ağrı ve halsizlik

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve rockyyy tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. rockyyy

rockyyy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben antrenmanımı evde dumble la çalışıyorumweightlifter.dumble lar biraz hafif kaçtığı için set halinde olabildiğince çok tekrar yapıyorum kaslarım ağrı ve kızarasıya kadar tekrar yapıyorum yüksek verim almak için.her kas gurubu için geçerlidir bu örneğin biceps ler için 4x50 falan yapıyorumdumbelllls 50 şınav vs sizce yaptığım doğrumu birde antrenmandan sonraki günlerde ağrı devam ediyor bazen 3 gün sonra geçtiği oluyor ama alıştığımda 2 günde geçiyor dizlerimde sorun olduğu için her gün ağrı kesici alıyorum duyduğuma göre kaslardaki ağrının doğal olarak geçmesi daha iyi olur diyorlar sizce sakıncası olurmu birde ağrı varken tekrar entrenman yapsam nasıl olur sizce teşekkürler

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    4*50 lik setler kas arttırmaz aksıne overtraınıng olursun ve kasların kuculebılır..Agırlıkları arttır calıstıgın agırlık 8-12 tekrar yapabılecegın bır agırlık olsun..

3. HipersoniX

HipersoniX Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Ağrı varken antreman yapmamanı öneririm.Misal pazular ağrıyorsa sen yine yüklenirsen aşırı çalışma olur,verim alamazsın.4x50 yaptığına göre baya düşük ağırlıklar kullanıyorsun.Ben sana bu ağırlıkları bağlayıp tek el haraket yapmanı öneririm.(Misal 3 kg ağırlığın var bunları bağla birbirine 6 kg çalış.)Fakat iki kolunda da aynı tekrar ve seti yap.Simetri açısından.4x50 çok fazla bence. onun yerine ağırlıkları bağlayıp 3x15 veya 3x 20 felan yap.50 şınavı tek yatışta ve nizami çekiyorsan,güzel bir sayı.

Rahatsızlığın varsa tabii ki ilaçlarını almaya devam et.Kas ağrısı ile diğer ağrılar başkadır.Aldığın ilacın kasın geçmesine pek faydası dokunacağını zannetmiyorum.(Kendin daha iyi bilirsin bunu.)

Başarılar..

4. mt34

mt34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaslar kimisi diyor ki az tekrar çok ağırlık daha iyi şişirir ama şekilsiz olur , çok tekrar hafif ağırlık da kası inceltir ama şekilli olur.. forumda bu tarz baya mesaj gördüm..
    ben şimdi 1.80 boy ve 58 kilodayım.yaşım 18. çok cılız ve çelimsiz bi vücudum var. hangi yolu tercih edeyim..evde şu an 5 kglik dumbellarım var 1 haftadır onlarla calısıyorum 1 ay sonra falan 8 kg ye geçerim.. her hareketi 4x10 ypaıyorum dogru mu ? yoksa direk 8 kg ye mi geçiyim ama 5 kg bana hfaif gelmiyo omuz ve gögüs calısmalarında zorlanıyorum bacak calısmalarında da yorgunluktan bacaklarım titriyor

5. rockyyy

rockyyy Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun arkadaşlar trewq evet çok ağırlıka az tekrar az ağırlık çok tekrar ama benim gibi fazlada yapma ben fazla yapıyorum çünkü alt yapı var 12 yaşında başlamıştım vücut çalışmaya vücudum alışık sadece kafama takılan bir kaç sorum vardı onun için arkadaşlara teşekkür ederim aydınlattıkları için.

Sayfayı Paylaş