ağırlık barı için kullanılan bilek aparatı ?

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve seattle1 tarafından 5 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. seattle1

seattle1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    selamlar arkadaşlar,antreman programıma bilek egzersizleri eklemeye karar verdim (müsabakalara katılmayı hedefliyorum).İnternette antreman videoları izlerken bir çok bilekcinin bilek kaslarına etki eden bir aparat kullandığını gördüm,her yerde aramama rağmen bulamadım.Belki aranızda ismini bilen vardır,şimdiden teşekkürler...
    Denis Cyplenkov antreman videosunda rahatlıkla görülebiliyor...
    (z barda iken kullandığı yeşil,mor renkli aletten bahsediyorum)

2. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    o aparatı bilmiyorum da merak ettim hangi müsabakalar bahsettiğin ?

3. seattle1

seattle1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Federasyona başvurup lisans çıkardıktan sonra müsabakalara katılabileceğimi biliyorum,açıkçası şuan pek birşey bilmiyorum bilek güreşiyle alakalı :) bugün büyük alışveriş merkezlerindeki spor mağazalarında bile bulamadım bunlardan,açıkcası bayağı merak ettim :D

4. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    lisans çıkarma nasıl oluyor ne yapmak gerekiyor bildiklerini yazabilirsen çok makbule geçer:)

5. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    genclik ve spor mudurlugunden cikarttiriliyor.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

seattle1 bunu beğendi.
  6. seattle1

seattle1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Vücut geliştirme ve bilek güreşi federasyonu'na başvurunca alınabildiğini duymuştum.Bizim salonunun sahibi federasyon yönetim kurulunda,en kısa zamanda bilgi almaya çalışıcam.Kesin bilgi aldığımda paylaşırım :D

7. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    fedarasyondan cikartilan antronorluk belgesi

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

seattle1 bunu beğendi.
  8. FakurElmuslim

FakurElmuslim Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Denis Cyplenkov kulladığı ''Fatgripz'' adında lastik bir kabza bi aralar sahibindende 200 tl civarında satılıyodu.Bilek güreşiyle uğraşıyosan kalın kabza ile çalışmak diğer ince barlara nazaran cok daha faydalı.Eğer ilgilenirsen daha detaylı olarak anlatabilirim

9. seattle1

seattle1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Sağol buldum sonunda :D forumda da daha önce konusu açılmış yeni gördüm.Dediğim gibi bilek güreşinde daha yeniyim,pek çok şey bilmiyorum maalesef.Tüm ünlü bilek güreşiçilerinin antreman videolarında bundan görmüştüm,yakın zamanda almaya niyetliyim şuan.Peki bundan farklı olarak ne gibi antremanlar bilek güreşinde güçlenmemizi sağlar sence ?

10. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    gençlik ve spor müdürlüğünden nasıl oluyor bu iş ne gerekiyor belirli dönemlerde yarışmalar falan mı oluyor bilgin var mı?

11. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    kapıya yay takıp da çalışabilirsiniz ...

veya , bir spiral yay ile de düzenek yapılabilir ...

amutta yürüme , tek kol barfiks , kapıya yay takma , çekiç sallama , spiral yay bükme vb yanı sıra tabi ki bir partner ile antrenman çok önemli...

seattle1 bunu beğendi.
  12. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    fitness için lisans çıkartmak basit iş futbolda falan kulüp vs. istiyolar ama gerek yok gidip yarın bile çıkartabilirsin int de şartları falan var bakabilirsin.

13. FakurElmuslim

FakurElmuslim Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Bilek güreşinde çalışacağın kas gurupları önem arz etmekte.Önem sırasına göre parmaklar ,el ,ön kol , bisecps, omuz ve kanat.Bunlardan omuz ve kanat diğerleri kadar önemli değil.Bisecps, omuz ve kanat antremanları klasik oldugu için onları geçiyorum.Fakat el ve ön kol antremanları için cok farklı çalışma methotları var.Bunlardan biri senin bahsettiğin fatgrip ile çalışmaki bu kalın kabza antremanına giriyo.Kalın kabzalı dumbella çalışmak ağırlıktan gelen kuvvetin birçoğunu parmaklara iletir.Parmak kaslarıda ön kola bağlı oldugu için dolayısıyla ön kol da çalışır tabi sadece bir kısmı.Parmakları çalıştırmak için bir çok alet var ve türkiyede satılmakta buna kalın kabzalı dumbellda dahil.Fatgrip türkiyede satışı var ama yurt dışından geldiği için ve burada bayisi olmadığı için cok pahalıya satılmakta.Ön Kolu çalıştırmak için 6 temel hareket var bunları resimdeki gibi '' Flexion ,Extension,radial deviation ,Ulnar deviation, pronation ve Supination'' Bu hareketlerden Flexion ve Extension nu normal dubbella yapabilirsin(resim deki gibi).Pronation ve Supination bu tek tarafı boş diğer tarafına kilo asılmış dumbble yapabilirsin.Radial deviation ve Ulnar deviation ise yine aynı pronation ve supination daki gibi çalışabilirsin.
    radialdeviation.png images.jpg 10574227_876917342336812_5370276842199058343_n.png
    Parmak çalışmak için bikaç yaygın alet var.Bunlar el yayı , grip machine(parmak makinası) ve kalın kabzalı dumbble veya tutamak.
    Kavrama1.jpg Avuç İçine Yerleştirme2.JPG 328901_359144144114137_1599180942_o.jpg
    Umarım Yardımcı olmuşumdur.

Son düzenleme: 8 Aralık 2014
    seattle1 ve zeo64 bunu beğendi.
  14. seattle1

seattle1 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkürler,verdiğin bilgiler bilek güreşi hakkında az şey bilen birisini yeterince bilgilendirecek kuvvette.Hareketlere de en kısa zamanda başlıyorum.Tekrar teşekkürler...
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Aralık 2014 ---
    Tel
    Teşekkürler...

Sayfayı Paylaş