun verdiğiniz bilgi ve örnekler için.

Sayfayı Paylaş