Ağda sonrası oluşan batık ve sivilceler için

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve arsonist tarafından 5 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Çoğu kişi gibi bende ağda yapıyorum hem de uzun zamandır.Yan etkileri hepimiz biliyoruz.
    Ağda sonrası geçen göğsüm bayağı sivilcelendi bende düzeltmek için bişeyler araştırdım paylaşmak istedim.

Ağda sonrası kullanılan Çay ağacı yağı diye bir dalga var.Böyle ağır kokuyor ağda sonrası bunu uygulamak mikrop kapmayı ve bu yüzden sivilce oluşmasını engelliyor.Ayrıca ağdayı yaparken steril bir şekilde yapmak dikkat etmek lazım.
    Çay ağacı yağının yanında ağda yaptıktan sonra yapılan bölgeyi nizoral ile yıkayıp biraz bekletip durulayın.Bu nizoral olayını sık sık kullanmak gerek bence.Onun dışında oluşan sivilceler için ise acnelyse işe yarıyor gene bir bilene danışın ilaç ağır biraz.
    Batık oluşumu ise sık sık karşılaştığım bir olay be berbat ediyor adamı.Bunun için de haftada 2 kese yapacaksınız ve sert şekilde.Batığın sebebi tamamen cilt yapısı ile alakalı ölü deriyi atamayan cildin altında gelişiyor kıllar.Ayrıca bir förmül daha var onu denemeye başlıyacağım bu da peeling yöntemi.
    Haftada 2 kez yapılıyor.1çay bardağı kaynamış soğumuş suya 5adet 0.5 gr aspirin atılıyor,tortusu dipte bırakılıp sprey şişeye alınıyor haftada 2 kez vucudumuza sıkıyoruz sorunlu kısımlara,2 saat bekletip duruluyoruz.Aspirinde peeling için kullanılan bir madde var ölü deriyi soyuyor batık olmuyor.
    Mutlaka bunları denemenizi öneriyorum.

Sayfayı Paylaş