Ağırlık ve cardio nasıl sürdürülmeli?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Chrisbale87 tarafından 28 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Chrisbale87

Chrisbale87 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Yağ yakma amaçlı haftada 5 gün spora gidiyorum 3 gün ağırlık 2 gün cardio şeklinde, sizce ideal mi nasıl programlamlamalıyım ağırlık ve cardioyu?
    Ağırlık çalıştığım günler antrenman bittikten sonra 20 dk hiit cardio yapıyorum. 2 gün ise sadece 40-45 dakika cardiyo yapıyorum. Kimisi diyor 5 gün ağırlık çalış ağırlıklar sonrasına 20 dk hiit koyman yeterli olur, kimisi diyor cardio süresini arttırmalısın... Bu dengeyi nasıl ayarlamalıyım?
    Ayrıca biraz konuyla alakasız olacak ama bir sorum daha var vücut yapım armut tipi kilo almaya müsait, yağlar genelde kalça ve basen bölgelerine depolanıyor. Bu şekildeki bir vücut yapısı, bacak çalışmalı mı?
    Açıkçası kalça kısmım zaten geniş, bacak çalışırsam daha da genişler diye endişe ediyorum, bacak çalışmalı mıyım? Ya da özellikle uzak durmam gereken bir hareket var mı?

2. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    1- eğer yeni başladıysan haftada 5gün ağırlık fazla gelebilir. ama her türlü yapabilirsin çok bi fark olacağını sanmıyorum

2- endomorf sun heralde. tabiki bacak çalışmalısın

Sayfayı Paylaş