Ağırlık ve Cardio tavsiyeleriniz.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mhmet.avci tarafından 19 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. mhmet.avci

mhmet.avci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar hepinize iyi çalışmalar. Vucut geliştirmeye yeni başladım. Şimdilik evde çalışıyorum.Amacım aşırı hacimden ziyada fit bir vücüt. Boy 188 kilo 85 bel 92.
    Flexorun yazdığı evde çalışma programını uyguluyorum beslenmemide düzenledim protein ağırlıklı besleniyorum yağı ve şekeri oldukça azalttım. Ama kendime göre bi düzenleme yaptım programda Ağırlık gününde 3x15 mekik ve ısınmadan sonra kol, omuz, triceps, ve göğüs çalışıyorum(flexorun yazdığında bi gün kol göğüz ikinci gün omuz ve triceps şeklinde değil.) 2. gün 45 dakika civarı koşuyorum 3. gün ağırlık bu şekilde devam ediyor.
    Buna ekleyebileceğim çıkarabileceğim herhangi bişey varmıdır sizin tavsiyeleriniz nelerdir. Teşekkürler şimdiden.

Boy 188 kilo 85 bel 92.

2. mhmet.avci

mhmet.avci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yardımcı olacak yokmu?

3. mhmet.avci

mhmet.avci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yardımcı olcak ?

4. numlock01

numlock01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Koşu yapma.Yüksek tempoda yürü.Bol bol bisiklet sür.Ağırlığa fazla girme.Daha çok Cardioya önem ver.Yani haftada 2 gün yapıyosan 3 gün yap cardionu.Eğer imkanın varsa antremandan önce 20 dk yüksek tempoda yürüyüş 10 dk bisiklet yap.Sonra antremana başla.Ben böyle yapıyorum.1 ay 3 hafta içinde 81 kilodan 75 kiloya düştüm.

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    koş yurume basta yurursun 1-2 hafta sonra kosmaya basla bende salonda ılk gunlerde yuruyordum hoca dedı koş bende 2 dk koştum tıkandım ama ıant ettım sonunda sımdı 15 dk aralıksız kosuyorum hemde hızlı bıcımde 5 dk da ısınma soguma koşmanın faydası cok fazla kosmakla yurumenın farkını googlede arastırısn bulursunuz cevabı

6. yucak

yucak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    mhmet.avci gibi bende eve çalışıyorum. Sorumu başlık kirliliği olmasın diye bende buradan sorayım istedim.1.75 boyunda 74 kiloydum 2 haftadır yediklerime dikkat ederek cardio yapıyorum.15 dakika ısınma üzerine en az 40 dakika haftada en az 3 kere koşuyorum.Ağırlık istasyonu ile 2x30 tüm hareketleri yapıyorum(bir set koşudan önce bir set sonra).İsteğim arkadaş gibi hacimli değil fit bir vücuda sahip olmak.Fakat ben 3 haftada 1.5 kilo aldım ve 75.5 kilogram oldum anlayamadığım nokta acaba yanlış mı besleniyorum da kilo alıyorum.Normal yediklerimin hiçbirini yemiyorum,aburcuburu bıraktım beyaz ekmeği kepekli ekmekle değiştirip sadece öğünde 2 dilimde sabitledim.Kas kaybı yaşamamak için Protein ağırlıklı besleniyorum ama yine olmadı.Bir diyetisyene gitmem mi uygun olur yoksa Biraz daha beklemelimiyim.Sanki vücudum şekilleniyor ama kilo almam moralimi bozuyor.Üstadlardan bir fikir almak isterim

Sayfayı Paylaş