Ağırlık istasyonu Hakında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve polatdgn tarafından 14 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. polatdgn

polatdgn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar resimde gördüğünüz gibi bir ağırlık istasyonu almak istiyorum ama kafama şu soru takıldı: Bununla çalışmak boyu kısaltır mı? Anladığım kadarıyla vücuda yük binmiyor halter gibi ama yine de şüphelerim var.. Fikriniz nedir?

Saygılar.

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bunla boy kisalmiyorama bi seviyeye kadar gelisir vucudun. buna fitness istasyonu desek daha uygun olur

3. polatdgn

polatdgn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    orada tam 60 kilo ağırlık var... Bu yeterli olmaz mı, bayağı da hareket çeşiti mevcut.

4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    o aletin bir benzeri bende var . salon gibi asla olamaz olmuyorda zaten. suan bende evde calisiyorum istasyonla . deditgim gibi fitbir vucut istiyorsan olur ama eger hakkini vererekvucut gelistirmek istiyorsan o alet seni bir yere kadar goturur sonra salon sart.

5. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    Vg de bir süre sonra,aletleri bırakıp dambıll çalışmak daha mantıklı,mesela orada aletli benchpress görüyorum ama gerçek bench in yerini tutmuyor asla.Vg e başlayan bir insan ilk olarak ne yapar; bunu mu alır ,yoksa spor salonuna mı yazılır.Hem bu alette motive olamazsın,2 set yaparsın içeri gidersin,ara verirsin,ama salonda gittimi kalıyorsun.
    Bu tür aletlerle süper vücut yapanlar ancak tvde pazarlama reklamlarında oluyor,katlayıp yatağın altına fln koyuyorlar :D

6. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bu istasyon tvdekiler gibi degil kesinlikle. ama vucut belli bir seviyeye geldikten sorna makinadan cikip serbest agirlikla calismak istiyor benim vucudum suan artik salona gitme vakti geldi diyor bana ama bu sene salon imkanim olmadigi icin idare ediyorm . birde sunu hesaba katmak lazim o alet genelde vg ye daha az vakit harcamak isteyenler icin 1e1 yogun ders temposunda bana cok iyi vakit kazandiriyor buda bi gercek. eger salona gitme imkanin varsa onu alacagin parayla cok rahat 1 yil yada daha fazla bi sure salona gidersin.

7. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bu tarz malzemeleri alıyorlar bir hevesle 2 ay sonra antrenmanı bırakıyorlar...Bunlar aslında hep kaçıştır bahanedir alet yoksa çalışamam mekik aleti yoksa mekik çekemem bunlar tembelliğin bahaneleridir...Sana tavsiyem ya salona git eğer gitmek istemiyorsan ozaman al ağarlık takmalı bir çift dumbell..gerek yok ama istersen 120cm uzun barda al...gene gerek yok ama birde bench sehpası tamam...dips kapı barfixi bunlarıda halledersin.....Eğer ekonomim müsait yerimde var azimliyimde o zaman bir şey diyemem tabi....Çünkü o makine fiyatına sen 2yıl ortalama bir body salonunda antrenman yapabilirsin evde çalışmak sıkıcı....kolay gelsin...

Son düzenleme: 15 Ocak 2010
  8. polatdgn

polatdgn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar çok saolun ilgi gösterip cevap yazdığınız için ama aslında benim öğrenmek istediğim bu aletin ne kadar yararlı olacağı değil sadece boya etki edip etmeyeceği idi. Ama sanırım halter yada dambıl gibi ağırlık kaldırma durumu olmadığı için etki etmiyor. Hatta tam tersine bununla lat pull down yapma imkanı olduğu için boyu uzatma şansı bile olabilirmiş...

9. clubberfree

clubberfree Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    o konuda korkun olmasın boya etki etmez boydan kesmez

10. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    sana zaten ilk mesajimda boyu kisaltmayacagini soylemistim :) forumda gencler icin program var boyu kisaltmayacak hareketerden olusuyor. onu uygulayabilirsin.

Sayfayı Paylaş