Ağırlıkla dizi karna çekme ( Weighted Incline Leg-Hip Raise)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Achilles1980 tarafından 30 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir

Bu hareketi programa dahil etmeyi düşünüyorum. Fakat korkum bu hareketin beli kalınlaştırıp kalınlaştırmadığı ayrıca oblik hareketlerini ağırlıksız yapıyorum. Üst ve orta abdominaller için makinada ağır kilolarla crunch yapıyorum. Ağırlıksız 3-5 dakika twist ve yanlara eğilme yapıyorum. Olayın yağ oranıyla alakalı olduğunun farkındayım. Merak ettiğim bu hareketi yapıp memnun kalan ve ya bel kalınlığı minimumda tutan arkadaşlar aramızda var mı ? Amaç beli kalınlaştırmadan 8 pack..

mc_burax bunu beğendi.
  2. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    8 pack olayı zancilerde var sanırım. Hareket konusunda ise bunu barfiks demirine tutunarak yapman daha iyi olur. Ağırlık eklemene gerek yok ;)

Achilles1980 bunu beğendi.
  3. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Yok zigbog beyazlarda da var hatta örneklede gösterebilirim. Ayrıca ağırlıksız kendi vücut ağırlığımla yapabiliyorum. Captain's chair ve ya barfiks demirinde bacak kaldırmayı. Zorlamam lazım gibi hissediyorum alt karını endişem bu hareketin beli kalınlaştırıp kalınlaştırmaması. Gerçi hüsnü kuruntuda yapıyor olabilirim.

4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    nerde okudum hatırlamıyorum(Hatta okudum mu onuda hatırlamıyorum:D). Ama alt karın kaslarından fazla korkmamak lazımmış. Çünkü alt karın belki biraz beli kalın gösterebilir ama ondan çok seksi gözükürmüş. Ki bence doğrudur. Millet Brad pitt vücudu diyip druyor ki bence o vücutta abartılacak bir şey yok alt karın ve iyi bir definasyondan başka. Yani alt karın kası yapmalısın ;) Bence hiç bunlara kafa yorma P90X Ab ripper antrenmanını uygula. Oldukça tadmin edici sonuçları var thums:

5. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    :) P90X Ab ripper indirdim 2-3 defada yaptım fakat o program cidden ağır ve beni çok yordu. Sonra eski rutine döndüm. Haklısın ayrıca Brad Pitt de öyle abartılacak bir vücut yok. Zaten o vücuda ulaştıktan sonrada daha iyisini hedeflemez mi insan. Bende öle biriyim biraz hedef gerçekleştikçe başka bir hedef doğuyor. En iyisi sanırım içimde kalmaması. En azından bu hareketi denedim programımın içinde demek. Ayrıca kişisel fikrim ( bilimsel olarak değil ) belimi bu harekette öyle aman aman kalınlaştıracağını nedense düşünmüyorum ya da düşünmek istemiyorum.

6. Ahura-Mazda

Ahura-Mazda Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ramazan
    Yer:
    Ankara
    P90X Ab ripper incelikleri hakkında detaylı bilgi verirmisiniz

7. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
  8. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    bu hareket beli kalınlaştırmaz ama şu bahsettiğin yanlara eğilme hareketi için aynı şeyi söyleyemicem.

mc_burax ve Achilles1980 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş