Ağırlık değiltirmeden piramit set

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AkrepHan tarafından 24 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar piramit set sistemi malum tekrarı azalttıkça ağırlığı artırıyoruz peki zor bi ağırlıkla başlayıp ağırlığı arttırmadan piramit set yapmanın faydası olur mu ? yoksa piramit set prensibinin doğasına mı aykırı ?

Başlıkta yaım hatası var editleyemiyorum kusura bakmayın

2. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    :) aykiri tabi. Adi ustunde piramit set. Ama istersen yuksek agirliktan dusuk agirliga seklin de de uygulayabilirsin 6-8-10-12 gibi

3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bugün tam olarak dediğiniz gibi piramit sete uydum :)

Tüm hareketler 12-10-8-6 şeklinde tekrarlı 4 setten oluşuyor

Göğüs:
    Bench Press: 10-15-20-26 (20 kg bar ağırlığı) (toplam ağırlığa göre yani 2 ağırlığın toplamını yazdım)
    Buttefly: 15-20-25-30
    Dumbell Pullover: 7.5-10-12-15
    Triceps:
    Lying Triceps Extension: 5-7.5-10-12.5
    Dumbell Kickback: 5-6-7.5-8
    Triceps Pushdown: 15-20-25-30 (bunda son seti nizami çıkartamadım :) )

sizce bugünkü programım iyimi Piramit set için ?

4. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Gucunuzu bilemem ama son setlerde genelde baya bir zorlanmaniz gerekir. Mesela 6 degilde nizami bir sekilde min4 defa da kaldirsaniz da olur. Agirlik secimini de ona gore olmali.Onu da artik siz daha iyi bilirsiniz

AkrepHan bunu beğendi.
  5. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler eski programda son sette hep 20 yi geçmeye çalışırdım çok zorlamak adına ama bu piramite geçince olaylar değişti o nedenle çok ağır girmedim ama şu an tricepsleri hissedilebilecek kadar yorgun göğüslerimin çalışıp çalışmadığını yarın sabah uyandığımda anlayacğaım umarım çalışmıştır ama bi dahakine 15 er kiloluk takıcam son sette 15+15+20= 50 kg yeter sanırım yaşıma ve gücüme göre

6. smiile

smiile Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında bende aynı şeyi yaşıyorum. Tahminen ilk ağırlığı kendime göre ağır başlıyorum vede 10-10-10-10 yapmam gereken hareketti ( hareketin ismini yazamıyorum bir çoğunda böyle oluyor ) Ağırlığı değiştirmesemde yorulup 10-10-8-8 gibi kalıyorum. Acaba yanlışmı yapıyorum bende ? yoksa harekete daha hafif başlayıp 10-10-yapıp ağırlığı artırarak 8-6 yamı düşsem diye düşünüyorum ?

AkrepHan bunu beğendi.
  7. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    İlk başta ağır kilolarla başlamak sakatlanmalara sebep olabilir.Ben harekete başlamadan önce düşük kilo ile ısınma seti yaparım(Mesela bench presste boş bar ile ısıtırım kasları) Daha sonra piramit set sistemini uygularım.

Ağır kiloyla başlayıp,daha sonra kiloyu düşürüp tekrarın artırıldığı programların sakatlıklara neden olabildiğini duymuştum hocamdan.O yüzden tavsiye etmem.Düşününce gayet mantıklı geliyor sakatlığa sebep olması.Kası henüz ısıtamadan ağır başlayıp,ısındıkça kiloyu azaltmak bana pek mantıklı gelmiyor :)

AkrepHan bunu beğendi.
  8. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    bence tamamen kendi görüşümü belirtiyorum başlangıç ila bitiş kilosu arasında örenk olarak triceps push down da cok kilo farkı var.15 ile başlamışsın 30 ile bitmiş. o orantıyı ayarlaman lazım ilk seti 20 ile ikinci ve ucncu seti 25 ile son seti 30 ile atabilirsin yada 5 kg artıyorsa makinada,2.5 kg takıp calısabilirsin

AkrepHan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş