Ağırlık Kaldırırken Adalede Yanma ve Güçsüzlük Hissi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Xcalamity tarafından 28 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    Arkadaşlar Ağırlık kaldırırken 5.-6. tekrardan sonra kolumun içerisinde tuhaf bir yanma,karıncalanma hissiyatı oluyor özellikle lat pull down yaparken bu yüzden setin ortasında sanki ağırlığı daha fazla tutayamacakmışım gibi hissediyorum bu yüzden tekrar sayılarım düşüyor nedenini anlamış değilim antremanlara 1 gün ara verip 1 gün devam ediyorum... Not ( acı hissiyatı ön kolda yoğunlukla hissediyorum avuc içinin üst kısımdaki damarların geçtigi taraf )

2. ironaddict

ironaddict Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    13
    Acı yoksa gelişme yok sözünu duymuşsundur :D. Şakası bir yana aslında dediğim gibi antrenmanda yanma hissetmeden olmaz senin amacı bu zaten, asıl kası geliştren budur - mikro yıkımlar ve bu yanmaya nekadar dayanabildiğin ne kadar iyi sonuç alacağını belirler. Şimdi bir sakatlama söz konusu değilse ki söylediklerinde öyle bir şey sezmedim. Bu durumun bir kaç sebebi olabilir. lat pulldown hareketinde biseps kasların da aktif bir şekilde devreye girer, dolayısıyla daha zayıf bir bisep kasa sahip isen odak kasını yüklemeden yardımcı kas grupların yorulmuş olur ve sırtından önce bu yanma hissini ilk önce kollarında hissedebilirsin. diğer yandan bazen kullandığın makinanın açısından kaynaklanan bir durum olabilir. bazı makineler değişik bir yapıya sahip ve açı yine böyle bir şeye sebep olabilir. tekrarlara geldiğimizde onları amcaına göre değiştirmen gerek tekar aralığı çok önemli dolayısıyla oradaki değişiklikler alacağın sonuçlarını da etkiler dikkat etmelisin ayrıca kullanacağın ağırlığı da değişir . Umarım bunlar sorunu çözmeye yardımcı olur.
    iyi çalışmalar

Xcalamity bunu beğendi.
  3. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    yorumun için teşekkür ederim acaba bende mi bir sorun var diye düşündüm :)

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    kavrama gücün zayıf kalmıştır bu yüzden ağırlığı tutarken zorlanıyorsundur.

Xcalamity bunu beğendi.
  5. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    olabilir ama özellikle lat pull down hareketinde hissediyorum damarlarım yanıyor patlayacakmış gibi oluyor çok ilginç bir duygu :)

Sayfayı Paylaş