Ağırlık Sehpası Tavsiyesi

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve cqi9999 tarafından 5 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 170 üye.
  1. AEB

AEB Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Tokat
    Evde çalışmak katlanabilir, yer kaplamayan Delta'nın Strength Machine Multi-Fonksiyonel Deluxe Ağırlık Sehpası - 5500 modelini almaşı düşünüyorum.Sizce iş görür mü ? [​IMG] [​IMG]

2. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    squat zor beli incitirsin bnce iki direk arası yakın ağırlık takarken tutman gerek

3. koagulant

koagulant Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar nette çok bilgi yok yazayım dedim. Domyos BM530 gayet iyi. 130 kiloya kadar ağırlığa izin veriyor. Kullanıcı ağırlığı olarak da 130 kg kilo belirtilmiş yani maksimum da 260 kiloya kadar çıkıyor. Lat 60 kg taşıyor 40 kilo denedim bi sıkıntı yok. Gayet sağlam oldukça memnunum tavsiye ederim.

4. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    domyos bm490 çok iyi duruyor resimde squat içinde uygun kısmı var gibi lat aparatı da var acaba var mı ülkemizde

5. AEB

AEB Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Tokat
    Domyos BM530 güzel fakat fiyatı biraz fazla o yüzden delta'nın bahsettiğim mödelini almayı düşünüyorum.Sanırım kullanan yok en iyisi alıp görüş bildirmek :)

6. gogosumer

gogosumer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar, bende yeni domyos BM530 aldım.

Şunu söylemek isterimki 599TLye sunduğu imkanlar dahilinde kalite değerlendirmesinide katarsak çok uygun fiyatlı bir ürün.
    Domyos 490 ile kıyaslarsak arada 100TL fark var ve her kuruşuna değer.

Kullanıcı kapasitesi 130 ama maximum kapasitesi kullanocı dahil 270kg civarı, ben 100kg dan fazla bench basamadığım için mükemmel bir kapasite benim için.

Sallanma diye bir durum yok, gıcırdama yok. Çok stabil. Daha yeni olduğu için gevşeyen bir yeri yok belki ondandır.

Ben muadili olan delta ürününden alacaktım, oda 400 civarlarımdaydı ama ağırlık kapasitesi, kalite düşüklüpü ve aynı zamanda gıcırdama vs olayları delta ürünlerinde oluyor diye yorumlar okudum, o nedenle uzak durdum.

Kısacası domtos alacaksanız, bm490 almayın, bm530 alın.

7. theneablood

theneablood Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
  8. HonoratA

HonoratA Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
  9. Engin Derya

Engin Derya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar,
    Ev için, lat istasyonu da olan ağırlık sehbası almak istiyorum, Voit T700 alternatifler arasında. Bir diğer alternatif domyos bm530 olabilir.
    Domyos hakkında bir arkadaş yukarıda olumlu yorum yapmış, voit t700 sahibi olup da yorum yapabilecek kimse varsa memnun olurum.
    Merak ettiğim, ağırlık konulan yerlerin aralığı kaç cm?
    Makara sistemi sıkıntısız çalışabiliyor mu? Kaç kg desteği var?
    Ayak aparatları kullanışlı mı?
    Genel olarak memnuniyetiniz?
    Teşekkürler...
    http://www.hepsiburada.com/voit-t700-katlanabilir-agirlik-sehpasi-p-SPORVOITT700

10. LuckyShoot

LuckyShoot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadasin almayi dusundugu bu sehpahada açı ayarlaniyormu acaba ayarlaniyorsa bende almayi dusunuyorum odam cok ufak oldugu icin Boyle birşeye ihtiyacım var ayarlanmiyorsa buna benzer ayarlanan bişey onerebilirmisiniz?

11. AEB

AEB Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Tokat
    Ben aldım ama çokta memnun değilim.Vidaları sıkarken ve biraz zorlayınca kaynak yerleri çatırdıyor.Kaynaklı demirlerin 4 tarafı değil sadece 2 tarafı kaynaklı.Güvenli mi tartışılır. Ayrıca Yukarı kaldırıken minderin altındaki demirle birlikte hareket ederek kaldırılıyor.Bu aleti alana kadar sanayide sehpa yaptırmak daha mantıklı.

LuckyShoot bunu beğendi.
  12. LuckyShoot

LuckyShoot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Anladım hocam çok teşekkürler. Bunun yerine önerebileceğiniz başka bir sehpaha varmıdır yer konusunda sıkıntım olduğu için böyle bişeye bakmıştımda.

13. mROkeanos

mROkeanos Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar elimdeki aletler bunlar bunlara uygun göğüs çalışabileceğim bir sehpa almak istiyorum max 250 lira bütçem var yardımcı olursanız sevinirim.
    Ben baktım ve bunu beğendim daha önce kullanıp tecrübe eden arkadaşlar varsa önerilerini bekliyorum :)
    [​IMG][​IMG][​IMG]

14. AEB

AEB Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Tokat
    Çok ağır bench press tarzı hareketlerle çalışmayacaksan bu tür bar koyma yeri olan sehpa lazım değil bence.Ben bu sehbayı aldıktan sonra bar koyma yeri olmasada olabilirdi diyorum.Nette sehpa olculeri var.Sanayide profii kaynak yaptırıp sağlam bi tahtayıda döşemcide kaplattırınca daha ucuz ve daha sağlam olur.Evde koltuk olarak bile kullanılır :D

15. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
  16. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Selam dostum bnce Smithmachine yerine serbest ağırlıklı birşey alırsan en sağlıklısı . Ben cosfer kullanıyorum evde yetiyor şimdilik benchpress te 70 kg en üste ayarlı iken sehpa squatta 70 kg yapıyorum leg extension da 80 kg leg Curlde 60 kg herhangi bir sıkıntısı yok .
    Tabi bunların ürünlerini bilmiyorum ama almaya niyetlenmiştim ama pahalı geldi :)

17. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum kullandığın ağırlıklar gayet iyi ozellilkle bacakta. Evde leg curl ve extension yapmak buyuk avantaj.

Spor salonundaki aletler gibi sağlam mı bench yaperken. Sallahma falan oluyor mu?

Benim bunu almayı dusunmemin en buyuk nedeni bir saglam oldugu intibasını almam, hem smith makine hem de serbest ağırlıkla hareket yapabilecek imkanı olması cunku omuz presste smith makineyle omuz çalışmak brnce daha iyi vuruyor ve omuz çalışmam icin sehpada açı değişikliği yapabilecek imkanı olması. Ancak kullanmadan bilemiyoruz belki bench yaparken makine tikir tikir sallanacak ve smith makinnesi duzgun calismayacak
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Haziran 2016 ---
    Ayrıca pasific in bu urununde yalnizca smith yapma mı bar ben ikisi ds yapilir diye düşünmüştüm

Son düzenleme: 10 Haziran 2016
  18. Gondor

Gondor Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Bende bunlardan 1 tane almak istiyorum bench preste agirligi alırken koyarken sıkıntı oluyor kendimi sakatlayacagim diye korkuyorum ayrıca aşağıdaki linktekilerde bari ordan alıp squat yapabilirmiyim yoksa yine yerdenmi almak zorundayım 200 lira civarı butcem var ve yer sikintisida var
    Almayı düşündüğüm ürün bu:
    http://www.hepsiburada.com/delta-yo...l-deluxe-agirlik-sehpasi-6010-p-SPORDELTA6010
    Spor dunyasi diye bir siteye denk geldim guvenilirmi bilmiyorum ama fiyatları baya iyi o siteyi görünce birde asagidakinden almaya karar verdim
    Bu hepsiburadadaki 300tl :
    http://www.hepsiburada.com/delta-tr...l-deluxe-agirlik-sehpasi-8109-p-SPORDELTA8109
    Bu da spor dünyasındaki 217tl:
    http://www.spordunyasi.com/delta-ds-8109-deluxe-agirlik-sehpasi
    Almışken iyisi olsun diye düşündüm sizce ne yapayım en usttekinimi alayım yoksa siteye guvenemsemde spor dunyasindakinimi ayni fiyat hepsiburadada olsa hiç düşünmeden alırım
    Tavsiyeleriniz bekliyorum

19. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum bunlarda squat öne eğilip alırsın çünkü ayak bileğine denk geliyor orta demirleri. Cosfer var bnde rahat rahat genişte yer sıkıntısı açısından bilemiyorum bunların aynısı.

20. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum kullandigin cosferin markasini verebilir misin ?

Gondor almak istedigin urunu kullanmadim ama fonksiuonel oldugu belli. Preacher curl, leg extension ve flat benchle incline yapabilirsin. Bench de bar koyma yerlerinin arasi da genis bu da iyi. Ancak military press yapmak için sehpa 75-80 dereceye getirilmiyor gibi gozukuyor ve squat yapamazsin

Sayfayı Paylaş